Діяльність управління у липні 2015 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про  роботу галузі охорони здоров’я за липень 2015 року.

Головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області взяли участь в семінар-нараді на тему: «Актуальні питання розвитку та функціонування первинної медичної допомоги», що проводився 08-11липня у м. Києві.

09-10 липня 2015 року в м.Києві проводився семінар-нарада для головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги та головних позаштатних спеціалістів зі спеціальності “Загальна практика – сімейна медицина” на тему «Актуальні питання розвитку та функціонування первинної медичної допомоги». Основні питання, які піднімалися на семінарі-нараді – це роль Асоціації в системі управління охорони здоров’я, представлення та обговорення національної моделі первинної медичної допомоги, нормативно-правового та медико-технологічного забезпечення; зменшення рівня стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ- інфекцією, серед медичних працівників до представників груп найвищого ризику через удосконалення знань, підвищення умінь та навичок при роботі з ВІЛ- інфікованими хворими; інтеграції послуг при лікуванні хворих з ВІЛ/СНІД та наркозалежністю в практиці сімейного лікаря; управління та лідерство на первинній ланці, взаємодія з громадами, органами місцевого самоврядування та міжсекторальна взаємодія, визначення подальших кроків щодо розширення спектру послуг ПМСД, матеріально-технічної бази, покращення взаємодії з іншими ланками надання медичної допомоги.

10-11 липня у м. Києві відбулася перша місія Світового Банку з підтримки впровадження інвестиційного проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”. Участь у місії взяли заступник начальника управління охорони здоров’я – начальник відділу організації надання медичної допомоги та реформування І. Грицюк, завідувач сектору медичних кадрів та документування Л. Згоран, завідувач сектору планово-економічної роботи Ж. Черенкова. На сьогодні вже погоджено багато важливих документів, суттєво пропрацьованим є регіональний компонент (ухвалено результати доопрацювання субпроекту на місці: структура, обсяг видатків за рахунок коштів Світового банку та за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів, плани закупівель тощо). Вживаються заходи щодо підготовки документації на будівництво, реконструкцію та ремонт об’єктів, уточнення термінів та обсягів виконання таких робіт.

В рамках частини 1 проекту у Волинській області надано фінансування для виконання інвестиційного субпроекту, затвердженого Світовим Банком та спрямованого на профілактику, раннє виявлення та лікування серцево-судинних захворювань, а також підвищення ефективності їх систем надання медичної допомоги, включно із заходами, зосередженими на удосконаленні первинної медико-санітарної допомоги; боротьбі із серцево-судинними захворюваннями на рівнях первинної, вторинної і третинної допомоги та поліпшення ефективності системи охорони здоров’я.

29 липня начальник управління охорони здоров’я І. Ващенюк разом з головним лікарем Нововолинської центральної міської лікарні В. Морозом прийняли участь в засіданні круглого столу «Децентралізація та реформи системи охорони здоров’я», що проходив у м. Києві.
В рамках реалізації Українсько-Швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» на базі тренінгового стимуляційного центру Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання проведені тренінги для лікарів-неонатологів, сестер медичних та лікарів-анестезіологів на тему: «Первинна реанімація новонароджених при чистих навколоплідних водах» та
«Первинна реанімація новонароджених при меконіальних навколоплідних водах».

У Волинській обласній клінічній лікарні на базі відділення інвазивних методів діагностики та лікування (лапароскопічна хірургія) відбулась регіональна хірургічна конференція на тему: «Використання новітніх технологій в хірургічному лікувані гриж живота», яку провів доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедрою хірургії та проктології НМАПО ім. П.Л. Шупика Фелештинський Я.П. На конференції були присутні лікарі-хірурги, ортопеди-травматологи Волинської та Рівненської областей. Вперше було проведено майстер-клас з відеотрансляцією з операційного залу в конференцзал операції з приводу післяопераційної рецидивної вентральної грижі, яку провів проф. Фелештинський Я.П. Оперативне втручання могли в режимі оnline спостерігати всі присутні.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня проведено коференцію на тему: «Реабілітація поранених військових із неврологічними ускладненнями» і семінар-наради стосовно обговорення питань Загальнодержавної програми з ВІЛ/СНІД на 2014-2018 рр. та принципів впровадження методології ВООЗ з експертизи причин материнської смертності. Заступник начальника управління В. Руцький відвідав тренінг з питань консультування щодо вакцинації проти поліомієліту.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації Рожищенської центральної районної лікарні, Рожищенського районного центру первинної-медико санітарної допомоги, Волинської обласної станції переливання крові, Володимир-Волинської станції переливання крові, Торчинської районної лікарні, Волинського обласного шкірно-венерологічного диспансеру, Камінь-Каширського районного центру первинної-медико санітарної допомоги, КЗ «Луцький центр первинної-медико санітарної допомоги №1», КЗ «Луцький центр первинної-медико санітарної допомоги №3» та медичного центру «Благомед» ТзОВ «ТАРАС-ВОЛИНЬ».

З метою удосконалення роботи військово-лікарських комісій проведено виробничу нараду. Для оптимізації роботи внесено зміни до основного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії Волинського обласного  військового комісаріату.
Забезпечувалось, при необхідності, надання медичної допомоги громадянам, постраждалим, біженцям і переміщеним особам під час проведення АТО у Донецькій та Луганській області.

В області проведена перевірка стану організації планування та здійснення санітарно-освітньої роботи щодо профілактики кишкових інфекцій, з врахуванням літнього періоду та надано організаційно-методичну допомогу лікувально-профілактичним закладам.
З метою підготовки лікувально-профілактичних закладів до осінньо-зимового періоду 2015-2016 рр., в області проводиться  комплексна перевірка стану котелень.