14 червня – Всесвітній день донора крові

Важкі травми, опіки, постаждалі в ДТП – переливання крові або її компонентів людина може потребувати за багатьох обставин, часто – негайно. Кров допомагає врятувати життя при важких пологах. При резус-конфлікті новонародженого – це шанс дати дитині життя і здоров’я. А єдиним джерелом крові є здорова людина.

Завдання служби крові – забезпечення всіх лікувально-профілактичних закладів Волинської області безпечними донорськими компонентами та препаратами крові. Нині обласна станція переливання крові використовує сучасну високотехнологічну апаратуру, що дозволяє забір та переробку крові в закритій системі, з мінімізацією присутності людського фактору та забезпечує широкий спектр компонентів донорської крові для потреб медзакладів області.

Донором може стати кожна людина з 18-ти років. Чоловіки здають кров до 60-ти, жінки – до 55-ти років. Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам – 4 разів. При кожній здачі донор отримує талон на харчування (50 гривень) і довідку, що дає право на два вихідних дні: один цього ж дня і ще один – протягом року. 

[ngg_images gallery_ids=”67″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” gallery_width=”600″ gallery_height=”400″ ]

Ті, хто здав 60 разів плазму та 40 – кров, стають Почесними донорами України. На Волині цього звання удостоєні близько 3 тисяч 600 осіб. Вони мають пільги згідно з Законом “Про донорство крові та її компонентів”.

Також 5 волинян удостоєні звання “Заслужений донор України”. Це люди, які здали від 100 і більше максимальних доз крові.

Перед здачею крові не можна вживати алкоголю впродовж двох діб, курити та споживати жирну та висококалорійну їжу, наприклад, морозиво чи банани. Абсолютними протипоказами для донорства є хвороби, зокрема інфекційні, такі як СНІД і гепатит, а також злоякісні пухлини, захворювання нирок, серцево-судинної системи та інші недуги. Тож чи можна людині здавати кров, вирішується після лікарського огляду та відповідних обстежень.

Згідно зі статистикою, кожна третя людина протягом свого життя потребує переливання крові. Вже сьогодні ви можете стати донором і допомогти.