21 березня – Міжнародний день людини з синдромом Дауна

День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма-де-Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Народження дитини з цим синдромом не залежить від способу життя батьків, стану їх здоров’я, шкідливих звичок, харчування, освіти, статку, релігії чи раси. Близько 80% цих дітей народжується у молодих батьків до 35-років. Згідно статистики, в Україні частота синдрому Дауна серед новонароджених складає один випадок на 700 немовлят. А загальна кількість дітей з цим діагнозом в нашій країні нині становить 3 780 осіб.

Люди з синдромом Дауна завжди помітні, адже характерні ознаки захворювання більш виражені, ніж расові відмінності. Звичайно, малюки з синдромом Дауна відстають у розвитку, як фізичному, так і психічному. Для більшості з них характерні низький зріст, монголоїдний розріз очей, зменшені розміри черепу, знижений тонус м’язів та надмірна рухливість суглобів. Розумове відставання може досягати навіть імбецильності. Фізіологічні особливості дітей із синдромом Дауна зумовлюють затримку розвитку. Дитина прогресує повільніше та важче научається, але все ж більшість таких дітей здатні навчитися ходити, розмовляти, читати, писати і робити все те, що вміють робити їхні однолітки. Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства. Медицина суттєво пішла вперед у лікуванні цього синдрому. Завдяки сучасним підходам та препаратам хворі з цим діагнозом в наш час можуть жити 60 років, а також здобувати освіту і працювати.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.