Про проведення конференції по грудному вигодовуванню

У рамках Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, який проводиться щорічно з 1 по 7 серпня у 120-ти країнах світу, в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації 6 серпня відбулася прес-конференція на тему: «Грудне вигодовування і робота – це можливо!» Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодувування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції – годування дітей грудьми. На прес-конференції було заслухано доповіді лікарів акушер-гінекологів, лікарів-неонатологів, в яких були висвітлені основні принципи грудного вигодовування та результати діяльності закладів охорони здоров’я області щодо заохочення народжуваності, підтримці грудного вигодовування дітей.

Захід проходив під головуванням Валерія Костянтиновича Руцького, заступника начальника управління, який зазначив, що в наш час тривале грудне вигодовування стало нормою, до якої прагнуть молоді батьки. Адже грудне вигодовування як спосіб годування дитини раннього віку та грудне молоко як продукт харчування сприяють покращенню здоров’я дітей на всіх етапах розвитку, підтримують жіноче здоров’я, покращують психоемоційний клімат в родинах, а також економічно вигідним. Здорове покоління та міцні родини – найцінніший потенціал для держави.

Валентина Миколаївна Федчук, завідувач педіатричного відділення Луцької міської дитячої поліклініки, зазначила, що грудне вигодовування – найвище втілення почуття любові, прихильності, взаєморозуміння матері і дитини. Воно вважається золотим стандартом фізіологічного росту і психоемоційного розвитку немовлят, формування психоемоційної єдності з матір’ю, фізіологічного продовження харчування плода в утробі матері після народження. Грудне молоко – це жива вода, адже в ньому міститься більше 20 видів амінокислот, які забезпечують ріст дитини, більше, ніж 25 видів жирних кислот, які забезпечують становлення нервової системи, більше 30 видів мінеральних речовин, а також гормони, вітаміни та антитіла, які захищають маля від інфекції.

Лікар акушер-гінеколог обласного центру планування сім’ї Наталія Володимирівна Ткачук акцентувала увагу присутніх на 12 принципах грудного вигодовування та рекомендаціях по зберіганню та використанню зцідженого грудного молока, які будуть корисними для родин, в яких матері-годувальниці вимушені відлучатися на роботу або навчання.

Важливим аспектом у поєднанні грудного вигодовування та роботи є залучення цільових груп підтримки, неурядових громадських організації до діяльності, направленої на захист права жінок годувати груддю на робочому місці. Варто активізувати всебічну підтримку, щоб жінки у всьому світі могли працювати та годувати груддю.