9 лютого — Міжнародний день стоматолога.

Від перших молочних зубів до похилого віку стоматологи супроводжують нас. Напевно, не знайдеться жодної людини, яка б не була вдячна «зубному лікарю» за лікування, позбавлення від болю, консультацію, профілактику, а головне — за посмішку!

Небагато людей здогадуються про те, що профілактика хвороб зубів важлива не тільки для їх краси. Безумовно, красива і доглянута зовнішність неможлива без красивих і доглянутих зубів, а гнилі зуби здатні геть зіпсувати враження про людину.

Однак профілактика хвороб зубів важлива ще й тому, що зуби і порожнину рота є початковим відділом травного тракту. Травний тракт, кажучи умовно, являє собою на всьому протязі безперервну трубку. Тому захворювання в будь-якій його частині обов’язково відображаються на інших. Просто кажучи, хворі зуби завжди ведуть до захворювань органів травлення.

Що входить в поняття профілактики хвороб зубів? По-перше, належний догляд за ними, по-друге своєчасне відвідування стоматолога, а по-третє, забезпечення такого типу харчування, яке найкращим чином підтримає їх здоровими. Зупинимося трохи докладніше на кожному з пунктів.

Щоденні гігієнічні процедури, що становлять основу догляду за зубами, є невід’ємним атрибутом культурної людини. Дитину необхідно привчити до того, що зуби треба чистити двічі на день, а зубну щітку міняти чотири рази на рік.

Профілактичне відвідування стоматолога необхідно здійснювати один раз на півроку при повній відсутності будь-яких скарг.

Останній пункт, здорове харчування, за важливістю в профілактиці хвороб зубів є першим. Здорове харчування для зубів це збалансоване харчування. Важливо забезпечення їх належної, але не надмірним навантаженням у вигляді щоденної порції свіжих овочів і фруктів. Необхідно достатню кількість води, саме чистої води, яку не варто замінювати соками, чаєм або кавою. Вживання рафінованих цукрів необхідно звести до мінімуму, а при можливості взагалі від них відмовитися.

Ніщо не вічне, і зуби, нажаль, не виняток. Від зубних лікарів залежить багато. Чим вище майстерність стоматолога, тим менш неприємних відчуттів отримують пацієнти.

Бажаємо професійним стоматологам багато сил та енергії для виконання своєї роботи. А також фінансового благополуччя, радості, щастя в родинах, і звичайно, здоров’я.