Проведено семінар-тренінг про важливість вакцинації

Про важливість вакцинації говорили під час чергового семінару-тренінгу з лікарями-педіатрами, сімейними лікарями та медичними сестрами області.

Головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко акцентувала увагу присутніх на важливості вакцинації  згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Розповіла спеціаліст і про  якість і безпеку вакцин, які закуповує для України за кошти держбюджету  ЮНІСЕФ і підтверджена досвідом використання у різних країнах світу. Для кожної вакцини виробник здійснює лабораторні дослідження: тестує кожну серію вакцин і дає сертифікат якості – лот-реліз на кожну серію.

Людмила Рожко наголосила на наявності у медичних закладах  області вакцини від дифтерії, кору та інших небезпечних збудників.

Вакцини мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я – гарантію якості найавторитетнішої організації у галузі охорони здоров’я у світі.

Ірина Грабовська-Микитюк, лікар-імунолог дитячий педіатричного відділення Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання  ознайомила  лікарів – педіатрів, лікарів ЗПСМ,  медичних сестер пунктів щеплень, сімейних медсестер з аспектами вакцинації при порушеному календарі щеплень, імунодефіцитними станами, сучасними підходами до вакцинації та протипоказами до проведення щеплень.

Лікар-епідеміолог Павло Пахолюк розповів про підходи до планування щеплень на 2020 рік, звернув  увагу присутніх на обов’язковому включенню в перспективні плани осіб, які раніше відмовлялись від вакцинації. Під час презентації фахівець ознайомив із програмою ВООЗ «Про затвердження Методики розрахунку потреби в медичних імунобіологічних препаратах (вакцинах) та медичних виробах, які використовуються для профілактичних щеплень, та Порядку визначення потреби в медичних імунобіологічних препаратах (вакцинах) та медичних виробах, які використовуються для профілактичних щеплень».

Тема вакцинації залишається актуальною для обговорення  лікарями, педагогами, батьками. Волинським обласним центром громадського здоров’я планується  подальша роз’яснювальна  робота щодо  необхідності імунізації населення нашої області.