Акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами

За сприяння КП «Волинський обласний центр  громадського здоров’я», управління охорони здоров’я Луцької міської ради, КП «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» на Театральному майдані понад чотири години проводилося безкоштовне тестування на наявність гепатиту всім бажаючим, надавалися консультативні поради спеціалістами з питань захворювання на гепатит.

Тести для проведення акції отримані Волинським обласним благодійним фондом «Шанс».

Під час акції 80 людей обстежено, 6 результатів експрес-тестів виявилися позитивними на гепатит С, людей скеровано на дообстеження.

В Україні рівень захворюваності на вірусні гепатити В і С називають “тихою або прихованою” епідемією. Щороку, – зі слів директора обласної інфекційної лікарні, лікаря-інфекціоніста Руслана Морочковського, – в медустанові реєструють 100-150 випадків захворювання.

Віруси гепатиту В і С – стійкі в навколишньому середовищі: гепатит В – в 100 разів стійкіший, ніж ВІЛ; гепатит С – в 30 разів. 

Вакцини від гепатиту С поки не розроблено, проте існує ефективна імунопрофілактика від гепатиту В. Згідно з Національним календарем щеплень, діти отримують три дози вакцини на першому році життя. Також можуть вакцинуватися і дорослі.