Акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами.

28 липня 2017 року у Луцьку відбувся інформаційно-просвітницькій захід під назвою «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!», присвячений Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами, який відзначають щороку більш ніж у ста країнах світу.

Акція почалася з велопробігу на Київському майдані та продовжилася на Театральному майдані де всім охочим лікарі розповідали про вірусні гепатити, шляхи інфікування гепатитами, способи стерилізації інструментів у салонах краси та побачити арт – інсталяцію за безпечний секс та перфоманс про темпи поширення гепатиту.

Метою акції є привернення уваги людей до необхідності знати про зараження, вчасно тестуватись та лікувати гепатит, а також привернення уваги влади з метою виділення коштів на лікування шести сотень інфікованих лучан та волинян .

Вірусні гепатити – актуальна медична і соціальна проблема сучасної медицини, інфікування вірусами гепатиту призводить до негативних наслідків для здоров’я людини.

Працівниками обласного центру здоров’я проведено опитування серед учасників щодо їх знань про гепатити. В анкетуванні прийняло участь понад 200 людей. Приємно відмітити, що майже 75 % опитуваних знають про цю хворобу і її наслідки. Усім присутнім роздано буклети «Абетка самозахисту», виготовлені ОЦЗ.

Подібні акції допомагають у підвищенні обізнаності громадськості про симптоми гепатитів, методи діагностики, скринінгу, профілактики та лікування гепатитів.