Актуальні питання розвитку сімейної медицини в Україні

19 листопада в Палаці культури міста Луцька відбувся науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання розвитку сімейної медицини в Україні» за участю докторів медичних наук, професорів Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, начальника управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації І. Ващенюка, начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради М. Якимчука, лікарів загальної практики-сімейної медицини, лікарі-педіатрів, лікарі-терапевтів, кардіологів, пульмонологів закладів охорони здоров’я.

З вступним словом до усіх присутніх звернулася Ніна Гойда доктор медичних наук, професор, проректор з лікувальної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Вона зауважила, що програма семінару побудована на клінічних лекціях за тими нозологіями, які найчастіше зустрічаються в практиці сімейних лікарів. Його мета – донести нові знання до найбільшої кількості медпрацівників, підтримуючи таким чином їх безперервний професійний розвиток та відпрацьовуючи подальші спільні кроки в процесі реформування галузі. Тим більше приємно перебувати нині на Волині – область не чекала пілотних проектів, законодавчих актів – йшла цим шляхом, знаючи й розуміючи, що первинна ланка – це основне в наданні якісної медичної допомоги, тож розвиток сімейної медицини давно стартував на Волині.

– Ми можемо впливати на цю ситуацію, якщо наша робота буде організована правильно, – наголосила Н.Г.Гойда. – 25% передчасних смертей в Україні можна було б запобігти за допомогою ефективного лікування, 80% смертей серед чоловіків працездатного віку і 30% смертей серед жінок працездатного віку можна було запобігти при наданні належного лікування на рівні первинної медико-санітарної допомоги. Одна третина помирає передчасно у віці до 65 років. Приблизно половині смертей у віці до 75 років в Україні можна було б запобігти за допомогою належної профілактики та лікування. Це – аргументи того, що зміни необхідні. Й зміни – в першу чергу в первинній медико-санітарній допомозі.

Відповідно до програми семінару обговорювалися такі питання:

  • лікування больового синдрому в практиці сімейного лікаря;
  • доброякісна гіперплазія передміхурової залози: міфи та реальність;
  • головний біль. Погляд терапевта;
  • сучасні підходи до лікування цукрового діабету ІІ типу в практиці сімейного лікаря;
  • органопротекція при лікуванні хворого з кардіоваскулярною патологією;
  • ведення пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою;
  • сучасні підходи до лікування гострого бронхіту;
  • патогенетична та симптоматична терапія гострих респіраторних захворювань в практиці сімейного лікаря та педіатра.

На завершення семінару відбулась дискусія і обговорення актуальних питань в організації роботи лікаря ЗПСМ на Волині, всі присутні лікарі отримали сертифікати.