Аналіз роботи акушерсько-гінекологічної служби за 2018 рік

Проведено нараду «Аналіз роботи  акушерсько-гінекологічної служби у 2018 році та основні завдання на 2019 рік».  Головний спеціаліст з акушерства і гінекології  управління охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Савка прозвітував про проведену роботу у 2018 році.

Наголосив на  тому, що акушерсько-гінекологічна допомога надається в двох пологових будинках (КЗ «Луцький клінічний пологовий будинок», Ковельський пологовий будинок), пологове відділення Нововолинської центральної міської лікарні, 12 пологових відділеннях центральних районних лікарень, гінекологічних відділеннях міських і районних лікарень, гінекологічному відділенні обласної клінічної лікарні, відділенні ургентної гінекології КЗ «Луцька міська клінічна лікарня», обласному і міських центрах планування сім’ї і репродукції людини, кабінетах планування сім’ї при жіночих консультаціях і поліклініках районних лікарень, відділенні  онкогінекології обласного онкологічного диспансеру, а також в міських і районних поліклініках і амбулаторіях загальної практики та сімейної медицини.

 

У всіх лікувально профілактичних закладах області обладнано 67 індивідуальних і сімейних пологових залів для ведення пологів за новими ефективними перинаталь

ними технологіями рекомендованими ВООЗ і МОЗ України. Більшість післяпологових палат індивідуальні і розраховані на одну породіллю і новонародженого.

           Роман Савка проаналізував основні показники роботи акушерсько-гінекологічної служби за  2018 рік і націлив всіх на виконання основних завдань на 2019 рік, а саме:

  • завести своєчасний реєстр вагітних групи високого ризику, жінок з важкою екстрагенітальною патологією, яким протипоказана вагітність, не благоприємних в соціальному плані сімей, неплідних пар.
  • покращити роботу по проведенню онкопрофоглядів серед жінок фертильного віку, із своєчасним виявленням і оздоровленням передракових і ракових захворювань.
  • покращити антенатальне спостереження за вагітними, особливо високої групи ризику, із своєчасним консультуванням суміжними спеціалістами, своєчасним скеруванням на відповідний рівень для родорозрішення і т.д.