Чи доступна інформація про безкоштовні ліки для пацієнтів?

8 жовтня у Волинському прес-клубі відбулася прес-конференція на тему «Чи доступна інформація про безкоштовні ліки для пацієнтів?». Під час заходу обговорювалися питання закупівлі ліків за бюджетні кошти, фінансування лікувальних закладів та інформування пацієнтів про безоплатні ліки у закладах охорони здоров’я області.

Начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк розповів, що цього року заклади медицини вперше фінансуються за допомогою медичної субвенції, яка безпосередньо надходить з державного на місцеві бюджети та проводяться видатки з реалізації регіональних програм у медичній галузі. За рахунок відповідної субвенції здійснюються цільові видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. У 2015 році на ці цілі передбачено 11 968,4 тис.грн. На придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів передбачено 82 845,0 тис. грн., в тому числі 1000,0 тис. грн. для придбання лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію. За рахунок медичної субвенції на 2015 рік враховані видатки на виконання регіональних місцевих Програм, а саме:

  • на регіональну Програму запобігання та лікування серцево-судинних захворювань “Волинькард” на 2014-2017 роки – 1780,0 тис. грн., з яких 935,0 тис. грн. спрямовано до бюджету міста Луцька та 845,0 тис. грн. – обласній клінічній лікарні;
  • на програму протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2017 роках в Волинській області 5605,0 тис. грн.; – на виконання обласної цільової Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007-2016 роки спрямовано 1320,3 тис. грн., в тому числі на придбання онкопрепаратів 600,00 тис.грн;
  • для реалізації регіональної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки у Волинській області спрямовано 1389,3 тис. гривень. Для виконання програми Гепатити виділено для цих хворих 100.0 тис.грн. Він зауважив, що доцільним було б розміщувати інформацію про різні процеси, які стосуються пацієнтів та використання ліків на власному сайті кожної медичної установи області.

Відтепер в області всі бажаючі матимуть змогу побачити списки медичних препаратів, закуплених за кошти з державних та місцевих бюджетів. Пацієнти зможуть орієнтуватися в наявності ліків та безкоштовно їх отримати у межах виділеного бюджетного фінансування. Незабаром така інформація буде розміщена у кожному лікувально-профілактичному закладі Волині.