День хворих на епілепсію

Всесвітній день боротьби з епілепсією, або Фіолетовий день (Purple Day), який відзначають 26 березня, був започаткований у 2008 р. дев’ятирічною Кессіді Меган, яка хворіє на епілепсію. Протягом свого життя дівчинка неодноразово стикалася із проявами упередженого ставлення до осіб із епілепсією з боку однолітків і дорослих. Щоб привернути увагу спільноти до цієї проблеми, вона поширила інформацію щодо епілепсії у соціальних мережах, вибравши для повідомлень фіолетовий колір. З 2009 року її ініціативу підтримали міжнародні асоціації. 

Метою відзначення цього дня є поліпшення інформованості та підвищення обізнаності щодо епілепсії, а також активізації зусиль державного та приватного секторів щодо поліпшення медико-санітарної допомоги та зменшення наслідків цього розладу. У багатьох країнах здійснюються проекти, спрямовані на розширення доступу до лікування та зменшення захворюваності на епілепсію, навчання і підготовку фахівців охорони здоров’я, боротьбу зі стигматизацією, виявлення потенціалу в галузі профілактики та розробки моделей включення заходів боротьби проти епілепсії в рамки місцевих систем охорони здоров’я.

Довідка: епілепсія – це хронічне неінфекційне захворювання нервової системи, яке характеризується розладом діяльності мозку. Для епілепсії характерні напади, що повторюються, які проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом в будь-якій частині тіла або по всьому тілу. Інколи вони супроводжується втратою свідомості, хворий може раптово падати.

Епілепсія – це виклик, але не вирок для хворого, адже пацієнти з цим захворюванням можуть вести повноцінне життя.