День психічного здоров’я

Депресія, на рівні з іншими хворобами, теж вимагає лікування. Про актуальність захворювання, його симптоми, види та про методику медичної допомоги розмовляли   у Волинському обласному центрі громадського здоров’я під час круглого столу з  психологом Вікторією Грищук, психотерапевтом Юрієм Кравчуком  КП «Волинської обласної  психіатричної лікарні м.Луцька», Наталією Орлецькою – заступником директора  КП  «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» та Сергієм Левчуком – завідувачем відділення промоції Волинського ОЦГЗ.

Піднімалося питання психічного здоров’я ,  зокрема акцентувалася увага на сезонних депресіях у рамках неврозів.

Психотерапевт Юрій Кравчук  зауважив: «Невроз «стоїть» на трьох китах: перше – це вродженні особливості нервової системи, друге – це особливості характеру, який формується протягом перших шести років і третє – це мікросоціум, і ми це  все змінити не можемо».

«Депресія має тисячу масок», – сказав фахівець . Він також розповів, що багато працює із учасниками АТО та підлітками.

Вікторія Грищук впевнена, що допомогти людині вийти із депресивного стану повинен лише лікар-фахівець. Але у суспільстві є пересторога: люди не хочуть спілкуватися із психотерапевтом і від того  може погіршитися  стан здоров’я.

Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних втрат, складних ситуацій. Але потрібно не обмежуватися переживаннями, не зосереджуватися на них, не поступатися депресії, а діяти, шукати вихід, пробувати дедалі новіші варіанти.

Пам’ятайте, що міцне психічне здоров’я – це запорука повноцінного і щасливого життя!