Діяльність управління у березні 2015 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за березень 2015 року.

В рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» 11 березня 2015 року для волинських лікарів проведений цикл лекцій, присвячених питанням діагностики та лікування кардіологічних захворювань. В обласній клінічній лікарні проведена науково-практична конференція для лікарів кардіологів, терапевтів, сімейних лікарів та з медицини невідкладних станів. Участь в сателітному засіданні «Вроджені вади серця. Сучасний підхід до діагностики та лікування» брали неонатологи, дитячі кардіоревматологи, акушер-гінекологи.

Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» презентував мобільну амбулаторію, яка призначена для проведення консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, надання психологічної допомоги, та інформаційного забезпечення найбільш уразливим до інфікування ВІЛ групам населення на віддалених від обласного центру територіях. Спеціально переобладнаний автомобіль «IVECO Daily» обладнаний усім необхідним для проведення тестування та надання медико-консультативної допомоги. Завдяки новітнім технологіям мобільна амбулаторія оснащена портативним аналізатором PIMA, мета використання якого є наближення послуг з визначення кількості СД4 лімфоцитів до представників груп ризику, забезпечення раннього взяття під медичний нагляд, розширення доступу до антиретровірусної терапії в умовах децентралізації надання медичних послуг. Для ефективної роботи в різних погодних умовах автомобіль обладнаний системою кондиціонування, вентиляції та підігріву салону. Безперебійна робота може забезпечуватися постійним джерелом живлення: внутрішнім (забезпечено додатковий акумулятор) та зовнішнім (можливість під’єднання до зовнішньої електричної мережі та наявний бензиновий генератор). Усі послуги лабораторії безкоштовні. Мобільна амбулаторія наближає медичні послуги до пацієнтів – це крок у майбутнє без СНІДу.

У 2014 році в рамках IX акції на допомогу дітям з вадами зору “Серце до серця 2014” під гаслом “Я хочу бачити життя!” за благодійні кошти було придбано новий апарат – авторефкератометр “Accuref-K 9003D”. Придбане обладнання передано для дитячого офтальмологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні. Вартість обладнання 301 900 гривень. Авторефкератометр дась можливість проводити ранню діагностику кератоконуса (потоншення рогівки в центрі, коли людина втрачає зір і підібрати окуляри для корекції вже неможливо, лікують хворобу у Києві за допомогою апаратів, що здійснюють деполімерізацію колагену). Це рідкісне захворювання останніми роками стало траплятися серед підлітків частіше.

19 березня, в рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом в області, у залі засідань колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, відбулась конференція «Особливості виявлення та лікування туберкульозу на сучасному етапі». Учасниками якої стали лікарі різних спеціальностей з усіх районів та міст області. Основна мета заходу – сприяти формуванню настороженості до туберкульозу, включаючи позалегеневі його локалізації у медичних працівників загальносоматичної мережі, що слугуватиме запорукою своєчасної діагностики та ефективному лікуванню даної хвороби. А також інформування про сучасні особливості перебігу, діагностики та лікування туберкульозу.