Діяльність управління у березні 2016 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за березень 2016 року.

17-18 березня начальник управління охорони здоров’я І. Ващенюк спільно із заступником головного лікаря з економічних питань Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання В. Корецькою прийняв участь в семінарі місії Світового банку з підтримки впровадження проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який проходив в м. Києві.

Заступник начальника управління – начальник відділу організації надання медичної допомоги, реформування, бухгалтерського обліку та звітності І. Грицюк 02 квітня прийняв участь у виробничій нараді в Чернівецькому державному медичному університеті щодо узгодження питань працевлаштування випускників 2016 року.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

1 березня у Волинському обласному наркологічному диспансері до Міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом відбулося відкриття та богослужіння у православній каплиці на честь ікони Божої Матері «Неупиваємая Чаша», участь у якому взяли представники духовенства та семінаристи Волинської єпархії УПЦ.

3 березня відбулась підсумкова нарада-семінар Волинського обласного центру здоров’я «Про стан санітарно-освітньої роботи в області у 2015 році та завдання по формуванню в населення здорового способу життя на 2016 рік», на яку були запрошені відповідальні за санітарно-освітню роботу лікувально-профілактичних закладів області.

9 – 11 березня 2016 року на базі комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня» у Луцьку відбулось показове спільне об’єктове тренування спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту зазначеного закладу за участю представників Волинської обласної державної адміністрації, Луцької міської ради, ДСНС України, управлінь ДСНС України у Волинській області та з питань цивільного захисту облдержадміністрації, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської, Житомирської, Рівненської та Київської областей, а також співробітників комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня».

15 березня у неврологічному відділенні Володимир-Волинського ТМО проведено акредитацію на звання «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» колектив отримав сертифікат, який підтвердив, що працівники неврологічного відділення успішно пройшли цикл науково-практичних семінарів «Сучасні системи профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій». Акредитацію проводив представник асоціації «Служба організації інфекційного контролю» та асоціації медичних сестер України.

17 березня в залі колегії управління охорони здоров’я відбулася семінар-нарада щодо експлуатації посудин під тиском в лікувально-профілактичних закладах області за участю фахівців Управління Держпраці у Волинській області та відповідальних інженерів з охорони праці лікувальних закладів області.

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 22 березня в залі колегії управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації відбулася прес-конференція участь у якій взяли заступник начальника управління – начальник відділу організації надання медичної допомоги, реформування, бухгалтерського обліку та звітності І.Грицюк, заступник генерального директора з лікувальної роботи обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання С.Міщук, головний позаштатний дитячий фтизіатр управління охорони здоров’я Л.Кирилюк, головний лікар обласного центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом О.Макаренко та голова Обласної організації товариства Червоного Хреста України В.Пришко. Протитуберкульозна медична допомога населенню області надається на базі Волинського обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання в склад якого входять обласний протитуберкульозний диспансер, Луківська, Хотешівська та Поворська тублікарні (540 ліжок, що складає 5,2 на 10 тис. населення), обласним дитячим протитуберкульозним санаторієм “Згорани” – 150 ліжок, протитуберкульозний санаторій для дорослих “Колки” – 100 ліжок та фтизіатричними кабінетами при районних/міських лікарнях. Стаціонарно лікуються хворі на туберкульоз із бактеріовділенням, із тяжкою супутньою патологією, які потребують оперативного втручання, паліативні та діагностичні хворі. При припиненні бактеріовиділення хворі мають змогу лікуватись в амбулаторних умовах або санаторно-курортно. Як на стаціонарному так і на амбулаторному етапі лікування протитуберкульозними препаратами безкоштовне.

30 березня з метою підвищення освіченості громадян про захворювання на атопічний дерматит в області проводилися «Українські дні атопічного дерматиту», що проходили централізовано по всій Україні.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації Старовижівської центральної районної лікарні, ДУ «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Волинській області».