Діяльність управління у березні 2017 року

Питання негативного впливу пияцтва та алкоголізму на наше суспільство та шляхи подолання цієї проблеми було темою круглого столу, який відбувся 2 березня у конференц-залі Палацу культури м. Луцька за участю Народного депутата України Ігоря Гузя, головного лікаря обласного центру здоров’я Сергія Новосада, головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Ігоря Шкаровецького, представників духовенства та правоохоронних органів, співтовариста анонімних алкоголіків.

10 березня в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся обласний семінар щодо діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 2016 рік. На семінарі були присутні медичні працівники Луцького клінічного пологового будинку, головні позаштатні фахівці з акушерства та гінекології, завідуючі профільними структурними підрозділами, лікарі неонатологи, лікарі-онкологи. Метою даного заходу є підвищення якості надання медичної допомоги новонародженим дітям, вагітним жінкам та забезпечення співпраці лікарів-педіатрів, лікарів-неонатологів, лікарів-акушер-гінекологів та сімейних лікарів.

За підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, кафедри сімейної медицини ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та управління охорони здоров’я облдержадміністрації, 22 березня Всеукраїнська громадська організація «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» в конференц-залі Палацу культури м. Луцька провела тренінг-програму для лікарів «Мистецтво лікування: від профілактики до якості життя». До участі у тренінгу запросили лікарів як сімейної медицини, так і терапевтичних спеціальностей. Основна мета тренінгу – привернути увагу лікарів до надзвичайної важливості превентивної медицини, що передбачає профілактику захворювань, їх виявлення на початкових стадіях і контроль вже існуючих хвороб.

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 23 березня в залі колегії управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації відбулася прес-конференція участь у якій взяли заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Грицюк, головний позаштатний спеціаліст з фтизіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, генеральний директор ОТМПО, доктор медичних наук, професор Юрій Валецький, головний лікар Обласного центру здоров’я Сергій Новосад, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко.

23 березня відбулась підсумкова нарада-семінар Волинського обласного центру здоров’я «Про стан санітарно-освітньої роботи в області у 2015 році та завдання по формуванню в населення здорового способу життя на 2016 рік», на яку були запрошені відповідальні за санітарно-освітню роботу лікувально-профілактичних закладів області. З аналізом показників проведеної роботи у розрізі районів та кожного лікувально-профілактичного закладу виступив головний лікар Волинського обласного центру здоров’я Сергій Новосад. Він наголосив на важливості подальшого проведення профілактичної та освітньої роботи, щодо профілактики у населення факторів ризику виникнення серцево-судинних захворювань в рамках реалізації регіональної програми «Волинькард». Звернув увагу на проведенні лекцій, бесід лікарів та середнього медичного персоналу, виступи лікарів по телебаченню та радіо, вечори запитань та відповідей, публікації у пресі, виготовлення санітарних бюлетенів, листівок, буклетів та пам’яток.

23 березня 2017 року на базі Волинського обласного шкірно-венерологічного диспансеру в рамках тижневика «Українські дні атопічного дерматиту» відбувся обласний семінар лікарів-дерматовенерологів.

29 березня 2017 року під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, Інституту стоматології НМАПО ім. П.Л.Шупика, компанії МЕДЕКСПЕРТ залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації проведено науково-практичний семінар у форматі телемосту «Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку». Лікарі – стоматологи Львівської та Волинської областей ознайомились із сучасними лікарськими засобами, протоколами їх використання в комплексному лікування та профілактиці основних стоматологічних хвороб. Метою проведення такого заходу є звернути увагу людей на стан здоров’я порожнини рота, методи профілактики стоматологічних захворювань, засоби індивідуальної гігієни.

30 березня в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся науково-практичний семінар «Здоров’я дитини в сучасному світі» за участю лікарів педіатрів, неонатологів, дитячих інфекціоністів, дитячих імунологів, дитячих гастроентерологів, дитячих алергологів, терапевтів, лікарів загальної практики – сімейної медицини. Педіатричний захід у форматі телемосту об’єднав Луцьк, Львів та Київ. Організували семінар Міністерство охорони здоров’я, Національна медична академія післядипломної освіти (НМАПО) ім. П. Л. Шупика, наукові та комерційні партнери.

30 березня на базі Камінь-Каширської центральної районної лікарні відбулась виїзна Колегія управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Запрошені на засідання Колегії голова Камінь-Каширської районної державної адміністрації Валерій Дунайчук та голова Камінь-Каширської районної ради Віктор Сус подякували за налагоджену співпрацю з керівництвом Камінь-Каширської центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги та пообіцяли і надалі допомагати їм у роботі.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.