Діяльність управління у червні 2016 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за червень 2016  року.

1 червня в овальному залі Волинської обласної ради за участі Світлани Мишковець – заступника голови облдержадміністрації, Ігоря Ващенюка – начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Ігоря Никитюка – директор департаменту фінансів облдержадміністрації та головних лікарів лікувальних закладів області пройшла виробнича нарада у режимі відеоселекторного зв’язку з головами районних державних адміністрацій, районних рад, міських (міст обласного значення) голів та головних лікарів лікувальних закладів районів і міст області стосовно забезпечення медичних установ області бюджетними призначеннями та медичною субвенцією на 2016 рік в розрізі районів та міст обласного значення, також інформували про оптимізацію структури штатів лікувальних закладів районів, скорочення ліжкового фонду та реорганізацію малопотужних лікарень.

2 червня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк прийняв участь у нараді щодо підготовки нормативно-правових актів з медичного обслуговування на первинному рівні, яка проходила у м. Києві.

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей «День дитинства – День миру на землі». З нагоди свята протягом тижня для дітей, що перебували на стаціонарному лікуванні в обласній дитячій клінічній лікарні було проведено ряд розважально-ігрових програм. Голова правління Благодійної організації «Волинська лікарняна касса» Дмитро Глазунов завітав в установу привітати дітей зі святом. При цьому гість подарував у ортопедо-травматологічне, педіатричне № 2, дитяче хірургічне відділення настільні та розвиваючі ігри. Маленькі пацієнти раділи гостинцям. Із захопленням взялися освоювати нові ігри. 

03-05 червня у м. Оттерндорф (Німеччина) пройшли міжнародні змагання бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Змагання організувала школа ЕМД  «Йоханнітен» з міста Ганновер, яка має 20 навчальних пунктів в усіх великих містах Німеччини. В змаганнях прийняло участь 500 учасників з 6 країн Європи, зокрема з Великобританії, Франції, Німеччини, Польщі, України та Росії. Волинь представила бригада КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у складі медичних працівників – лікарі Алла Мельничук, Ірина Кушнір, фельдшери Сергій Проць, Роман Романюк, Ірина Кратік та Василь Олешко. Бригада КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» професійно справилась із завданнями була одною з найкращих і посіла 4-те призове місце серед закордонних команд, за що нагороджена кубком та кожен з учасників команди – медаллю.

8 червня в  залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася підсумкова науково-практична конференція лікарів-інтернів, які закінчують навчання на Волинській філії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

10 червня 2016 року на базі Ківерцівського медичного коледжу відбувся обласний конкурс професійної майстерності «Краща сестра медична Волині – 2016». У конкурсі брали участь 26 медичних сестер — 26 учасниць з лікувально-профілактичних закладів міста Луцька, центральних районних лікарень та центрів первинної медико – санітарної допомоги. Для проведення конкурсу було створене компетентне журі, до складу якого  були залучені провідні фахівці медичних закладів. Переможницею конкурсу «Краща медична сестра Волині 2016» стала медична сестра Ковельського МТМО Моцюк Оксана Степанівна. Почесне друге місце здобула медична сестра Камінь-Каширського ЦПМСД Прач Анна Петрівна. Третє місце між собою розділили медична сестра КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» Шелест Людмила Валеріївна та медична сестра Волинської обласної клінічної лікарні Глуздань Вікторія Василівна.

15 червня 2016 року було урочисте відкриття Новочервищанського фельдшерсько-акушерського пункту Камінь-Каширського центру первинної медико-санітарної допомоги. Капітальний ремонт проведено за сприяння Європейського Союзу програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду 2».

Урочисті збори до Дня медичного працівника відбулися 16 червня у сесійній залі Волинської обласної ради,  в яких взяли участь керівники області та міста, очільники лікувально-профілактичних закладів, лікарі, фельдшери, медсестри. Із професійним святом працівників охорони здоров’я Волині привітали голова обласної ради Ігор Палиця, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк та голова обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я Віталій Шахраюк.

Для підвищення фахового рівня лікарі області побували у службових закордонних відрядженнях, а саме в м. Амстердам (Нідерланди), м. Копенгаген (Данія),  м. Закопане (Республіка Польща), м. Янов Любельський (Республіка Польща) та  Республіці Білорусь з метою вивчення передового досвіду роботи та реалізації заходів транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 роки.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» Камінь-Каширської центральної районної лікарні та на відповідність критеріям акредитації КЗ «Локачинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та КЗ «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.