Діяльність управління у червні 2018 року

На Волині з офіційним візитом 01 червня перебувала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України. Вона зустрілася із керівництвом області, обласного та Луцького міського управлінь охорони здоров’я, головними лікарями медичних закладів області. Зокрема, з лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги обговорили проблемні питання реформування системи охорони здоров’я, відповідь на них обіцяли дати згодом.

На прес-конференції для журналістів, Уляна Супрун повідомила, що зараз їздить регіонами України саме для спілкування з представниками влади в регіонах та медиками щодо кроків трансформації системи охорони здоров’я на первинній ланці, їх втілення та обміну досвідом. На сьогодні вже шість з половиною мільйонів українців підписали декларації із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами.

У Волинській області 16% населення підписали декларації, а в Луцьку – 22%. “Це дуже гарні показники, вони вищі, ніж середній рівень в країні і я дякую головним лікарям центрів первинної медико-санітраної допомоги за успішну роботу.

Автономізація розпочалась по 16-тьох центрах і ще 6 мають зробити це до вересня, щоб отримувати нове фінансування на рівні декларацій замість субвенції”. “Важливо не тільки знайти свого лікаря, а й допомогти медикам підвищити рівень фінансування закладів, отримувати гідну зарплату. Також серед пріоритетів – комп’ютерна система, інтернет і це обладнання, яке потрібне на рівні первинної ланки. Це відповідальність місцевої влади”, – наголосила Уляна Супрун.

Також виконувачка обов’язків міністра розповіла про те, як заохочуватимуть лікарів працювати в селах. Міністерство  співпрацює з регіонами, щоб поширювати інформацію про те, які є вакансії. Щоб сприяти залученню лікарів до роботи у сільській місцевості, 30 травня на рівні Кабінету Міністрів було прийнято рішення, що абітурієнти медичних університетів, які погоджуватимуться підписати на три роки контракт про роботу в селі після проходження інтернатури, матимуть привілеї при вступі на бюджетні місця. Ті, які умов контракту після закінчення університету не виконають, будуть змушені повернути державі кошти за своє навчання.   

На Волинь надійшло обладнання у рамках реалізації підписаної у березні цього року договірної угоди ICB-G № 6.2.2.1/10 «Закупівля медичного обладнання та розхідних матеріалів для медичних закладів вторинного та третинного рівнів (1 фаза)» (Лот №10). Це впроваджується Субпроект Світового банку та Міністерство охорони здоров’я України «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

Наразі до Волинської обласної клінічної лікарні представники ТзОВ «ДМ-ПРОЕКТ» привезли два операційні освітлювачі двокупольні та три рентгенопроникні столи операційні. Це обладнання коштує у межах 127 тисяч євро.

Монтаж, пусконалагоджувальні роботи з введення обладнання в експлуатацію фірма здійснить упродовж найближчих 2-х тижнів. За цей час волинські медики також пройдуть навчання з експлуатації. Також «ДМ-ПРОЕКТ» найближчим часом має доправити на Волинь 20 аспіраторів вакумних хірургічних.

Команда з реалізації Субпроекту наголошує, що літо 2018-го стане знаковим для області. Адже у рамках проведених тендерів та підписаних угод в область надійде чимало нового обладнання. Коли кабінети з новинками будуть готові до роботи, його можливості представлять краянам з допомогою засобів масової інформації.

4 червня Волинські фельдшери вибороли перше місце на «Черкаських медичних ралі 2018» серед 40 команд з України, Литви і Польщі.

Бригади лікарів, фельдшерів, парамедиків змагались у рівних умовах,   відпрацьовуючи клінічні випадки з реального життя, взаємодіяли в середині системи, а також з працівниками поліції та ДСНС. Кожна бригада екстреної медичної допомоги мала змогу продемонструвати свої знання щодо виконання протоколів надання медичної допомоги при невідкладних станах, надзвичайних ситуаціях та інцидентах із масовими жертвами.

7 червня відбулась Північно-Західна науково-практична конференція «Міждисциплінарний підхід у діагностиці та лікуванні серцево-судинних захворювань згідно міжнародних рекомендацій та протоколів» за участю професорського складу вищих навчальних закладів України.

7 червня у конференц-залі управління охорони здоров’я облдержадміністрації  відбулась підсумкова науково-практична конференція лікарів-інтернів, які закінчують навчання на Волинській філії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

З вступним словом виступив декан філії факультету Віктор Дорецький. Він ознайомив присутніх з програмою роботи конференції і побажав плідної праці.

Про порядок працевлаштування в закладах охорони здоров’я області  інформувала Людмила Згоран – заступник начальника відділу медичних кадрів та планування УОЗ ОДА.

Про перспективи розвитку сімейної медицини в об’єднаних територіальних громадах розповіли представники Боратиської ОТГ Сергій Яручик та Оксана Кравчук. Присутнім лікарям-інтернам було запропоновано працевлаштування у селах Боратин та Баїв.

На конференції виступили лікарі-інтерни із актуальними питаннями медицини, на секційних заняттях слухалися питання з фаху «Стоматологія», «Терапія», «Загальна практика-сімейна медицина», «Педіатрія».  

Підсумки науково-практичної конференції лікарів-інтернів підвів декан Волинської філії факультету Віктор Дорецький. Він подякував за проведену роботу і побажав всім присутнім наснаги і плідної праці.

12 червня проведено нараду «Розвиток первинної медичної допомоги Волинської області» за участю голів районних державних адміністрацій та голів ОТГ.

13 червня перевірено робочою групою управління стану готовності приміщень Волинської обласної клінічної лікарні, комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня», Ковельського МТМО до монтажу обладнання за кошти Світового банку.

Напередодні  професійного свята,  яке в Україні відзначається щорічно у третю неділю червня, у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Шевченка  відбулися  урочистості  для працівників галузі охорони здоров’я.  Це свято відзначають не тільки лікарі і медсестри, але й усі ті, без чиєї допомоги не обійшлася б медична галузь, хто має відношення до порятунку людських життів та збереження здоров’я.

Привітати медичних працівників зі святом прийшли представники влади серед яких: голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко, перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, секретар міської ради Григорій Пустовіт, начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігор Ващенюк,  голова Волинської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Віталій Шахраюк.

У вітальній промові Олександр Савченко   висловив щиру вдячність  за самовідданість, милосердя, доброту й щедрість душі всім лікарям, фельдшерам,  медичним сестрам,  молодшому медичному персоналу, всім, хто працює в лікарнях, поліклініках, амбулаторіях, фельдшерсько-акушерських пунктах, аптеках – усім, хто несе почесну вахту на сторожі здоров’я і життя громадян.  

До святкових привітань приєдналися й інші представники влади, які окрім побажань нагородили  Почесними грамотами та Подяками  за сумлінну працю, високий професіоналізм, чуйність і милосердя, вагомий особистий внесок у справу охорони здоров’я та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника. А грамоти та відзнаки кращим працівникам від профільних  управлінь  вручатимуть у медичних закладах області та міста.

20 червня проведено моніторинг оздоровлення та відпочинку дітей у оздоровчих закладах області.

З 9 червня по 20 червня на базі ВНЗ Київський медичний коледж ім. П. І. Гаврося відбувся 20 Всеукраїнський конкурс фахової майстерності випускників медичних училищ та коледжів “Ескулап” за спеціальністю “Сестринська справа”. Участь у конкурсі прийняли студенти випускних курсів медсестринських відділень (кваліфікаційний рівень – “молодший спеціаліст”) – переможці регіональних конкурсів з 21 навчального закладу. Конкурс проходив у два етапи: I етап – тестування з основних клінічних дисциплін; II етап – виконання практичних навичок з медсестринства у внутрішній медицині, хірургії та педіатрії. Студентка 4 курсу Ківерцівського медичного коледжу Мартинюк Анастасія виборола І місце.

21 червня в обласній клінічній лікарні відбувся конкурс професійної майстерності «Краща сестра медична Волині 2018 року». 15 учасників конкурсу демонстрували високий рівень професійних знань. Перемогу здобули:

І місце – Гордовський Олександр Миколайович –  Волинська обласна клінічна лікарня.

ІІ місце – Мартинюк Олександра Богданівна – Ковельське МТМО.

ІІІ місце – Корнелюк Галина Володимирівна – КЗ «ЦТМСД Любомльського і Шацького районів».

Обладнання від Світового банку уже допомагає у діагностуванні серцево-судинних недуг волинян. У 2018-му перші постачання закупленого у рамках реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» здійснили у заклади вторинного і третинного рівня надання медичних послуг

ТзОВ «ІМЕСК» повністю виконало взяті на себе зобов’язання у рамках підписаної з управлінням охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації договірної угоди. Ця фірма встановила в обласних медичних закладах вторинного та третинного рівнів надання допомоги обладнання, що покращить діагностику та лікування пацієнтів із недугами системи кровообігу й, окрім того, провела навчання медперсоналу, який на ньому працюватиме.

У реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» значна увага приділяється закупівлі медичного обладнання та розхідних матеріалів.

Складна підготовча робота, скрупульозний підхід до написання тендерної документації, де практикуючі лікарі в тандемі з консультантами, дотримуючись вимог законодавства, намагаються зробити усе від них залежне, аби в область прийшла найякісніша техніка, оголошення торгів і опрацювання результатів тривають місяцями.

Фірма «ІМЕСК» виграла тендер на постачання такого медобладнання, як портативні електрокардіографи, комплекти для холтерівського моніторування ЕКГ, добового моніторування артеріального тиску та проведення велоергометрії. Загалом – 46 одиниць, розподілених відповідно до потреб медзакладів. Наприклад, портативні електрокардіографи отримали усі лікарні – від обласної та госпіталю ветеранів війни до центральних райлікарень.

Натомість комплекти для холтерівського моніторування електрокардіограми, для добового моніторування артеріального тиску та для проведення велоергометрії вже допомагають у встановленні діагнозів та призначенні лікування пацієнтам Волинської обласної і Луцької міської клінічних лікарень, Волинського обласного госпіталю ветеранів війни, Нововолинської центральної міської, Ковельської, Камінь-Каширської центральної районних лікарень.

У період з червня 2015-го по червень 2018-го у рамках реалізації Субпроекту підписано 63 контракти на суму майже 6 млн доларів США. З них на обладнання для медзакладів І, ІІ та ІІІ рівнів – 4,3 мільйона доларів США.

У 2018 році придбали обладнання та розхідні матеріали для 139 діючих амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Загальна сума підписаних контрактів – понад 170 тисяч доларів США.

22 червня 2018 року відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації. До порядку денного віднесені питання стану надання медичної допомоги Турійського району, організації проведення діагностики передраку та раку шийки матки в області на первинній ланці, впровадження в області інноваційних малоінвазивних методик хірургічного лікування патології суглобів та артроскопічних втручань, організація роботи з імунопрофілактики у Камінь-Каширському, Ківерцівському та Ковельському районах.

2 квітня в Україні та області офіційно розпочалась кампанія з укладання декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями. Станом на 25.06.2018 понад 251997 волинян уже обрали своїх лікарів.