Діяльність управління у грудні 2015 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за грудень 2015 року.

03 грудня начальник управління охорони здоров’я І. Ващенюк спільно з начальником управління охорони здоров’я Луцької міської ради М. Якимчуком, прийняв участь у нараді з питань діяльності лікарняних кас, що проходила в м. Львові.

Головний лікар обласної станції переливання крові Ю. Кременець 07 грудня 2015 року в м. Львові прийняв участь в укладанні договору на проведення Державного контролю якості компонентів і препаратів крові.

Міський педіатр управління охорони здоров’я Луцької міської ради С. Ніколаєнко прийняла участь в засіданні «круглого столу» на тему: «Охорона здоров’я матері та дитини: актуальні проблеми та перспективи розвитку», який проходив в м. Києві.

Головні позаштатні спеціалісти з дитячої імунології та епідеміології управління охорони здоров’я взяли участь в підсумковій конференції «Ефективне консультування батьків лікарями та середнім медичним персоналом з питань імунізації, догляду за вагітними жінками та турової вакцинації проти поліомієліту», що проходила в м. Києві 22-23 грудня 2015 року.

В обласному територіально-медичному протитуберкульозну об’єднанні відбулося відкриття бактеріологічного відділу клініко-діагностичної лабораторії у новому корпусі. Лабораторія обладнана сучасною лабораторною аппаратурою та притяжно – витяжною вентиляцією, що має важливе значення для збереження здоров’я медичного персоналу, який там працює. Функціонування такої лабораторії дає змогу лікарям – фтизіатрам в найкоротші терміни діагностувати туберкульоз і вчасно, не гаючи часу, призначати правильне лікування. Така лабораторія є однією з кращих в Україні.

Для підвищення фахового рівня лікарі області побували у службових закордонних відрядженнях, а саме м. Краків (Республіка Польща)на курсах інформації та стажування з питань інвазивних методів діагностики та лікування пацієнтів, м. Хелм (Республіка Польща) для налагодження подальшого транскордонного співробітництва та удосконалення екстреної медичної допомоги.

Для медичних працівників області з метою підвищення їх фахового рівня, набуття практичних навичок та вмінь на базі лікувальних закладів області проводились курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності.

1 грудня до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в залі колегії управління охорони здоров’я відбулася прес-конференція. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на таку серйозну загрозу для життя людей, як СНІД.

08 грудня відбулася презентація пілотного проекту електронної системи публічних закупівель – «ProZorro». Система електронних державних закупівель ProZorro створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Основна мета –забезпечення прозорого та ефективного витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників.

14 грудня в залі колегії управління охорони здоров’я відбувся науково-практичний семінар «Школа практикуючого лікаря». Проект діє для лікарів, які бажають підвищити рівень своїх знань щодо реформи в галузі медицини, про стандартні та нові методи в профілактиці та лікуванні різних захворювань. Заняття школи відбуваються у формі цікавих лекцій та презентацій, практичних занять та консультацій, обговорень найбільш актуальних проблем в медицині та шляхи їх вирішення.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», КЗ «Волинське обласне паталогоанатомічне бюро», центру первинної медико-санітарної допомоги Любешівського району.

В області постійно здійснюється надання медичної допомоги громадянам, постраждалим, біженцям і переміщеним особам під час проведення АТО у Донецькій та Луганській області.