Діяльність управління у грудні 2016 року

1 грудня у залі засідань обласного центру здоров’я відбулась прес-конференція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Всесвітній день боротьби зі СНІДом  вперше відзначався  1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему. Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається одним з пріоритетних завдань держави.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький  02 грудня прийняв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з питань імунології в педіатрії та проблем імунопрофілактики, яка проходила у м. Києві.

08 грудня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк прийняв участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Здоров’я українців в руках сімейного лікаря», яка проходила в м. Києві.

22 грудня на базі Волинської обласної клінічної лікарні відбулась нарада обласної Ради молодших спеціалістів з медичною освітою. З вступним словом виступив заступник начальника Іван Грицюк, який   наголосив  присутнім про важливість  надання кваліфікованої медичної допомоги молодшими спеціалістами з медичною освітою у закладах охорони здоров’я області.  Розповів про робочу групу, створену управлінням охорони здоров’я області, відповідно до Порядку контролю якості медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я від 28 вересня 2012 року №752 «Про порядок контролю якості медичної допомоги». З новинками в роботі лікувального закладу ознайомила заступник головного лікаря з медичної частини обласної клінічної лікарні Людмила Ларіна. Заступник головного лікаря з медсестринства Галина Кузьмінська прозвітувала про проведену роботу медичних сестер Волині за 2016 рік та озвучила плани роботи на 2017 рік.

Головна медична сестра Луцької центральної районної лікарні  Алла Яков’юк розповіла про діяльність робочої групи УОЗ, яка виробляє структурований та систематизований підхід до діяльності медсестринства, опрацьовуючи нормативні документи МОЗ України на основі яких розробляються положення про медсестринство, посадові інструкції, локальні протоколи по догляду за хворими, тощо. На закінчення наради виступила представник асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Оксана Грисюк, яка повідомила, що Волинська область вийшла в лідери по впровадженню проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».Вона відзначила Любомльську та Луцьку центральну районну  лікарні, як найкращі лікувальні заклади у яких всі стаціонарні відділення  відзначені сертифікатами «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк провів засідання колегії УОЗ, яке відбулося 22 грудня. В засіданні колегії взяли участь головні лікарі ТМО, ЦРЛ, ЦМЛ, обласних лікувально-профілактичних закладів, центрів первинної медико-санітарної допомоги, директори медичних коледжів. Основними питаннями, які розглядалися на колегії були: про стан забезпеченості медикаментами хворих на цукровий діабет; виконання наказів МОЗ України щодо облікової документації і звітності з питань моніторингу епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції, добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, розвиток мережі кабінетів «Довіра», покращення матеріально-технічної бази та забезпечення обстеження груп ризику на наявність антитіл до ВІЛ; про стан вторинної профілактики онкозахворювань в області; запровадження діагностично-споріднених груп в області. 

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації Любешівської центральної районної лікарні, закладів охорони здоров’я обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.