Діяльність управління у грудні 2017 року

З 4 по 10 грудня 2017 року проводився Всеукраїнський тиждень права. У його рамках Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України організовує низку заходів у всіх регіонах України.

8 грудня 2017 р. на базі Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги буде проведено День безоплатної правової допомоги для населення з питань медичного права.

Прийом громадян здійснюється Чорною Лілією Олександрівною- членом Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України

Плани реалізації реформи охорони здоров’я України у 2018 році обговорювались на черговому засіданні колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації 6 грудня 2017 року.

Про те що потрібно зробити всім комунальним закладах охорони здоров’я у своєму місті чи районі щоб перейти на нову форму фінансування, розповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

Він зауважив на тому, що насамперед потрібно провести автономізацію,забезпечити комп’ютеризацію та належне програмне забезпечення для використання eHealth, отримати електронний цифровий підпис ЗОЗ та лікарів ПМД, привести заклади у відповідність до табелів матеріально-технічного оснащення,укласти декларації про вибір лікаря.

Про перспективи діяльності служби крові регіону доповів головний позаштатний спеціаліст з трансфузіології управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Кременець.Головний експерт з профілактики ВІЛ/СНІДу управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олена Макаренко провела моніторинг епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції, впровадження порядку добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, збереження та подальший розвиток мережі кабінетів «Довіра» та пунктів з видачі АРТ терапії, покращення їх матеріально – технічної бази, забезпечення обстеження груп ризику на наявність антитіл до ВІЛ у Ковельському МТМО.

Підводячи підсумок засідання колегії начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк зауважив на тому, що медична реформа почала діяти і потрібно приділити максимум уваги на її втілення

15 грудня 2017 року в залі колегій управління охорони здоров’я відбулась науково-практична конференція «Рідкісні захворювання у практиці лікарів» та фотовиставка «Орфанні хворі-пріоритет держави».

Розпочав семінар та привітав усіх присутніх заступник начальника управління охорони здоров’я Валерій Руцький.

До роботи конференції долучилися провідні лікарі Волині та самі орфані пацієнти, а також  представники спілки «Орфанні захворювання України»: голова громадської ради Тетяна Кулеша, голова ВГО «Асоціація хворих на легеневу гіпертензію» Оксана Александрова, керівник Debra-Ukraine, Центр допомоги дітям, хворим на бульозний епідермолізТетяна Заморська, голова правління ГО «Особливі діти» Володимир Тутук, представниця благодійного фонду «Муковісцидоз в Україні» Юля Ткаченко.

Лікар-генетик з ОХМАТДИТу Наталія Самоненко доповіла про діагностику метаболічних захворювань.

18 грудня 2017 року на базі Волинської обласної клінічної лікарні відкрили другу чергу лікувально-діагностичного центру, до якого входять офтальмологічний центр, центр ультразвукової діагностики, ендоскопічний та неврологічний центр, відділення інтервенційної радіології. Центр налічує в собі 19 лікувально-діагностичних кабінетів, 2 рентгеноопераційних блока та відділення інтервенційної радіології та селективної хіміотерапії на 10 ліжок.

Центр, що відкривається, є унікальним. Аналогів йому в Україні практично немає. Центр оснащений самою сучасною високотехнологічною апаратурою європейського та світового виробництва.

Офтальмологічний центр оснащений офтальмологічним когерентним томографом (ОСТ); ультразвуковим апаратом для очей; лазером для хірургічного лікування захворювань сітківки та задньої частини ока; факоемульсифікатором, за допомогою якого проводяться оперативні втручання з приводу катаракти, вживлення штучних кришталиків. Офтальмологічний центр оснащений за європейським взірцем та відповідає вимогам європейських протоколів і стандартів діагностики та лікування.

В лікувально-діагностичному центрі відкрито нове ендоскопічне відділення, яке оснащене відеогастроендоскопом та колоноскопом ф. Олімпус (Японія). Зображення виведено на екран, що дозволяє проводити консиліум спеціалістів для визначення методики та тактики лікування. Ця апаратура дозволяє в повному обсязі діагностувати захворювання шлунково – кишківникового тракту та проводити оперативні втручання.

Розпочав свою роботу кабінет електронейроміографії – методу, за допомогою якого в повному обсязі проводиться діагностика периферичної нервової системи, відслідковується рух імпульсу по нервових волокнах.

Також розпочав свою роботу кабінет електроенцефалографії, який оснащений апаратом ф. Ніхон Коден ( Японія). Цей апарат дозволяє проводити ранню та повну діагностику нейронів кори голови головного мозку, фіксує біопотенціали головного мозку, дає ранню та повну характеристику епінападів тощо.

Відкрито відділення добового моніторування електрокардіограми та артеріального тиску, в якому можна одночасно обстежувати 12 пацієнтів.

Відкривається центр ультразвукової діагностики, для якого придбано 11 самих сучасних ультразвукових апаратів. Особливо хочеться відмітити ультразвуковий апарат преміум класу для проведення еластографії. Таких апаратів в Україні функціонує лише 2. За допомогою апарату визначається стадія фіброзу печінки, що частково замінює гістологічне дослідження.

Під контролем ультразвуку здійснюється пункційна біопсія вузлів щитоподібної залози, після чого проводиться цитологічне дослідження. Це дає можливість ранньої діагностики пухлин щитоподібної залози.

В центрі розміщені 3 апарати ехографії серця, які дозволяють проводити повну діагностику клапанного апарату, порожнин та стінок серця, а також висхідної аорти.

До центру входить відділення інтервенційної радіології, аналогів якому в обласних лікарнях України немає. Відділення оснащене відеосистемою для спостереження за важкими пацієнтами, моніторами, дозаторами, дефібрилятором, екстрактором кисню та електрокардіографом. При проведенні ангіографії діагностується пухлина, через катетер у судину, що живить пухлину, вводиться хіміопрепарат, тобто ліки вводяться безпосередньо в саму пухлину. Біля 2000 хворих щорічно лікується у цьому відділенні. Після проведення такої селективної хіміотерапії хворі навіть із ІV клінічною групою живуть понад 4-5 років.

Окрім відкриття другої черги лікувально-діагностичного центру, планується відкриття третьої черги цього центру у І півріччя 2018 р. Центр буде оснащений найсучаснішим лікувально-діагностичним устаткуванням.

Щодо організації підготовки та проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кору, з 18 грудня по 20 грудня 2017 року у конференц-залі готелю “Україна”(м.Луцьк, вул.Словацького 2) були проведені тренінги з епіднагляду за кором та краснухою. Учасниками тренінгів були лікарі інфекціоністи, дитячі інфекціоністи, педіатри, лікарі загальної практики-сімейні лікарі, епідеміологи, вірусологи області.

21 грудня в залі колегії управління охорони здоров’я відбулася виробнича нарада для лікарів педіатрів закладів охорони здоров’я області.

Вступним словом розпочав нараду заступник начальника управління охорони здоров’я Валерій Руцький.

Головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я Людмила Рожко продовжила нараду та наголосила на важливості виконання питань імунізації дитячого населення та аналізу малюкової смертності. Також провела настановчу бесіду з підготовки річних звітів.

На вулиці Гордіюк у Луцьку відкрили амбулаторію загальної практики – сімейної медицини №5. Урочистості з цієї нагоди відбулися  27 грудня.

У відкритті амбулаторії взяли участь представники Луцькради, депутат Андрій Козюра, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, головний лікар комунального закладу «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Ганна Кравчук, медперсонал амбулаторії, а також мешканці мікрорайону.

Реформа медицини в місті Луцьку проводиться задля того, щоб покращити якість та подовжити тривалість життя людей. Мешканці мікрорайонів повинні у комфортних умовах отримувати медичну допомогу у сімейного лікаря в межах пішохідної доступності.