Діяльність управління у квітні 2016 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за квітень 2016 року.

Про реформування галузі охорони здоров’я, вакцинацію та розвиток медичної інфраструктури Волині 18 квітня начальник управління охорони здоров’я І. Ващенюк розповів у прямому ефірі телепередачі «Варто знати».

7 квітня до Всесвітнього дня здоров’я, який в цьому році проходив під гаслом «Переможемо діабет» в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася прес-конференція. На Волині понад 24 тисячі людей живуть із діагнозом «Цукровий діабет». В Україні недугу діагностували вже понад мільйону хворих. За прогнозами фахівців до 2030 року від діабету потерпатиме 10% дорослого населення нашої планети.

Управлінням охорони здоров’я обласної державної адміністрації спільно з державним підприємством «Волинський експертно-технічний центр Держпраці» у період з 11 по 13 квітня 2016 року проводились планові навчання з питань охорони праці для керівників та членів постійно-діючих комісій лікувально-профілактичних закладів та медичних коледжів області. Загальна кількість учасників становила понад 180 осіб.

18 квітня у Луцьку перебували з робочим візитом представники Світового Банку та МОЗ України. Причиною візиту стало обговорення стану підготовки тендерної документації на проведення конкурсних торгів із відбору підрядників на здійснення ремонтно-будівельних робіт перших 31 об’єктів, які будуть реконструйовані під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. У рамках візиту провели робочу нараду з керівником Субпроекту Ігорем Ващенюком, Групою управління субпроектом та спеціалістами управління капітального будівництва облдержадміністрації. За участі заступника голови Волинської облдержадміністрації Сергія Кошарука відбулося робоче засідання членів Комісії з відбору консультантів, товарів, робіт та неконсультаційних послуг з представниками Світового Банку. Консультант з закупівель Світового Банку Ірина Шмельова розповідала про правила та процедури проведення конкурсних торгів. Зокрема, наголошувалося, що майбутні закупівлі будуть проводитися за правилами Світового Банку.

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я 21 квітня пройшла відеоселекторна нарада стосовно стану забезпечення лікарськими засобами дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання та вироблення спільної стратегії для забезпечення медикаментами дітей за участі Мишковець С.Є.– заступника голови облдержадміністрації, Ващенюка І.С.– начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації та головних позаштатних спеціалістів управління охорони здоров’я облдержадміністрації з дитячої гематології та онкології.

25 квітня заступник начальника управління-начальника відділу медичних кадрів, планування, мобілізаційної та режимно-секретної роботи В. Руцький прийняв участь у круглому столі «Розвиток системи громадського здоров’я в Україні», який відбувся у м. Києві. У ході засідання тематичного круглого столу неодноразово було підкреслено необхідність вдосконалення законодавчої бази та розроблення проекту Закону України про громадське здоров’я. Громадське здоров’я поєднує всі організовані заходи, які стосуються профілактики захворювань, збереження і зміцнення здоров’я людей та заходи, що безпосередньо продовжують тривалість життя населення. В свою чергу, функції громадського здоров’я – це створення умов, коли громадяни можуть і хочуть бути здоровими, це стосується популяризації, пропаганди і втілення ідей здорового способу життя серед визначених груп населення, а не фокусування на окремих пацієнтах або захворюваннях.

12 квітня у м. Ковелі на базі Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання відбувся день депутата, на якому було ознайомлено обранців громади з роботою медичних закладів Ковельського району.

Україна приєдналася до Глобальної стратегії ВООЗ, ухваленої на 68 Генеральній Асамблеї ООН, з переходу використання живої оральної тривалентної вакцини проти поліомієліту (тОПВ) на живу оральну бівалентну вакцину проти поліомієліту (бОПВ), та оголосила 18 квітня 2016 року Національним днем переходу на використання бівалентної вакцини. Одночасно з Україною до цього процесу долучилися ще 156 країн світу.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться науково-практичні конференції, семінари, курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

В лікувалиних закладах області проводиться санітарно-просвітницька робота з метою профілактики основних епідемічних та неепідемічних захворювань.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.