Діяльність управління у квітні 2017 року

3 квітня на Волині з робочим візитом перебував Заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик. В рамках свого візиту посадовець поспілкувався з керівництвом охорони здоров’я області та лікарями первинної ланки медичної допомоги регіону. Мета його перебування – надання роз’яснювальної інформації щодо реформування галузі медицини в рамках децентралізації. Заступник Міністра розповів про основні напрямки реформи системи охорони здоров’я: впровадження страхової медицини, підвищення ефективності роботи первинної ланки, розвиток системи громадського здоров’я та забезпечення населення якісними, ефективними та безпечними лікарськими засобами.

Зокрема, заступник Міністра Роман Ілик представив лікарям програму «Доступні ліки», яка запрацювала з 1 квітня 2017 року. «Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. До проекту реімбурсації Міністерство охорони здоров’я України віднесло препарати від серцево-судинних недуг (основна причина смертності в Україні), від цукровому діабету другого типу (зареєстровано близько 1 млн. осіб), а також бронхіальної астми (понад 210 тисяч хворих). Уряд на проект виділив півмільярда гривень у 2017 році. Безкоштовно лікарські засоби відпускатимуть в аптеках лише за рецептом.

6 квітня до Всесвітнього дня здоров’я, який в цьому році проходив під гаслом «Депресія:давай поговоримо» в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася прес-конференція. Психічне здоров’я є найважливішим компонентом загального благополуччя, нормальної життєдіяльності і стійкості до потрясінь як окремих людей, так і цілих країн. Мета Всесвітнього дня здоров’я полягає у тому, щоб якнайбільше людей з депресією звернулись по медичну допомогу і отримали її.

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я 10 квітня пройшла відеоселекторна нарада стосовно стану реалізації проекту «Доступні ліки», а саме механізму відшкодування вартості ліків (реімбурсації), яка поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму за участю Івана Грицюка – заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації та Валерія Руцького – заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Мета проведення селекторної наради – роз’яснення щодо переліку розпорядників коштів, переліку аптечних закладів, де відбувається відпуск лікарських засобів, реєстру хворих та лікарів, а також залишків лікарських засобів, на які поширюється дія проекту.

12 квітня за участю головних лікарів ЦПМСД області відбулася виробнича нарада щодо реалізації в області програми «Доступні ліки». На нараді доповідали головні лікарі ЦПМСД про хід виконання Урядової програми, а саме про освоєння коштів, підписання договорів, оновлення рецептурних бланків, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед медичного персоналу та населення.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк провів прес-конференцію, яка відбулася 13 квітня щодо реалізації в області Урядової програми «Доступні ліки». На реалізацію державної програми «Доступні ліки» Волині виділили більше 13 мільйонів гривень. В області центри первинної медико-санітарної допомоги підписали договори з 62 аптечними закладами, а саме: ДВТП «Волиньфармпостач» – 32 аптеки, ТзОВ «Волиньфарм» – 14 аптек, ПВТФ «Фітоцентр» – 6 аптек, ПП Новосад – 1 аптека, Державна аптека – 3 аптеки, ТзОВ «Пролонгація» – 5 аптек, Приватна фірма «Вестфарм» – 1 аптека, в яких лікарські засоби можна придбати за нижчими цінами або ж взяти безкоштовно за рецептом.

20 квітня на базі санаторію «Пролісок» проведено засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Розпочалась робота колегії з екскурсії по території санаторію матері та дитини «Пролісок». Знаходячись на території ландшафтного парку, в екологічно чистій зоні, санаторій приймає на лікування та відпочинок дітей та дорослих. В оточенні соснового бору, стоять три спальні корпуси в яких 109 комфортабельних номерів та 13 сімейних котеджів, лікувальний та водолікувальні корпуси з сучасним обладнанням, басейн, термальний басейн з мінеральною водою. Санаторій займає територію 8га. У лікувальному комплексі санаторію запроваджено більше шістдесяти різноманітних процедур.

Про реалізацію Урядової програми «Доступні ліки» на Волині 24 квітня начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк розповів у прямому ефірі телепередачі «Варто знати».

25 квітня в Палаці учнівської молоді розпочався науково-практичний семінар «Медичні стандарти лікування внутрішніх хвороб у клінічній практиці сімейного лікаря». Захід організований з ініціативи Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Участь у семінарі взяли лікарі загальної практики – сімейні лікарі, лікарі-терапевти, лікарі-кардіологи, лікарі-пульмонологи, лікарі-гастроентерологи міста та області. З вітальним словом до учасників заходу звернувся начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. Він наголосив на важливості таких науково-практичних семінарів, оскільки вони суттєво підвищують рівень професіоналізму лікарів.

Імунізація є невід’ємним правом людини на здорове і повноцінне життя та найефективнішою зброєю у подоланні інфекційних хвороб. Про це йшлося 26 квітня в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації під час круглого столу «Вакцинація – запорука здоров’я наших дітей» за участі фахівців управління охорони здоров’я облдержадміністрації, лікарів-педіатрів, лікарів-інфекціоністів, спеціалістів з епідеміології та неонатології області. Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, близько 30% летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їхніми наслідками, у дітей цей показник становить понад 6о%. Досвід розвинених країн вказує, що лише підвищення рівня охоплення вакцинацією серед населення призводить до зменшення захворюваності, інвалідизації та смертності у цілому.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться науково-практичні конференції, семінари, курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

В лікувальних закладах області проводиться санітарно-просвітницька робота з метою профілактики основних епідемічних та неепідемічних захворювань.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.