Діяльність управління у липні 2016 року

1 липня відбулась колегія управління охорони  здоров’я  облдержадміністрації, на якій про стан надання медичної допомоги  населенню Турійського  району прозвітували головні лікарі Турійської центральної районної лікарні  Петро Мельничук та КЗ «Турійський центр   первинної медико-санітарної допомоги  Сергій Кошуба. Заступник начальника управління  охорони  здоров’я  облдержадміністрації  Валерій Руцький акцентував головним лікарям на тому, що спільно з органами місцевого самоврядування проводити роботу по залученню в район медичних працівників, створивши для них належні житлово-побутові умови.

15-16 липня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк прийняв участь у спільному засіданні Колегії та Вченої медичної ради Міністерства охорони здоров’я України, яке проходило у м. Києві за участю народних депутатів, керівників регіональних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, ректорів медичних вузів, академіків, науковців, головних позаштатних спеціалістів МОЗ України, головних лікарів було обговорено Концепцію побудови нової національної системи охорони здоров’я, розроблену МОЗ України за співпраці з Комітетом з питань охорони здоров’я ВРУ, вітчизняними та міжнародними експертами, із врахуванням позитивних практик, оптимізації отриманого досвіду та наукових доробок.

  В її основі лежать такі концептуальні напрямки:

  1. фінансування системи охорони здоров’я як ключова складова, яка забезпечує адекватне виконання усіх інших функцій системи, та включає: запровадження страхової моделі фінансування на первинній та вторинній ланці та створення Національного страховика; визначення гарантованого пакету медичної допомоги; автономізація медичних закладів та перехід на контрактні відносини з постачальниками медичних послуг;
  2. якісне медичне обслуговування – з пріоритетним розвитком первинної ланки охорони здоров’я, оптимізації мережі закладів первинного та вторинного рівня через формування госпітальних округів з багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування, створення ефективної маршрутизації і диспетчеризації екстреної медичної допомоги, налагодження системи управління якістю медичного обслуговування;
  3. доступність лікарських засобів – за рахунок впровадження механізмів референтного ціноутворення;
  4. охорона громадського здоров’я з акцентом на профілактиці захворювань, імунопрофілактиці, ефективному реагуванні на епідемічні виклики, формуванні здорового способу життя;
  5. комунікації – здійснення випереджаючого інформаційно-комунікаційного забезпечення та моніторингу громадської думки;
  6. кадри – створення системи безперервного професійного розвитку, залучення професійного та студентського самоврядування до питань освіти, забезпечення адекватної оплати праці медичних працівників та ефективного її стимулювання;
  7. наука – забезпечення наукового супроводу національної системи охорони здоров’я та розвитку наукових досліджень;
  8. розвиток інформатизації та електронної системи охорони здоров’я E-health;
  9. ефективна система управління.

18 липня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк прийняв участь у робочій поїздці в Шацький район за участю  голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика.

19 липня за участю заступника начальника управління охорони здоров’я  Івана Грицюка в залі колегії  управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася  прес-конференція на тему: «Про стан захворюваності на шлунково-кишкові інфекції в літній період». Головний позаштатний спеціаліст з інфекційних хвороб управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Морочковська розповіла, що кишкові інфекції – група інфекцій, що викликає  захворювання травного тракту з основними клінічними проявами, такими як підвищення температури тіла, пронос, блювання.  До кишкових інфекцій відносяться такі небезпечні захворювання як черевний тиф, дизентерія, харчові токсикоінфекції, сальмонельоз, ботулізм, гастроентероколіти. Всі ці захворювання виникають внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування.

20 липня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, за участю заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Сергія Кошарука, прийняв участь у робочій нараді в рамках впровадження субпроекту Світового Банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області, яка проходила у Ковельському районі.

21 липня в приміщенні овальної зали Волинської обласної державної адміністрації за участю заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Сергія Кошарука, начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Ващенюк та голів районних державних адміністрацій, міських рад, головних лікарів лікувально-профілактичних закладів області відбулася нарада в рамках впровадження субпроекту Світового Банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області.

25 липня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк зустрівся з колективом Локачинської центральної лікарні для щодо подальшого вирішення фінансування закладу.

26 липня відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації . На порядку денному було обговорення діяльності галузі охорони здоров’я області за підсумками І півріччя 2016 року, основних проблемних питань та завдань, визначених Концепцією побудови національної системи охорони здоров’я України.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.