Діяльність управління у липні 2017 року

З метою забезпечення належної комунікації між Міністерством охорони здоров’я України та структурними підрозділами з питань охорони здоров’я області 4 липня проведено селекторну нараду. На якій представники Міністерства охорони здоров’я поінформували присутніх про перспективи ухвалення парламентом законодавства в сфері реформи охорони здоров’я, прозвітувалися щодо закону про автономізацію медичних закладів.

Представники МОЗ відповіли на запитання головних лікарів щодо реформування галузі.

7 липня у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації з кору в країні, Міністерство охорони здоров’я спільно з керівниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних адміністрацій, лабораторних центрів МОЗ України, обласними епідеміологами, дитячими інфекціоністами та сімейними лікарями провели селекторну нараду.

Під час наради заступник Міністра з питань європейської інтеграції Оксана Сивак нагадала присутнім, що за даними МОЗ України, у червні 2017 року на кір захворіли 473 людини, що майже подвоїло число захворілих з початку року до 962. Найбільше людей заразилися кором у Івано-Франківській та Одеській областях. Спахали захворювання у червні також реєструвалися у Тернопільській та Чернівецькій областях. Загалом за останні півроку в Україні сталося 15 спалахів кору, що вразили половину областей та місто Київ. Більше 70% захворілих з початку року – 697– діти та підлітки.

В Івано-Франківській області у червні захворіли 253 людини у, 167 – в Одеській області, у Тернопільській – 48 та Чернівецькій – 5.

Загалом за шість місяців 2017, на Івано-Франківщині зареєстровано 520 випадків кору, 344 випадки в Одеській області, 48 у Тернопільській, 11 у Дніпропетровській, 9 у Вінницькій, 8 у Чернівецькій та поодинокі випадки у Донецькій, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській, Хмельницькій, Черкаській областях та в місті Києві.

 За даними МОЗ, значна частина захворілих у 2017 році не мали усіх необхідних доз щеплення або не були щеплені проти кору взагалі. Тоді як специфічного лікування проти кору не існує, найдієвішою профілактикою захворювання є вакцинація.

Вакцина наявна в медичних закладах по всій країні, і з огляду на збільшення випадків кору, закликаємо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень -, зауважила Оксана Сивак

На сьогодні випадків кору в Волинській області не зареєстровано. Проте, враховуючи багаторічні спостереження, циклічність виникнення епідемічних ускладнень, аналіз охоплення щепленнями населення, прогнозується неблагополучна ситуація з кору.

Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби.

Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію — у 6 років. Її мета — захист дітей, у яких з тієї чи іншої причини імунітет не сформувався.

За 4 місяці 2017 року вакцинацію проти кору в області проведено лише 30,5% дітей, ревакцинацію – 28,5%. Такий рівень охоплення щепленнями є загрозливим і сприяє виникненню та поширенню цієї інфекції.

На Волині є достатня кількість вакцини проти кору, а отже кожна дитина, яка підлягає на щеплення, може отримати його в поліклініці по місцю проживання.