Діяльність управління у листопаді 2015 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за листопад 2015 року.

06-07 листопада заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації В. Руцький прийняв участь в засіданні «круглого столу» Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України на тему: «Про засади державної політики охорони здоров’я», який проходив в м. Києві.

10 листопада начальник управління охорони здоров’я І. Ващенюк здійснив перевірку лікувального закладу ТМО Любомльського та Шацького районів з метою готовності до впровадження проекту Світового Банку.

03 листопада в залі колегії управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації відбулася нарада головних штатних і позаштатних спеціалістів управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. На нараді були розглянуті наступні проблемні питання: завдання спеціалістів по контролю якості надання медичної допомоги, формування локальних протоколів, підготовка атестаційних документів, підготовка пропозицій до плану роботи управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації на 2016 рік, плану роботи облдержадміністрації та обласної ради на 2016 рік. На нараді також обговорювалися питання обрахунку вартості медичних послуг та покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів області, рекомендації по реформуванню медичної галузі області.

Головний лікар обласної лікарні «Хоспіс» В. Бачинський прийняв участь у засіданні Правління Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги».

18 листопада завідувач сектору медичних кадрів та документування управління охорони здоров’я облдержадміністрації Л. Згоран провела семінар нараду з керівниками кадрових служб лікувально-профілактичних закладів області щодо формування та здачі річної звітності.

19-20 листопада начальник управління І.Ващенюк разом з головним позаштатним спеціалістом з загальної практики-сімейної медицини управління охорони здоров’я облдержадміністрації Л. Кривдік та головним лікарем комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» О. Куцом взяли участь в заходах з питань розвитку, функціонування і взаємодії первинної та екстреної медичної допомоги, які проходили у Вінницькому національному медичному університеті імені М.І. Пирогова.

20 листопада проведено нараду з відповідальними за організацію проведення додаткової імунізації усіх закладів охорони здоров’я області по підведенню підсумків І туру вакцинації. 23-24 листопада МОЗ України завезено 110 тис. доз вакцини для проведення ІІ туру вакцинації проти поліомієліту. Наказом управління охорони здоров’я №339-од від 25.11.2015 року здійснено розподіл вакцини по лікувально-профілактичних закладах області. Також лікарями закладів охорони здоров’я області та обласного центру здоров’я активно проводиться санітарно-просвітницька робота серед населення щодо імунопрофілактики поліомієліту.

Лікарі-педіатри лікувальних закладів області прийняли участь в тренінгу з питань консультування щодо вакцинації проти поліомієліту, який проводився 23-27 листопада в м. Івано-Франківську.

Завідувачі клініко-діагностичних лабораторій лікувальних закладів прийняли участь у тренінг-семінарі з міжнародною участю «Перспективи розвитку менеджменту системи якості у медичних лабораторіях в Україні», який проходив 27 листопада в м. Тернополі.

Для підвищення фахового рівня лікарі області побували у службових закордонних відрядженнях, а саме м. Кошице (Словаччина) на курсах інформації та стажування з питань діагностики та лікування пацієнтів з патологією аорти та аортального клапану, м. Прага (Республіка Чехія) для участі у міжнародній науково-практичній конференції з пульмонології, м. Лілль (Франція) для проходження курсів інформації та стажування з гінекології.

Для медичних працівників області з метою підвищення їх фахового рівня, набуття практичних навичок та вмінь на базі лікувальних закладів області проводились курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності.

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в залі колегії управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція. Мета Тижня безпеки дорожнього руху – об’єднати зусилля державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху.

У Волинському обласному територіально медичному протитуберкульозну об’єднанні відбулося відкриття спеціальної палати для надання медичної допомоги хворим на туберкульоз взятим під варту.

До Міжнародного дня відмови від тютюнопаління на Театральному майдані міста Луцька Волинським обласним центром здоров’я було організовано акцію «Міняю цигарку на цукерку або смайлик». Мета акції – закликати молодь до здорового способу життя та ще раз нагадати про згубний вплив тютюнокуріння на здоров’я людини.

19 листопада в Палаці культури міста Луцька відбувся науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання розвитку сімейної медицини в Україні». Програма семінару побудована на клінічних лекціях за тими нозологіями, які найчастіше зустрічаються в практиці сімейних лікарів. Його мета – донести нові знання до найбільшої кількості медпрацівників, підтримуючи таким чином їх безперервний професійний розвиток та відпрацьовуючи подальші спільні кроки в процесі реформування галузі.

В області проведена санітарно-освітня робота щодо профілактики грипу та гострих респіраторно вірусних інфекцій з метою мінімізації наслідків поширення інфекцій. Надано організаційно-методичну допомогу лікувально-профілактичним закладам.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації КЗ «Старовижівський центр первинної медико-санітарної допомоги» та проведено комплексну перевірку лікувальних закладів Старовижівського району з наступним розглядом даного питання на колегії управління охорони здоров’я.

25 листопада на базі Старовижівської центральної районної лікарні відбулась виїзна колегія управління охорони здоров’я Волинської обласної держадміністрації. Заступник начальника управління Грицюк І.П. проаналізував стан надання медичної допомоги жителям Старовижівського району, акцентував увагу на найактуальніших питаннях розвитку мережі закладів. Загострив увагу присутніх на доцільності функціонування трьох дільничних лікарень, які функціонують паралельно з амбулаторіями загальної практики сімейної медицини. Співдоповідали головні лікарі Старовижівської центральної районної лікарні та КЗ «Старовижівський центр первинної медико-санітарної допомоги». На колегії були присутні обласні спеціалісти, керівники медичних закладів Волинської області.

В області постійно здійснюється надання медичної допомоги громадянам, постраждалим, біженцям і переміщеним особам під час проведення АТО у Донецькій та Луганській області.

Впродовж місяця проводились вибіркові перевірки лікувально-профілактичних закладів з метою підготовки до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.