Діяльність управління у листопаді 2016 року

8 листопада 2016 року  відбулася нарада-семінар з головними лікарями ЦПМСД, заступниками головних лікарів закладів охорони здоров’я  ІІ та І рівня, завідуючими амбулаторіями, лікарями-педіатрами області, на якій розглядалися питання профілактики захворювань дітей, вакцинації  та ревакцинації.

В залі засідань управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації  11 листопада на запрошення громадської організації соціального захисту «Волинська спілка діабетиків» відбулось засідання присвячене Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом. В якому прийняли участь  перший заступник міського голови Тарас Яковлев, начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук, головний позаштатний ендокринолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач ендокринологічного відділення обласної клінічної лікарні Лариса Джанкарашвілі та лікарі-ендокринологи центрів первинної медико-санітарної допомоги міста.

У м.Луцьку  хворі забезпечуються інсуліном за рахунок обласного бюджету централізовано згідно заявок лікарів-ендокринологів центрів первинної медико-санітарної допомоги. Завдяки тому, що у кінці 2015 року за кошти, перерозпреділені з обласного бюджету, кожен Центр ПМСД і дитяча поліклініка закупили  препарати інсуліну і таблетовані цукрознижуючі препарати на суму 199 тис. грн., у першому кварталі 2016 року вдалося утримати ситуацію, щодо забезпечення пацієнтів хворих цукровим діабетом, на належному рівні.  

11 листопада в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації  проведено нараду з головними позаштатними  спеціалістами області. З вступним словом виступив заступник начальника Іван Грицюк, який  розповів присутнім про основні вимоги подачі планів роботи на наступний рік. Головні спеціалісти управління охорони здоров’я облдержадміністрації  зауважили, що не завжди правильно плануються передатестаційні курси лікарів, звернули увагу на якість надання медичної допомоги населенню області та правильне заповнення локальних протоколів.

Кожний третій четвер листопада відзначається в світі як Всесвітній день відмови від куріння, який щорічно ініціюється Міжнародним союзом боротьби з раком. Ідея цього дня – закликати людей відмовитися від куріння хоча б на день, щоб звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає шкоди їхньому здоров’ю. 17 листопада  у залі засідань управління охорони здоров’я відбулась прес-конференція, на якій лікарі пропагували здоровий спосіб життя без цигарок. Щороку від хвороб, пов’язаних з тютюном, помирають чотири мільйони людей або одна людина кожні вісім секунд. Куріння тютюну — найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров’я людини. Понад 30% усіх ракових захворювань безпосередньо пов’язані з курінням.

Науково-практична конференція «Профілактика та лікування серцево-судинних захворювань» – один з етапів реалізації у рамках спільного проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» відбулася 28 листопада у Волинському  академічному театрі імені Т.Г. Шевченка. В рамках конференції волинські лікарі первинної ланки прослухали про найновіші досягнення вітчизняної та світової медицини в сфері профілактики та боротьби з серцево-судинними захворюваннями.

На Волині відбувається реалізація субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу» за кошти Світового банку. Одним із заходів буде навчання лікарів сучасним методам профілактики і діагностики, зокрема й за кордоном. За 5 років на навчанні побувають 1500 лікарів і середня ланка медперсоналу, заплановані 492 семінари, причому, це навчання буде кількаетапним. Також на Волині розширять мережу амбулаторій: більше 100 існуючих реконструюють і закуплять нове обладнання для діагностики, а ще до них додадуться 86 нових, які створять на базі діючих ФАПів.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик повідомив, що загалом область впоралась із поставленими завданнями і частина проекту буде реалізована в 2017 році. Зокрема, наразі вже затверджено перелік з 31 амбулаторії, в яких роботи розпочнуть у 2017 році, оголошено тендери. Кошторисна вартість цих проектів – 93,9 мільйонів гривень. Керівник групи управліня Субпроектом, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, перший квартал 2017 року буде насиченим, саме з цього моменту мають розпочатися так звані «тверді заходи», адже зараз розпочинаються тендери на визначення підрядників по проекту. Головний спеціаліст МОЗ України питань кардіології Максим Соколов нагадав, що проект Світосвого банку реалізовується у 8 областях України і в 7 з них основний напрямок – кардіологія. Це важливо, адже саме серцево-судинні захворювання – лідери серед причин смертності українців. «Спілкування зі Світовим банком – це екзамен на зрілість всієї області, бо, зважаючи на складну і заплутану систему фінансів, комунікації, його скласти може не кожен. Приємно що в цю програму увійшла кардіологія усіх рівнів: первинного, вторинного і третинного, адже саме серцево-судинні захворювання – лідери невтішної статистики», – пояснив він.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Ігор Ващенюк, зауважив:  «Проект йде в одному напрямку, що й медична реформа . І хоча він писався ще 4 роки тому, але ми вже тоді прийняли рішення концентрувати хворих в 4 базових відділеннях – кардіоцентрах . В світлі того, що декларується по реформі, в проекті нічого змінювати не потрібно в базових речах, за винятком деяких уточнень».

Керівник  обласного центру кардіоваскулярної патології і тромболізису КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» Андрій Ягенський розповів, що центр отримає обладнання для ультразвукової діагностики серця, обладнання для проведення аналізів, ангіограф тощо. Вартість цього обладнання – 1,5 мільйона доларів.

30 листопада 2016 року в залі засідань управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації  відбувся навчальний семінар на тему «Організація профілактики вертикального шляху передачі вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) від матері до дитини у Волинській області відповідно до національних стандартів». У семінарі взяли участь головний спеціаліст з акушерства та гінекології управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації Роман Савка, головний  лікар КЗ «ВОЦПБ СНІД»  Олена Макаренко, спеціалісти КЗ «ВОЦПБ СНІД», завідувачі акушерсько-гінекологічних відділень, гінекологічних відділень, жіночих консультацій, лікарі-акушерів-гінекологи  центрів первинної медико-санітарної допомоги, обласного та міського центрів планування сім’ї. Мета семінару: Покращити у медичних працівників  обізнаність щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та області. Надання організаційно-методичної допомоги у впровадженні Уніфікованого клінічного  протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини» в практику закладів охорони здоров’я області. Вдосконалити взаємодію учасників з метою  їх подальшої співпраці.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.