Діяльність управління у лютому 2016 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за лютий 2016 року.

11 лютого у рамках проведення інформаційної кампанії щодо додаткової імунізації проти поліомієліту в Україні Волинь відвідали представники ЮНІСЕФ та перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко. Мета візиту – перевірити стан проведення ІІІ раунду вакцинації проти поліомієліту, наявність вакцин, умови їх зберігання тощо, а також розповісти, чому важливо захищати дітей від цієї інфекції. Експерти міжнародних інституцій оглянули, в яких умовах зберігається вакцина, обладнання кабінету щеплень, ставлення батьків до вакцинації та роз’яснювальну роботу серед населення. Варто зауважити, що поліомієліт – це невиліковна хвороба, її розвитку можна тільки запобігти. Вірус поліомієліту уражує нервову систему і за лічені години може призвести до загального паралічу. Систематичне щеплення вакциною проти поліомієліту може захистити дитину на все життя. Олександра Павленко також наголосила на тому, що Україна має зберегти статус країни вільної від поліомієліту та закликала батьків приводити своїх дітей на вакцинацію. Адже лише охоплення вакцинацією 95% дітей може спинити циркуляцію поліовірусу та забезпечити колективний імунітет, аби вберегти країну від страшної, невиліковної хвороби.

16 лютого відбулась колегія управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації за підсумками роботи у 2015 році за участю заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського. Членами колегії обговорювались проблемні питання у сфері охорони здоров’я області, висловлювались пропозиції щодо розподілу молодих спеціалістів, оптимізації ліжкового фонду. Заступник Міністра охорони здоров’я також наголосив на тому, що стратегічний напрямок розвитку системи охорони здоров’я – це формування первинної ланки на засадах сімейної медицини. З його слів, саме за принципом переважання сімейної медицини існують системи охорони здоров’я у більшості провідних країн світу. Водночас в Україні потрібно ще чимало зробити для того, щоб саме сімейні лікарі надавали якісну первинну допомогу.

Із робочим візитом на Волині 18 – 19 лютого цього року побували представники Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України. Мета візиту – обговорення стану справ щодо реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області», що реалізується в межах субпроекту між Україною та Світовим банком «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Під час візиту представники делегації відвідали кілька об’єктів, які будуть облаштовані під амбулаторії ( в селах Піддубці і Лище), побували у Волинському обласному центрі кардіоваскулярної патології, а також провели ряд робочих нарад із командою Групи управління Субпроектом з метою аналізу проблемних моментів і якісного планування наступної діяльності. Оскільки проект Світового банку – один із найбільших інвестиційних проектів, що реалізовується на Волині та має досить великий фінансовий потенціал, спеціалісти та експерти міжнародної організації провели ряд індивідуальних семінарів задля надання методичної допомоги щодо використання коштів, проведення тендерних процедур тощо.

17-18 лютого Грицюк І. П. заступник начальника – начальник відділу організації надання медичної допомоги, реформування, бухгалтерського обліку та звітності управління охорони здоров’я облдержадміністрації у м. Києві прийняв участь у заходах щодо старту проекту «Сприяння ефективному врядуванню в системі охорони здоров’я».

Станом на 25 лютого в області спостерігається стабільне зниження рівня захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення області і він є нижчим від епідемічного порогу на 7,4%. При цьому протягом 7 тижня кількість хворих в порівнянні з 6 тижнем зменшилась на 31% (6820 осіб проти 9940). Протягом останнього тижня госпіталізований 251 хворий (проти 400 за попередній тиждень), з них 166 (66%) – діти до 17 років. Кількість випадків тяжких гострих респіраторних інфекцій знизилась в 2,3 рази (58 випадків проти 136), нових повідомлень про померлих не поступало. За даними вірусологічної лабораторії ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» протягом епідсезону захворюваності на грип проведено вірусологічні дослідження 258 зразків матеріалу. В тому числі методом ПЛР досліджено 118 зразків від хворих з підозрою на грип, отримано 31 позитивний результат (27 зразків – виявлено пандемічний грип А(Н1N1), 4 – грип А).

Запроваджено щоденний моніторинг епідемічної ситуації в дитячих навчальних закладах районів та міст області, профтехучилищах, середніх та вищих учбових закладах для своєчасної діагностики епідускладнення в цих закладах та прийняття обмежувальних заходів щодо запобігання поширенню інфекції.

Для підвищення фахового рівня лікарі області побували у службових закордонних відрядженнях, а саме в м. Полянчик (Республіка Польща), м. Більськ – Підлянський (Республіка Польща), м. Ворцлав (Республіка Польща) та Республіці Білорусь з метою вивчення передового досвіду роботи.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

24-25 лютого Грицюк І. П. заступник начальника – начальник відділу організації надання медичної допомоги, реформування, бухгалтерського обліку та звітності управління охорони здоров’я облдержадміністрації прийняв участь в засіданні «круглого столу» на тему: «Оцінка технологій охорони здоров’я, як інструмент підвищення якості медичної допомоги та раціонального використання ресурсів», який проходив у м. Києві. На засіданні «круглого столу» обговорювалися перспективи впровадження оцінки технологій охорони здоров’я та її використання у створенні стандартів лікування.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації ПП «Луцька міська госпрозрахункова поліклініка».