Діяльність управління у лютому 2018

Впродовж місяця робота управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації була спрямована на формування спроможної мережі закладів охорони первинної ланки надання медичної допомоги, співпраці їх з об’єднаними територіальними громадами.

Проведені засідання робочих груп за участю управління охорони здоров’я облдержадміністрації, голів районних державних адміністрацій та голів об’єднаних територіальних громад, на яких опрацьовані матеріали щодо формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги.

За результатами обговорення сформований проект спроможної мережі надання первинної медичної допомоги, а саме в рамках проекту Світового банку планується будівництво 43 сільських АЗПСМ та за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості 6 сільських АЗПСМ.

Розроблено план використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та карта розміщення сільських АЗПСМ перспективної мережі надання первинної медичної допомоги.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком 02 лютого на базі обласного онкологічного диспансеру відбулась прес-конференція, на якій заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький назвав тему прес-конференції надзвичайно актуальною, адже за статистикою щогодини від раку помирає 10 людей, кожен п’ятдесятий українець страждає від онкологічних захворювань.

Головний лікар лікувально-профілактичного закладу “Волинський обласний онкологічний диспансер” Юрій Малімон розповів, що на Волині у 2017 році зареєстрували 2720 випадків вперше діагностованого раку, а це – 7 випадків щоденно.

07 лютого проведено засідання медичної ради реформ зі сприяння формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги у Володимир-Волинському районі.

В області продовжується робота по виконанню урядової програми “Доступні ліки”, відповідно до якої пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою лікарські засоби за рецептами лікарів.

Кількість аптечних закладів задіяних в Урядовій програмі по Волинській області – 124, практично у всіх адміністративно-територіальних одиницях області.

12 лютого голова облдержадміністрації здійснив робочий візит до Колківської ОТГ, що на теренах Маневицького району.

Керівник найвищої виконавчої гілки влади краю завітав до Маневицької ЦРЛ з начальником управління охорони здоров’я облдержадиіністрації Ігорем Ващенюком, де відкрили відділення гемодіалізу.

На базі перинатального центру у Луцьку хочуть організувати перший на Західній Україні банк грудного молока. Про це йшлося 16 лютого під час засідання круглого столу, який зініціювали з метою обговорення нагальних питань в процесі створення медцентру. Крім медичної тематики обговорили і майбутні проекти, які тут планують втілити.

22 лютого 2018 року в залі колегій управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбувся семінар за участю заступників головних лікарів з медичної частини та з організаційно-методичної роботи закладів охорони здоров’я області.

Захід відбувся з метою підготовки до акредитації закладів охорони здоров’я області вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги.

22 лютого 2018 року відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації «Про підсумки діяльності галузі охорони здоров’я області у 2017 році та напрямки роботи на 2018 рік» за участю заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Світлани Мишковець, заступника голови Волинської обласної ради Романа Карпюка та голови постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я людини, материнства і дитинства Олександра Зінчука.

В області підписали договір за результатами тендеру «Закупівля медичного обладнання та розхідних матеріалів для медичних закладів вторинного та третинного рівнів на постачання двох рентген-ангіографічних систем. Це стало можливим завдяки впровадженню Субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області».