Діяльність управління у серпені 2015 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про  роботу галузі охорони здоров’я за серпень 2015 року.
У рамках Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, який проводиться щорічно з 1 по 7 серпня у 120-ти країнах світу, в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації 6 серпня відбулася прес-конференція на тему: «Грудне вигодовування і робота – це можливо!» Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодувування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції – годування дітей грудьми.

На прес-конференції було заслухано доповіді лікарів акушер-гінекологів, лікарів-неонатологів, в яких були висвітлені основні принципи грудного вигодовування та результати діяльності закладів охорони здоров’я області щодо заохочення народжуваності, підтримці грудного вигодовування дітей. Важливим аспектом у поєднанні грудного вигодовування та роботи є залучення цільових груп підтримки, неурядових громадських організації до діяльності, направленої на захист права жінок годувати груддю на робочому місці.

Позитивним результатом діяльності медичної спільноти Волинської області щодо заохочення населення до природного вигодовування дітей, є те, що на теперішній час 15 лікувально-профілактичних закладів області сертифіковані, відповідно до критеріїв ВООЗ/ЮНІСЕФ – доброзичливого ставлення до дитини та носять почесне звання «Лікарня доброзичлива до дитини».

11 серпня в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася організаційна нарада  для лікарів-інтернів, що приступили до проходження інтернатури у лікувально-профілактичних закладах Волинської області. На нараду були запрошені відповідальні за інтернатуру з кожного лікувального закладу області, який є базаю стажування, профільні спеціалісти кафедр Львівського національного медичного університету.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації Територіального медичного об’єднання Любомльського і Шацького районів, КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів».

26 серпня 2015 року на базі Територіального медичного об’єднання Любомльського і Шацького районів відбулась виїзна колегія управління охорони здоров’я Волинської обласної держадміністрації, на якій були присутні начальник управління Ващенюк І.С., обласні спеціалісти, керівники медичних установ Волинської області, керівники і працівники ТМО. Актуальними питаннями колегії були досвід залучення інвестицій в заклади охорони здоров’я області; стан надання медико-психологічної допомоги демобілізованим учасникам АТО; підготовка закладів охорони здоров’я області до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.

Зміцнення здоров’я населення неможливе без підвищення якості та ефективності медико-санітарної допомоги, забезпечення кваліфікованими медичними кадрами та відповідного рівня фінансування. Реальним прикладом міжнародного співробітництва      в галузі охорони здоров’я є реалізація проекту «Розвиток транскордонного співробітництва для покращення оздоровчих умов жителів Бельського повіту та Любомльського району через програму здоров’я і профілактики в сфері онкозахворювань і туберкульозу».

Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації проведено виробничу нараду з лікувально-профілактичних закладами області з питань формування технічного завдання на придбання медичної апаратури в рамках субпроекту Світового Банку «Поліпшення охорони  здоров’я на службі у людей» у Волинській області.

Головні спеціалісти лікувально-профілактичних закладів області взяли участь в робочій нараді за темою: «Питання надання медичної та психологічної  реабілітаційної допомоги учасникам АТО в госпіталях ветеранів війни України», що проводилася  27-28 серпня у м. Києві.
В області постійно здійснюється надання медичної допомоги громадянам, постраждалим, біженцям і переміщеним особам під час проведення АТО у Донецькій та Луганській області.

Проводились перевірки лікувально-профілактичних закладів з метою підготовки до осінньо-зимового періоду 2015-2016 рр.    
В області проведена санітарно-освітня  робота щодо профілактики грипу та гострих респіраторно вірусних інфекцій з метою мінімізації наслідків поширення інфекцій в епідеміологічний сезон. Надано організаційно-методичну допомогу лікувально-профілактичним закладам.