Діяльність управління у серпні 2016 року

У рамках Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, який проводиться щорічно з 1 по 7 серпня у 120-ти країнах світу, в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації 3 серпня відбувся круглий стіл на тему: «Годування грудьми – ключ до сталого розвитку». Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми.

На круглому столі було заслухано доповіді лікарів акушер-гінекологів, лікарів-неонатологів, в яких були висвітлені основні принципи грудного вигодовування та результати діяльності закладів охорони здоров’я області щодо заохочення народжуваності, підтримці грудного вигодовування дітей. Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування присвячений 17-и Цілям Сталого Розвитку, що були прийняті всіма державами – членами Організації Об’єднаних Націй. Грудне вигодовування безпосередньо відноситься до третьої Цілі Сталого Розвитку, яка має на меті покращення здоров’я матері і дитини. Позитивним результатом діяльності медичної спільноти Волинської області щодо заохочення населення до природного вигодовування дітей, є те, що на теперішній час 15 лікувально-профілактичних закладів області сертифіковані, відповідно до критеріїв ВООЗ/ЮНІСЕФ – доброзичливого ставлення до дитини та носять почесне звання «Лікарня доброзичлива до дитини».

Із нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами у Луцьку проводили інформаційно-профілактичну акцію «Вимагаємо ефективного лікування». 28 липня на Театральному майдані обласного центру всі охочі швидко та майже безболісно могли здати відповідні аналізи для експрес-тестування на вірусний гепатит С та інші інфекції. Інформаційно-просвітницька акція проводилася Альянсом громадського здоров’я та ГО «Мавіком» за сприяння Громадської ради при ОДА.

2 серпня в залі колегії управління охорони здоров’я до  Всесвітнього дня боротьби з гепатитом відбувся круглий стіл на тему: «Стан поширення вірусних гепатитів у Волинській області. Доцільність прийняття обласної цільової програми боротьби з гепатитами». Наразі на Волині на медичному обліку перебуває 2395 хворих на вірусні гепатити, з яких 521 чоловік хворі на гепатит В, 1823 – на гепатит С та 51 особа мікст інфекція. Учасники обговорення розглянули доцільність прийняття у Волинській області цільової програми боротьби з гепатитами. Олександр Зінчук, депутат Волинської обласної ради, зазначив, що при фінансуванні такої програми не слід покладати увесь тягар лише на обласний бюджет. «Вільних лишків у нас до 60 мільйонів, а понад 200 мільйонів нараховується таких коштів в місцевих бюджетах», – зауважив депутат. Своєю чергою, депутат обласної ради Сергій Сівак зауважив, що фінансування програми повинно відбуватися, першою чергою, коштом державного бюджету. «В нас держава на жаль, економить на медицині. А це неправильно, бо лікування гепатитів вимагає коштів, а грошей у населення немає», – резюмував він. Вірусний гепатит С у разі застосування сучасних методів лікування може бути виліковним. Продовження Програми профілактики, діагности та лікування вірусних гепатитів є вкрай необхідним, тому держава повинна пам’ятати, що захист населення від інфекційних хвороб є одним із пріоритетних напрямків її діяльності.

З 1 по 4 серпня в Українському центрі контролю за соціально небезпечними хворобами пройшло стажування для адміністраторів в галузі охорони здоров’я, метою якого стало покращення якості управління на національному та регіональному рівнях у закладах охорони здоров’я. До участі у заході були запрошені керівники структурних підрозділів, що відповідають за організаційно-методичну роботу, центрів профілактики та боротьби зі СНІДом Волинської, Одеської, Полтавської та Рівненської областей. Упродовж стажування учасники познайомилися зі структурою роботи УКЦС, організацією діяльності служби на регіональному рівні, взяли участь у низці семінарів і практикумів, під час яких розглянули питання нормативно-правової бази у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу, базової стратегічної інформації у плануванні профілактичних та протиепідемічних заходів, забезпечення безперервного доступу до антиретровірусної терапії в Україні для пацієнтів з ВІЛ/СНІД.

Працівниками Волинського обласного центру здоров’я проводялися  лекції, бесіди в організованих учнівських, студентських колективах протягом навчального року, а також і протягом літніх канікул, зокрема у таборах відпочинку дітей. Так, на виконання наказу УОЗ ОДА від 08.06.2016 року № 187-од «Про санітарно-освітню роботу в закладах оздоровлення та відпочинку дітей у літній період 2016 року» здійснено виїзди в заклади оздоровлення та відпочинку дітей: позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Світанок» 04.07.2016 року та 04.08.2016 року, дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Сонячний» 21.06.2016 року, дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Ровесник» 14.06.2016 року. У кожному закладі проведено кінолекторій та бесіди по основних аспектах здорового способу життя, щодо профілактики активного та пасивного тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків. Також з огляду на жаркий літній сезон загострено увагу на попередженні теплового та сонячного ударів, а також профілактиці отруєнь та шлунково-кишкових захворювань. Усім присутнім роздано санітарно-освітні матеріали відповідного спрямування, виготовлені обласним центром здоров’я.

10-11 серпня 2016 року відбувся візит представників МНГО «Лікарі без кордонів» у складі: Др. Габріела Дас – медичний координатор місії MSF в Україні, Др. Руслан Сви ридов – заступник медичного координатора місії MSF в Україні, Віталій Пак – технічний координатор місії MSF в Україні, Фабіола Гомес – бактеріолог, менеджер Проекту MSF з лабораторних питань, для здійснення оцінки можливості надання технічної допомоги по впровадженню нових протитуберкульозних препаратів в рамках проекту. Проведено детальний аналіз контингенту хворих на туберкульоз Волинської області та тих, що перебувають на стаціонарному лікуванні в усіх стаціонарах ОТМПО, роботи клініко-діагностичної лабораторії ОТМПО, відвідано та оглянуто всі відділення та структурні підрозділи обласного закладу. 11 серпня учасники візиту працювали в обласному центрі по профілактиці та боротьбі зі СНІД, де проаналізували випадки поєднаної інфекції СНІД-туберкульоз, які є найбільш складними у лікувальному та прогностичному плані, особливо у випадку хіміорезистентності збудника туберкульозу.

30 серпня  начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, за участю голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика та заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Кошарука, прийняв участь у робочій нараді в рамках впровадження субпроекту Світового Банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області, яка проходила у обласній державній адміністрації.

Проводились перевірки лікувально-профілактичних закладів з метою підготовки до осінньо-зимового періоду 2016-2017 рр.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.