Діяльність управління у серпні 2018 року

В рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» 8 серпня у комунальне підприємство «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинскої обласної ради, здійснили постачання  розеток медичного газу (кисень/вакуум) Forano (виробник GREGGERSEN GASETECHNIK GMBH). Постачання на загальну суму 739 200 гривень здійснило товариство з обмеженою відповідальністю «Алві-Лайн».     Медзаклад отримав 94 розетки медичного газу (кисень) та 38 розеток медичного газу (вакуум). На товар постачальник надав сертифікат відповідності та гарантійний лист, що передбачає гарантійне, післягарантійне обслуговування та ремонт.

08 серпня 2019 року у конференц-залі Волинського обласного центру громадського здоров’я відбулася семінар-нарада, де обговорили такі питання : результати моніторингових візитів експертів з виконання заходів з додаткової посиленої вакцинації проти кору, формування цільової групи для заходів з додаткової посиленої вакцинації проти кору, організацію роботи пунктів щеплень, кімнат розведення БЦЖ і гепатиту В у пологових стаціонарах, вимоги до їх оснащення.

13 серпня в область надійшла чергова партія імунобіологічних препаратів в кількості 5500 доз, а саме вакцина для профілактики дифтерії та правця “ДІФТЕТ ДТ ВАКЦИНА” , вакцина (адсорбована)/DIFTET DT VACCINE Difteria and tetanus vaccine (adsorbed)», виробництво Болгарія. 

14 серпня вакцину отримають центри первинної медичної допомоги. Слід зазначити, що дана вакцина (згідно Календаря щеплень) використовується для імунізації дітей у 6 років, тобто для дітей, які йдуть у 1-й клас. Станом на 13.08.2019р. вакцина для профілактики дифтерії наявна у всіх закладах охорони здоров’я області.

Про підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів області за   І півріччя говорилося на засіданні колегії управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації, 16 серпня. Під час  виїзного засідання колегії директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльської районної ради» Тетяна Васенько ознайомила присутніх зі  станом  надання медичної допомоги населенню Любомльського району.

Чисельність населення Любомльського району становить 38 803 особи, з них дорослі старші 18 років 29 491 осіб, дитяче населення (0-17років) 25 808 осіб. Жіноче населення становить 20 185 осіб (52% від усього населення).

Народжуваність за 6 місяців 2019 року в районі обслуговування становить 4,2; проти 4,7 у 2018 році (по області за 2018 рік 10,88). Смертність у 2019 році склала 7,1; проти 7,8 у 2018 році (по області за 2018 рік 13,24). Природний приріст населення носить від’ємний характер і становить:  2,9; проти 2018 року  3,1 (по області за 2018 рік (-) 2,36).

Генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Любомльське ТМО Любомльської районної ради» Володимир Дибель прозвітував про роботу медичного об’єднання протягом 6 місяців 2019 року. Забезпеченість лікарями складає 17,2 на 10 тисяч населення, функціонує 165 стаціонарних ліжок. В закладі забезпечено цілодобове чергування спеціалістів – анестезіологів, хірургів, акушер-гінекологів та ургентних спеціалістів.

Під час засідання колегії головний спеціаліст відділу організації надання медичної допомоги та режимно-секретної роботи управління охорони здоров’я Микола Берник розповів про актуальні питання реабілітації на базі КП Волинський обласний санаторій «Лісова пісня». Він зауважив на тому, що в санаторії працюють чотири реабілітаційні відділення: кардіопульмонарна реабілітація, нейрореабілітація, мязево-скелетна реабілітація, кардіопульмонарна реабілітація.

Заслухавши і обговоривши виступи учасників засідання  начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк та члени колегії відзначили, що закладами охорони здоров’я КНП «Любомльське ТМО Любомльської районної ради» та КНП ««Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльської районної ради» проведена відповідна робота по реформуванню первинної та вторинної ланок охорони здоров’я, покращена якість надання медичної допомоги населенню району, поліпшилась матеріально-технічна база закладів та підприємств району.

30 серпня працівниками Волинського обласного центру громадського здоров’я проведено семінар – тренінг «Вакцинація як один з важливих аспектів громадського здоров’я »,під час якого опрацьовано питання важливості вакцинації в системі громадського здоров’я, підходи до ефективного консультування для медичних працівників, надавались сучасні знання щодо протипоказів до вакцинації.

Людмила Рожко – головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації акцентувала увагу присутніх на тому, що якість і безпека вакцин, які закуповує для України за кошти держбюджету ЮНІСЕФ, підтверджена досвідом використання у різних країнах світу. Для кожної вакцини виробник здійснює лабораторні дослідження: тестує кожну серію вакцин і дає сертифікат якості – лот-реліз на кожну серію.

Медикам Волинської швидкої допомоги вручили ключі від новенького автомобіля. Відбулася подія за участю т.в.о. голови Волинської ОДА Олександра Киричука у п’ятницю, 30 серпня. В.о. керівника КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Шмаль розповів, що це другий автомобіль, який медики отримали завдяки ініціативі президента Володимира Зеленського, реалізованій спільно з бізнесом.

Перша автівка працює у Любомльському відділенні екстреної медичної допомоги, ця ж обслуговуватиме Володимир-Волинське відділення. Обійшлася машина у 1 860 000 гривень. Новенька «швидка» – «Peugeot Boxer» типу В, він «м’якший» за автомобілі, які область отримала у 2013-2014 роках. Як зазначив Володимир Шмаль, фактично це реанімація на колесах. Задоволена подарунком і фельдшер «швидкої» Людмила Шевченко. За її словами, завдяки новому автомобілю значно покращиться не лише швидкість надання медичної допомоги, а й якість. «Автомобіль оснащений на повну і тут є все необхідне для роботи: дефібрилятор, кардіограф, відсмоктувачі, ноші, візочки тощо», – наголосила фельдшер.