Діяльність управління у січні 2016 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за січень 2016 року.

25 січня відбулася науково-практична конференція з інфекційних хвороб на тему: «Актуальні інфекційні хвороби в практиці клініциста» за участю професора завідувача кафедри інфекційних хвороб Харківської медичної академії післядипломної освіти Малого Василя Пантелеймоновича та доктора медичних наук, професора кафедри інфекційних хвороб Харківської медичної академії післядипломної освіти Нартова Павла Вікторовича.

Розпочато ІІІ тур додаткової вакцинації проти поліомієліту, який триватиме з 25.01 по 05.02.2016 року. Лікувально-профілактичні заклади області отримали вакцину, яка є безкоштовною та безпечною. Третій раунд охопить усіх дітей до 10 років. Вакцинація в рамках ІІІ раунду проводиться в закладах охорони здоров’я та за потреби виїзними бригадами, після огляду дитини за інформованою згодою одним з батьків або іншим законним представником дитини. Лікарями закладів охорони здоров’я області та обласного центру здоров’я активно проводиться санітарно-просвітницька робота серед населення щодо імунопрофілактики поліомієліту.

26 січня у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни відбулося відкриття відділення відновного лікування хворих із захворюваннями та травмами центральної і периферичної нервової системи та опорно-рухового апарату на 30 місць. Нині всі 30 ліжок заповнені. З пацієнтами-Героями працюють два невропатологи та стільки ж психологів, а також психотерапевт та ортопед. Медичний персонал – це мультидисциплінарна команда, здатна надати фахову допомогу з психологічної реабілітації. Всі лікарі пройшли відповідне навчання, дехто – навіть за кордоном.

27 січня відбулася прес-конференція щодо стану захворюваності на грип та ГРВІ в області. За третій тиждень 2016 року рівень захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення області значно зріс, епідемічний поріг перевищено на 97,3%. Перевищено епідемічні пороги в містах Луцьку на 37,9%, Нововолинську- на 51%, Луцькому, Горохівському, Камінь- Каширському та Ківерцівському, Ковельському районах — більш як у 2 рази. Наближаються до епідпороіу Локачинський, Любомльський, Шацький райони. На даних адміністративних територіях запроваджуються додаткові протиепідемічні заходи, в тому числі органами місцевих адміністрацій застосовуються точкові обмежувальні заходи.

Протигрипозні препарати «Таміфлю» і «Реленца», надані Україні у якості гуманітарної допомоги від Уряду Литви, вже знаходяться на складах ДП «Укрвакцина» МОЗ України та розвезенні відповідно до потреб регіонів.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

В лікувалиних закладах області проводиться санітарно-просвітницька робота з метою профілактики основних епідемічних та неепідемічних захворювань.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.

Протягом січня 2016 року акредитаційною комісією управління охорони здоров’я облдержадміністрації здійснено акредитацію закладів охорони здоров’я області, зокрема Волинського обласного спеціалізованого будинку дитини з центром ранньої реабілітації дітей з ураженням нервової системи та порушенням психіки.

Лікувально-профілактичними закладами області готуються матеріали для проведення підсумкової колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації.