Діяльність управління у січні 2017 року

11 січня в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася нарада з питань формування в області госпітальних округів. Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук, голови райдержадміністрацій, районних рад, медичний актив. Госпітальний округ – це об’єднання закладів охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу, яке створюється на основі критеріїв, встановлених цим Порядком і функціонує відповідно до примірного положення, яке розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я. Згідно з нормативними документами, до складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Перелік медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги затверджуватиметься МОЗ, так само як і примірні табелі матеріально-технічного оснащення лікарень.

У Волинській області заплановано створення трьох госпітальних округів, а саме: Луцького, Ковельського та Нововолинського. Госпітальні округи створюються з метою організації мережі закладів охорони здоров’я у спосіб, який дозволить забезпечити: гарантований своєчасний доступ населенню до послуг вторинної медичної допомоги належної якості; ефективне використання бюджетних коштів, що спрямовуються на забезпечення фінансування вторинної медичної допомоги; створення умов для підготовки закладів охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу, до функціонування в умовах управлінської та фінансової автономії.

13 січня в Рожищенській центральній лікарні відбулося відкриття дитячого відділення після капітального ремонту. Головний лікар Рожищенської ЦРЛ Віктор Редзій зазначив, що ремонт був дуже серйозний, тривав півроку, через великий об’єм роботи: повністю міняли електрику, сантехніку, зробили перепланування. Підрядником виконаних робіт був Давидюк Анатолій. Завідувач дитячого відділення Святослав Соловей зазначив, що кошти на ремонт виділив Фонд регіонального розвитку (місто Київ) за сприяння Рожищенської райдержадміністрації, обласної адміністрації. По проекту виділили 1 млн. 800 тис гривень. Художник Віталій Шевченко розфарбував стіни. Процес творення ще не завершився, адже на меті розписати казковими персонажами стіни їдальні та коридору. Маємо закупити дитячий басейн із кульками, щоб дітки мали де бавитись та поставити великий телевізор. Це все робиться для того, щоб найменші пацієнти почували себе, ніби в садочку, а не в лікарні. Щоб лікувальний процес переплітався з приємними враженнями. Ремонт зроблений добротно, в кожній кімнаті, окрім боксів для новонароджених, є телевізор, аби дітки могли подивитися мультики та розважитися.

Відремонтоване пологове відділення Луцької центральної районної лікарні відтепер готове приймати пацієнтів. Новеньке приміщення презентували 19 січня. Участь у заході взяли голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, начальник управління охорони здоров’я при ОДА Ігор Ващенюк, голова Луцької райдержадміністрації Ігор Ярмольський та голова Луцької райради Валентин Приходько. Загалом ремонт обійшовся у півтора мільйона гривень. На ці кошти провели не лише будівельні роботи, а й закупили нове обладнання. Окрім кімнати інтенсивної терапії, у відремонтованій частині пологового відділення є і новий пологовий зал, столова, чотирьохмісні палати патології вагітності та одномісні для породілль. Облаштували також і окремі палати для жінок, які мають інфекційні хвороби. Володимир Гунчик побажав, аби тільки у цьому відділені лікарні завжди було багато пацієнтів. 

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

В лікувальних закладах області проводиться санітарно-просвітницька робота з метою профілактики основних епідемічних та неепідемічних захворювань.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.

Лікувально-профілактичними закладами області готуються матеріали для проведення підсумкової колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації.