Діяльність управління у травні 2016 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за  травень 2016  року.

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я 06 травня  2016 року пройшла відеоселекторна нарада стосовно формування потреби закупівлі лікарських засобів та медичних виробів на поточний рік. Під час селекторної наради Ігор Перегінець звернув увагу на коректність збору реальної кількості необхідних лікарських засобів та раціонального використання ресурсів. Інформація про потребу регіонів в лікарських засобах, що купуються за кошти Державного бюджету України, збирається за допомогою автоматизованої інформаційної системи закупівлі МОЗ України.

З метою підвищення інформованості населення з планування сім’ї та пропаганди здорового способу життя для збереження репродуктивного здоров’я 10 травня 2016 року  до Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я в залі колегії  управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція на тему: «Планування родини – запорука безпечного материнства». Основною метою Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я є привернення уваги урядових, громадських організацій, медичних працівників та населення до вирішення проблем планування сім’ї і репродуктивного здоров’я, а також до подолання негативних тенденцій демографічної ситуації в Україні, створення умов для безпечного материнства, формування репродуктивного здоров’я дітей та молоді, удосконалення системи планування сім’ї.

Питання виявлення осіб з підвищеним артеріальним тиском є дуже актуальним, тому до Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертонією та з метою підвищення ефективності санітарно-освітньої та профілактичної роботи серед населення області щодо попередження серцево-судинних захворювань, пропаганди здорового способу життя працівниками Волинського обласного центру здоров’я було організовано тимчасовий пункт вимірювання артеріального тиску населенню у Центральному універмазі міста Луцька 16 травня 2016 року. Лікарі обласного центру здоров’я проводили бесіди щодо попередження серцево-судинних захворювань та вимірювали всім бажаючим артеріальний тиск. За період акції  проведено 68 вимірювань  артеріального тиску.

17 травня До Тижня безпеки дорожнього руху в залі колегії  управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція. Метою Тижня безпеки дорожнього руху є об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху. Україна є однією з найбільш небезпечних країн для учасників дорожнього руху. За роки незалежності на наших дорогах трапилось понад 1 мільйон дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло понад 166 тисяч осіб та було травмовано майже 1 мільйон 200 тисяч осіб. Кожен третій загиблий – дитина або молода людина віком від 5 до 29 років. 

26 травня в залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації пройшов навчальний семінар з питань впровадження в практику електронної системи державних закупівель «ProZorro». 

31 травня відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, участь у якому  колегії взяли керівники ЦРЛ, ЦМЛ, ТМО, центрів ПМСД, обласних лікувально-профілактичних закладів, головні штатні та обласні позаштатні  спеціалісти  (дорослі та дитячі).

З метою підвищення уваги населення Волині до проблеми тютюнопаління, інформування та нагадування  суспільству про згубний вплив куріння на здоров’я людини, а також з метою профілактики серцево-судинних захворювань серед населення області в рамках заходів по реалізації регіональної програми «Волинькард» та пропаганди здорового способу життя Волинським обласним центром здоров’я було організовано проведення медико-соціальної акції до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням. Усі бажаючі у період з 30 по 31 травня 2016 року мали можливість пройти обстеження на предмет виявлення факторів серцево-судинного ризику в центрах первинної медико-санітарної допомоги, міських та районних лікувальних закладах. Крім того, були організовані тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску в громадських місцях, торговельних центрах за активної участі лікарів первинної ланки, студентів медичних коледжів.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації Волинського лікувально-профілактичного закладу для надання медичної допомоги невиліковним хворим (обласна лікарня «Хоспіс»), Іваничівської центральної районної лікарні та Іваничівського центру первинної медико – санітарної допомоги.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.