Діяльність управління у травні 2017 року

19 травня проведено семінар «Профілактика та раннє виявлення ВІЛ/СНІДу та туберкульозу у населення області», на якому Олена Макаренко – головний лікар КЗ Волинського обласного центру з профілактики та боротьбі зі СНІД розповіла присутнім про епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у Волинській області.

Станом на квітень цього року виявлено ВІЛ-інфікованих 4942 особи, з них проживає в області 2350 осіб а під медичним наглядом перебуває 2047 (87,1%) осіб , з них 37 дітей і 7 підлітків.

Про роль сімейного лікаря у виявленні та лікуванні туберкульозу ознайомила заступник генерального директора обласного територіального медичного об’єднання з мережі Людмила Симонюк.

Епідемічна ситуація у Волинській області у 2016 році становила 59,62 на 100 тис. населення смертність від туберкульозу – 15,19 на 100 тис. в Україні 67,6 випадки на 100 тисяч.

Важлива роль у роботі сімейного лікаря з виявлення та профілактики туберкульозу відводиться проведенню ефективної санітарно-освітньої роботи серед населення та навчанню пацієнтів із хронічними неспецифічними захворюваннями легень.

Туберкульоз – виліковний. Лікування туберкульозу – безкоштовне. Повне одужання можливе при умові раннього виявлення та вчасного лікування. При ускладнених формах туберкульозу лікування більш складне та тривале, але повне одужання теж можливе. Головне— вчасно звернутися за допомогою.

23 травня проведено засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації на базі Луцької районної лікарні. Про стан надання медичної допомоги  населенню Луцького району прозвітував головний лікар центральної районної лікарні Сергій Коновал. На даний час медична допомога населенню району надається в Луцькій центральній районній лікарні та Торчинській районній лікарні зі стаціонарами на 216 ліжок та поліклініками, Центром ПМСД (11 лікарських амбулаторій загальної практики лікарської медицини, 55 ФАП).

Фінансування системи охорони здоров’я здійснюється у відповідності до бюджетного законодавства України. За І квартал 2017 року на утримання Луцької центральної районної лікарні витрачено 6410,5 тис. грн. коштів загального фонду місцевого бюджету, – зазначив керівник.

З бюджету Луцького району для забезпечення «Програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017 рік» районом виділено коштів у сумі 95,0 тис. грн.

Для пільгових категорій населення (пенсіонери, ветерани праці, учасники бойових дій та ВВВ) передбачено безкоштовне зубопротезування, з бюджету лікарні витрачено 25,0тис.грн. (23 особи)за І квартал 2017 року, за відповідний період 2016 року сума становить – 30 тис. грн. (35 осіб),за 2016 рік з бюджету лікарні витрачено 150,0 тис. грн. (172 осіб).

Рівень технічної оснащеності лікарні визначає ефективність її діяльності та обумовлює можливість виявлення хвороб на ранніх стадіях захворювання та ефективність їх лікування.

Доповнила доповідь  Сергія Коновала головний лікар центру ПМСД Луцького району Оксана Чертюк, розповівши про плани на 2017 рік.

Заступник генерального директора ДП “Волиньстандартметрологія” Тетяна Єрко ознайомила присутніх з діяльністю ДП „Волиньстандартметрологія” в галузі метрології, яка спрямована на забезпечення єдності вимірювань у регіоні згідно з Законом України „Про метрологію та метрологічну діяльність”, що гарантує захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.

Голова райдержадміністрації Ігор Ярмольський довів до відома присутніх про можливості району, про кошти виділені з районного бюджету на галузь охорони здоров’я.  Ігор Петрович зауважив, що принцип розподілу коштів на медицину в ОТГ має бути загальнодержавний і регулюватись відповідно на первинну, вторинну ланку медичної допомоги, адже від цього залежить багато показників, а також і рівень заробітної плати медичного персоналу. Очільник району наголосив на важливості співпраці виконавчої гілки влади та місцевого самоврядування у питаннях фінансування та допомоги для утримання медичних установ.

25 травня  відбулася робоча нарада за участю Івана Грицюка та головних лікарів лікувально-профілактичнихзакладів  області з питань функціонування медичних установ в об’єднаних територіальних громадах, а також питання про госпітальні округи.

29 травня громадська організація «Центр UA» спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та заступником Міністра охорони здоров’я Оксаною Сивак в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ: взаємодія заради змін» відвідали Волинь. Вони розповіли, що мають намір почути думку медичної спільноти щодо розробки та впровадження системних змін в країні, про нове виборче законодавство, впровадження медичної реформи та контроль за бюджетними коштами.

Заступник голови обласної ради Роман Карпюк та заступник голови ОДА Світлана Мишковець висловили надію, що на Волині громадські діячі, медики спільно з представником міністерства проведуть продуктивну роботу, яка матиме позитивні наслідки для громади.

Оксана Сивак розповіла, що ґрунтовні дискусії відбулися вже в 46 містах України, висловила сподівання на взаємодію місцевої влади, об’єднаних територіальних громад, медичних працівників заради позитивних змін при реформуванні системи охорони здоров’я.

Під час обговорення виникла бурхлива дискусія стосовно наслідків реформування медицини, свою думку висловили депутати обласної ради, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області, громадські діячі.

Заступниця Міністра охорони здоров’я Оксана Сивак та експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ Олександр Ябчанка пообіцяли, що всі пропозиції від волинян будуть зафіксовані та опрацьовані в МОЗ.