Діяльність управління у травні 2018 року

Напередодні Міжнародного дня медичної сестри у Волинському академічному обласному театрі ляльок 10 травня 2018 року відбулися урочисті збори з нагоди свята, на яких був присутній голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Зокрема, керівник виконавчої гілки влади в області привітав винуватців свята та вручив нагороди найкращим спеціалістам. Вітальним словом виступив начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк та зауважив, що медсестринська складова дуже важлива, адже без сестер не може бути якісної медичної послуги. Присутніми на святі були заступник голови облради Роман Карпюк.  Він також вручив почесні грамоти.

Опісля волинські медсестри приймали вітання, та подяки від виконувача обов’язків луцького мера Григорія Пустовіта, очільника обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Віталія Шахраюка, голову асоціації медсестер Волині Галини Кузьмінської та духівників Свято-Троїцького кафедрального собору  Волинської єпархії.

У Нововолинську розвивається мережа закладів сімейної медицини, створюючи для містян усі необхідні умови для отримання первинної медичної допомоги. 15 травня на проспекті Дружби запрацювала ще одна амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Вона стала  однією з трьох, що працюють у структурі Центру первинної медико-санітарної допомоги  міста.

На відкриття медичної установи завітали голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко, міський голова Віктор Сапожніков, його перший заступник, секретар ради Андрій Сторонський, головний лікар центральної міської лікарні Віктор Мороз.

Будівлю площею 243,6 м квадратних передали на баланс Нововолинської ЦМЛ і у січні 2018 року розпочали ремонтні роботи, на які скерували майже 150 тисяч гривень, а на медичне обладнання витратили 121 тисячу гривень державної медичної субвенції.

Новий  заклад потенційно  може прийняти 10 тисяч пацієнтів. У штаті амбулаторії – 18 посад, з них 5 посад сімейних лікарів і 2 лікарів-педіатрів. Облаштовано 4 кабінети сімейного лікаря та два лікаря-педіатра, кабінет щеплень та маніпуляційний кабінет. Працює і реєстратура, де є можливість  запису на прийом через інтернет.

16 травня на Волині завершила роботу науково-практична конференція «Реформування галузі охорони здоров’я: державний та регіональний аспекти», що тривала три дні поспіль. Її проведення стало можливим завдяки реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» Проекту Світового банку і Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей».

Медицина нині – на стадії безлічі змін, що є незамінним атрибутом реформування. Тож аби менеджери охорони здоров’я краю пройшли його якнайбезболісніше та швидко пристосували до роботи у нових умовах, на Волині зорганізували захід, де лекторами виступили фахівці, що нині впроваджують медреформу на найвищому рівні, а також інші спеціалісти, спроможні дати корисні поради.

Тож, оскільки мета конференції – підвищення обізнаності менеджерів охорони здоров’я з ефективними методами управління в медичній сфері, на захід прибули генеральні директори територіальних медичних об’єднань, головні лікарі центральних районних, районних та міських лікарень і центрів первинної медико-санітарної допомоги області.

Програма науково-практичної конференції «Реформування галузі охорони здоров’я: державний та регіональний аспекти», як уточнив у вітальному слові заступник голови Волинської облдержадміністрації, керівник Групи управління Субпроектом Сергій Кошарук, складалася з дотримання рекомендацій профільного міністерства. Він же першим і виступив із доповіддю – зробив огляд результатів впровадження Субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

А от тему «Медична реформа в дії: юридичні аспекти» взявся розкривати старший викладач кафедри організації й управління охороною здоров’я Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, адвокат, юрисконсульт Андрій Олійник, тоді як про практичні заходи МОЗ України щодо підготовки системи охорони здоров’я до впровадження нової моделі фінансування стаціонарів за методологією ДСГ й роль інформаційних технологій та кваліфікації персоналу доповів заступник директора Центру медичної статистики МОЗ України Сергій Дяченко.

Другий день заходу повністю взяла на себе команда під керуванням Тетяни Коби, що нині є радником в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун. Про визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів для закладів охорони здоров’я відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів розповіла начальник відділу ціноутворення та реімбурсації Державного експертного центру Олена Семиренко, про теоретичні та практичні питання застосування Національного переліку основних лікарських засобів» – директор департаменту раціональної фармакотерапії Державного експертного центру Юлія Малишевська.

Тетяна Коба приділила увагу практичним питанням щодо закупівель лікарських засобів відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів, а теми оскарження та проблемні питання по публічних закупівлях лікарських засобів і моніторинг публічних закупівель лікарських засобів пояснював слухачам консультант з питань публічних закупівель Денис Левченко.

У третій день на кроки до побудови ефективної комунікації з пацієнтом як запоруки довготривалих та якісних відносин вказала PR-менеджер Медичного центру «Благомед» та ТОВ «Kromberg&Schubert Україна» Тетяна Сомова. На розширенні функціоналу медичної інформаційної системи «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області» шляхом трансформації в Єдину систему електронної охорони здоров’я Волинської області (первинна ланка)» зупинився консультант з ІТ Субпроекту Дмитро Киращук.

Згідно плану роботи управління охорони здоров’я  Волинської обласної державної адміністрації 17-18 травня проведено «Дні діагностики раку шкіри» в рамках проекту «Євромеланома». Учасники заходів: Волинський обласний центр здоров’я, УОЗ Луцької міської ради, Обласний шкірно-венерологічний диспансер спільно з головою ГО «МАВІКОМ» Мар’яною Сорочук.

Протягом цих днів на Театральному майдані м. Луцька лікарями-дерматовенерологами обласного шкірно-венерологічного диспансеру Тендюк Іриною Опанасівною, Богородецьким Іваном Євстахієвичем Даніліною Аллою Леонтіївною та Костюкевич Ольгою Клавдіївною проводились  дерматоскопічні  огляди  населення на предмет раннього виявлення меланоми та раку шкіри. Всього оглянуто близько 300 пацієнтів.

Серед них діагностовано близько 100 меланоцитерних невусів, 45 себорейних кератом, 3 базаліоми, 75 папілом. Працівниками обласного центру здоров’я роздано 500 листівок «Обстежте родимки-збережіть життя!»

18 травня відбулось перше засідання Госпітальної ради Ковельського госпітального округу. До його складу входять заклади охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу і розміщені на території міста Ковеля, Камінь-Каширського, Ковельського, Любешівського, Любомльського, Ратнівського, Старовижівського, Турійського та Шацького районів.

Усі органи місцевого самоврядування делегували до Госпітальної ради своїх представників. Загалом – це 60 осіб.

Організаційне засідання Госпітальної ради провів Ковельський міський голова Олег Кіндер. Також у ньому взяв участь начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. Нинішню зустріч було присвячено формуванню керівного складу дорадчого органу. Головою обрано Олега Самчука, головного лікаря Ковельського МТМО,

Сформовано робочі групи з розроблення Регламенту і Положення та плану розвитку Госпітальної ради.

Присутні ознайомились з роботою Ковельської лікарні. Про успіхи колективу, нововведення, запровадження сучасних методів діагностики та лікування, оновлення відділень розповів Олег Самчук.

Варто сказати, що за підтримки міської влади за останні роки у Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні введено в дію кисневу станцію, реконструйовано хірургічне, отоларингологічне, приймальне, інфекційне, кардіологічне відділення, відділення гемодіалізу, біохімічну лабораторію, приймальне відділення у пологовому будинку та шкірно-венерологічне і амбулаторію сімейної медицини №2, що знаходяться на вулиці Грушевського, 52.

Також для потреб закладів охорони здоров’я придбано чимало нового сучасного медичного обладнання. Приємно було чути від спеціалістів з інших районів, що Ковельська лікарня на сьогодні не поступається обласній.

Олег Кіндер та Ігор Ващенюк побажали Ковельській Госпітальній раді успіхів та реалізації усіх задумів. А її голова Олег Самчук пообіцяв, що вони докладуть максимум зусиль, аби своєю роботою, конкретними справами показувати приклад усім іншим госпітальним округам України.

24 травня сформовано ресурсну відомість до описової частини плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги  Волинської області. Узагальнено потребу будівництва, реконструкції, капітального ремонту закладів охорони здоров’я та закупівлі автотранспорту, що  можуть реалізовуватися за рахунок Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості.

25 травня у Луцьку відбулася прес-конференція, яка була присвячена медичній реформі та всеукраїнській кампанії «Обери свого лікаря». Організаторами заходу стали Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування та управління охорони здоров’я Волинської ОДА.

30-31 травня   проведено акції по боротьбі з курінням – День без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму.

З метою підвищення ефективності санітарно-освітньої та профілактичної роботи серед населення області щодо попередження серцево-судинних захворювань, пропаганди здорового способу життя працівниками  Волинського обласного центру здоров’я, управлінням охорони здоров’я Луцької міської ради, головою ГО «МАВІКОМ» Мар’яною Сорочук  організовано тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску населенню в громадських місцях у період 30-31 травня 2018 року.

Долучились до акції і студенти Луцького базового медичного коледжу, які розповсюджували листівки про шкідливість тютюнопаління та вимірювали артеріальний тиск. Тільки завдяки спільним зусиллям у боротьбі зі шкідливими звичками, в тому числі і з тютюнопалінням, є шанс зробити наше суспільство більш здоровим! За  два дні у Луцьку обстежено 192 людини у 14 з них вперше виявлено підвищений артеріальний тиск. Лікарі обласного центру здоров’я  порадили їм  звернутися до сімейного лікаря.  

2 квітня в Україні та області офіційно розпочалась кампанія з укладання декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями. Станом на 31.05.2018 понад 177539 волинян уже обрали своїх лікарів.