Діяльність управління у вересні 2015 року

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації надає інформацію про роботу галузі охорони здоров’я за вересень 2015 року.

16-17 вересня начальник управління охорони здоров’я І. Ващенюк прийняв участь у другій місії Світового Банку з підтримки впровадження інвестиційного проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

11 вересня на базі обласної клінічної лікарні за участю Генерального директора ДУ «Інститут серця МОЗ України» Тодурова Бориса Михайловича і провідних фахівців обласної клінічної лікарні відбулася науково-практична конференція на тему: «Тромбоемболія легеневої артерії». Професор Тодуров Б.М. у своїй доповіді докладно розповів присутнім про передові сучасні методики і технології хірургічного лікування і профілактики даного захворювання в НДІ серця АМН України, а також про підхід до обстеження та відбору пацієнтів. Ознайомився з роботою лікарів-кардіологів кардіохірургічного, кардіологічного відділень, консультативної поліклініки обласної клінічної лікарні, обласної дитячої поліклініки. Професор Тодуров Б.М. висловив готовність до постійної співпраці з лікарями Волині і запропонував в майбутньому проводити повне обстеження та оперативне лікування тромбозу легеневої артерії на базі Кардіоцентру Волинської клінічної лікарні.

З 06 по 12 вересня цього року у місті Зальцбург (Австрія) відбувся спеціалізований навчальний семінар «Розвиток лідерства й освіти в паліативній допомозі: навчальний курс ELNEC». Захід проведено у форматі тренінгу за сприяння Освітнього консорціуму ELNEC. Відбір учасників з України здійснено Фундацією Відкритого Суспільства за організаційної підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я», Міжнародного фонду «Відродження».

У складі делегації з України навчання з отриманням міжнародного сертифікату тренера з паліативної допомоги пройшли головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Людмила Рожко, головний лікар КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська, головна медична сестра КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» Любов Козіна та заступник головного лікаря КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Князькова. Загалом в семінарі брали участь 34 учасники з Албанії, Вірменії, Казахстану, України тощо. Набутим досвідом та практичними знаннями щодо розвитку відповідних видів медичних послуг та впровадженні даної системи в країнах з учасниками семінару ділилися викладачі, які прибули зі Сполучених Штатів Америки. На семінаруі-тренінгу були розглянуті наступні теми: паліативне лікування, зняття болю та інших симптомів, етичні та культурні аспекти, пов’язані з лікуванням наприкінці життя, спілкування, втрата, горе і смерть, останні години життя.

Питання негативного впливу пияцтва та алкоголізму на наше суспільство та шляхи подолання цієї проблеми було темою круглого столу, який відбувся 15 вересня в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації. Участь у обговоренні взяли лікарі, священники, представники правоохоронних органів, сфери освіти та соціальних служб, волонтери та воїни АТО. Головними темами обговорення були основні проблеми та здобутки у сфері пропаганди здорового й тверезого способу життя в нашій області. Окремими питаннями були і моральна реабілітація учасників бойових дій, проблеми, з якими вони стикаються після повернення з зони бойових дій, та як сприяти подоланню стресу без допомоги спиртного.

В рамках реалізації Українсько-Швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» на базі тренінгового стимуляційного центру Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання проведені тренінги для лікарів-неонатологів, сестер медичних та лікарів-анестезіологів на тему: «Невідкладні стани в акушерсько-гінекологічній практиці». Також лікарі акушер-гінекологи лікувально-профілактичних закладів області взяли участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання охорони материнства та дитинства в Україні», що проводилася в м. Києві 23-26 вересня.

23-25 вересня у Києві пройшов XVI Національний конгрес кардіологів, участь у роботі якого взяли завідуючі кардіологічним відділенням, лікарі-кардіологи лікувально-профілактичних закладів області.

23 вересня в залі засідань управління охорони здоров’я облдержадміністрації було проведено семінар на тему: «Медико-соціальні проблеми демографічних процесів. Статистика смертності населення. Практичне застосування МКХ-10 перегляду в кодуванні основної причини смертності лікарями різних спеціальностей».

У Луцьку 24-25 вересня проходив IХ Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-професіонал – 2015». Участь у конкурсі приймали медичні сестри з усієї країни – переможці обласних, міських змагань, які закінчили медичні навчальні заклади і мають стаж роботи не менше трьох років. Учасниць і гостей вітали очільники області, представники духовенства, керівництво галузі охорони здоров’я області, представники Асоціації медичних сестер України та медична спільнота регіону. Загалом у конкурсі, теоретична та практична частина якого відбувалася на базі Луцького базового медичного коледжу, змагалися 21 конкурсантка.

Всі учасники – медичні сестри, майстри своєї справи, два дні демонстрували свої професійні знання, уміння, навички, необхідні для надання сестринської допомоги. Конкурс проходив у три етапи. Першим було тестування: за сто хвилин учасниці мали дати відповідь на сто запитань, які стосувалися педіатрії, хірургії, терапії, невідкладної допомоги та інфекційних захворювань. Другий етап – практичні навички з усіх галузей. І третім етапом конкурсу стала хірургічна, гігієнічна обробка та демонстрація усіх етапів антисептики рук. Всі учасниці отримали квіти та подарунки від Асоціації медичних сестер Волинської області, цінні подарунки та призи від Асоціації медичних сестер України та спонсорів конкурсу. У напруженій професійній боротьбі кращою медичною сестрою стала Майя Теперчук, яка працює у відділенні хірургічної стоматології Чернівецької обласної клінічної лікарні. Четвертий рік поспіль призові місця у вище зазаначеному конкурсі посідають медичні сестри саме нашої області. У 2015 році друге переможне місце здобула Ірина Волос, яка працює сестрою медичною ортопедо – травматологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні.

25 вересня відбувся семінар-нарада «Стан надання протитуберкульозної допомоги населенню області » (за результатами показників роботи за 8 місяців 2015 року). Аналізуючи ситуацію із захворюваністю на туберкульоз, зверталася увага на бацилярні форми туберкульозу, які в епідемічному плані є найбільш небезпечними. Для покращення епідситуації з туберкульозу в області потрібно посилити співпрацю ДОТ-кабінетів із закладами ПМСД для забезпечення контрольованого лікування в амбулаторних умовах, повноцінно обстежувати групи ризику та хворих на туберкульоз методом мікроскопії харкотиння та рентгенфлюорографічного обстеження, санаторний етап лікування. Волинська область увійшла до пілотного проекту щодо створення та функціонування об’єднаного відділу моніторингу і оцінки виконання програмних заходів з протидії захворювань ТБ/ВІЛ.

29-30 вересня Грицюк І. П. заступник начальника – начальник відділу організації надання медичної допомоги та реформування управління охорони здоров’я облдержадміністрації прийняв участь у нараді з питань нормативно-правової діяльності головних позаштатних спеціалістів, що проходила у м. Києві.

Для підвищення фахового рівня лікарі області побували у службових закордонних відрядженнях, а саме в м. Лондоні Великобританія на конгресі Європейської асоціації кардіологів, в м. Любліні Республіка Польща на конггресі Польського товариства хірургів та для участі у 42 з’їзді Польського товариства нейрохірургів, м. Гданську на ХХVІ Симпозіумі польсько-німецького товариства психічного здоров’я «Відвага солідарності – проблеми і шанси сучасної психіатрії».

Також впродовж місяця на курсах тематичного удосконалення «Респіраторна терапія» удосконалили свої знання 12 лікарів, пройшли передатестаційний цикл «Акушерство та гінекологія» 27 лікарів-акушер-гінекологів.

Головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області взяли участь у виробничій нараді Міністерства охорони здоров’я України з питань розвитку і функціонування первинної медико-санітарної допомоги, яка відбулася 24-25 вересня у м. Дніпропетровську.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації обласного санаторію «Лісова пісня».

В області постійно здійснюється надання медичної допомоги громадянам, постраждалим, біженцям і переміщеним особам під час проведення АТО у Донецькій та Луганській області.

Проводились перевірки лікувально-профілактичних закладів з метою підготовки до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.

Проведено комплексну перевірку лікувальних закладів Рожищенського району з наступним розглядом даного питання на колегії управління охорони здоров’я.