Діяльність управління у вересні 2016 року

7 вересня за участі заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерія Руцького відбулась нарада з заступниками головних лікарів центрів ПМСД, сімейними лікарями та відповідальними за організацію проведення щеплень закладів охорони здоров’я області. Акцентовано увагу на проведенні навчання медичного персоналу, задіяного в проведенні вакцинації, відпрацювання техніки введення вакцини, дотримання умов холодового ланцюга при транспортуванні та зберіганні вакцини, виконання вимог інструкції щодо використання вакцини.

9 вересня на базі  Волинської обласної клінічної лікарні за участю голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика та голови обласної ради Ігоря Палиці відкрилося сучасне пульмонологічне відділення. У відділенні є сучасна лабораторія дихання, палати для неінвазивної респіраторної підтримки і діагностики синдрому нічного апное (тимчасового припинення дихальних рухів під час сну), діагностики алергологічної патології (in vivo).

21 вересня з метою покращення санітарно-освітньої роботи серед учнів навчальних закладів міста Луцька працівниками Волинського обласного центру здоров’я проведено нараду з молодшими медичними працівниками шкіл. Керівник закладу запропонував орієнтовний план проведення санітарно-освітньої роботи у навчально-виховних закладах міста Луцька протягом навчального року, а також ознайомив медсестер з  сайтом управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації, на якому на сторінці обласного центру здоров’я є електронні версії санітарних бюлетенів, відеороликів та порад лікаря, які можна використати в роботі. Зверталася увага на своєчасне проведення медичною сестрою школи бесід з дітьми відповідно до епідситуацій.

Спільний із Міжнародним банком реконструкції та розвитку проект МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» є державницьким, тож його втілення має бути прикладом для інших подібних проектів та, водночас, стимулювати до реальних змін. На цьому наголошував заступник міністра охорони здоров’я – координатор проекту Павло Ковтонюк під час відкриття семінару, присвяченого питанням реалізації субпроектів у регіонах, що тривав 19-22 вересня у Києві. Від Волині участь у семінарі взяли заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук, начальник управління охорони здоров’я ВОДА Ігор Ващенюк, начальник департаменту фінансів ВОДА Ігор Никитюк та регіональні консультанти з реалізації субпроекту.

Волинь свої здобутки представляла комплексно. Як прозвучало у доповіді, поширеність хвороб системи кровообігу серед волинян – 64 793 на 100 тисяч населення. Мовці розповіли про оптимізацію інфраструктури і мережі в області за 2015-2016 роки, досягнення області в реформі охорони здоров’я (створення Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф). Також озвучувалася інформація про те, що заплановано зробити у рамках субпроекту, яких індикаторів досягти і який стан справ у реалізації заходів нині.

27 вересня 2016 року в місті Луцьку було проведено І Волинський чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги. В чемпіонаті прийняли участь 62 учасники в складі 18 бригад, які представляли всі відділення екстреної медичної допомоги області. Мета навчань – удосконалення професійної майстерності медичних працівників Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги. Навчально-тренувальні змагання проходили в умовах максимально наближених до реальних. Відпрацьовувались практичні навики надання екстреної допомоги при проведенні серцево-легеневої реанімації, при дорожньо-транспортній пригоді та інфекційному захворюванні дитини. Бригади використовували все наявне технічне оснащення та показали високий професійний рівень при наданні екстреної медичної допомоги. 

28 вересня в приміщенні Палацу культури міста Луцька відбулася науково-практична конференція «Захід зустрічає Схід: педіатрична практика в системі громадського здоров’я», яка проводиться ГО «Українська Академія Педіатрії». Реформа охорони здоров’я є сьогодні найбільш актуальним питанням для українців. І в контексті дії Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом особливої ваги набуло співробітництво, націлене на зміцнення рівня безпеки та захисту здоров’я людини як передумови сталого розвитку та економічного зростання шляхом реформ. І питання ролі асоціацій у реформуванні медичної галузі, атестації лікарів та інтеграції медичної спільноти в європейський педіатричний простір важливе як ніколи.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк провів засідання колегії УОЗ, яке відбулося 28 вересня. В засіданні колегії взяли участь головні лікарі ТМО, ЦРЛ, ЦМЛ, обласних лікувально-профілактичних закладів, центрів первинної медико-санітарної допомоги. Основними питаннями, які розглядалися на колегії були: готовність лікувально-профілактичних закладів області до надання невідкладної урологічної допомоги, результати зарахування в інтернатуру та працевлаштування випускників ВНМЗ ІV рівня акредитації у 2016 році, організація роботи фармакотерапевтичних комісій в лікувально-профілактичних закладах області, про роботу лікувально-профілактичних закладів області по впровадженню програми «ProZorro».

29 вересня 2016 року на базі санаторію «Пролісок»  відбулась  регіональна науково-практична конференція  «Хронічні дерматози, сучасний погляд на проблему» за участю провідних науковців України. Були заслухані та обговорені доповіді,  що  висвітлювали сучасні аспекти   діагностики, лікування та профілактики хронічних дерматозів.

Із нагоди Всесвітнього дня серця працівниками Волинського обласного центру здоров’я було організовано тимчасовий пункт вимірювання артеріального тиску населенню у Центральному універмазі міста Луцька 29-30 вересня 2016 року.  Лікарі обласного центру здоров’я проводили бесіди щодо попередження серцево-судинних захворювань та вимірювали всім бажаючим артеріальний тиск. Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.