Діяльність управління у вересні 2017 року

4 вересня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк провів нараду з головними лікарями обласних лікувальних закладів. Під час якої очільники обласних закладів та начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук прозвітували про готовність до опалювального сезону. Концентрувалась увага на питаннях які необхідно виносити на сесію обласної ради. Зверталась увага на забезпеченості області вакциною від укусів зміями, ботулізму та сказу.

Завідувач сектору управління медичним персоналом та організаційної роботи управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Згоран наголосила на необхідності працевлаштування лікарів з врахуванням їх кваліфікації та дотримування наказу МОЗ України №48. Також акцентувала увагу на дотриманні термінів подання документів лікарями. Людмила Адамівна зауважила на зміні місця проведення курсів для молодших спеціалістів з медичною освітою.

Головний спеціаліст з терапії управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Берник нагадав присутнім про вимоги наказу МОЗ №782 від 11.07.2017 року «Про затвердження Порядку визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів».

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк підвів підсумок наради та наголосив усім присутнім звернути увагу на усунення недоліків у роботі.

 10 вересня  відбулось урочисте відкриття пункту постійного базування бригад ЕМД в с. Сереховичі, який є підрозділом Старовижівського відділення ЕМД. До цього часу на 30 тис. населення Старовижівського району функціонувала всього одна бригада ЕМД. Відкриття ще однієї бригади значно покращить швидкість та якість надання екстреної допомоги. За чотири роки роботи ВОЦЕМДМК відкрито уже восьмий новий пункт постійного базування бригад ЕМД.

Реалізувати цей проект вдалося завдяки спільним зусиллям місцевої громади, обласним, районним та місцевим органам влади, Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації, депутатам обласної, районної та сільської рад, які активно сприяли відкриттю пункту ЕМД, депутату обласної ради Імберовському М.Ю., та Волинському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

На відкритті пункту були присутні Народний депутат Верховної Ради України Івахів С.П., голова ВОДА Гунчик В.П., начальник УОЗ ВОДА Ващенюк І.С., голова Старовижівської РДА Бринчук А.І., голова Старовижівської РР Кудацький Ю.Л., голова Сереховичівської сільради Шиманський Р.П.., головний лікар Старовижівського ЦПМСД Капітула Н.П., головний лікар ЦРЛ Свіржевська Т.П., представники місцевого духовенства. Народний депутат Івахів С.П. пообіцяв підтримку новому пункту ЕМД і придбати новий реанімобіль замість, хоч і справного, але старого УАЗу.

6 вересня в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної адміністрації  відбулося семінарське заняття  з лікарями первинної медико-санітарної ділянки  на тему : « Рання діагностика візуальних форм раку».

У заході взяли участь  головний спеціаліст з  терапії  управління охорони здоров’я  обласної держадміністрації Микола Берник, головний лікар ЛПЗ « Волинський  обласний онкологічний диспансер» Людмила Бубенова ,  завідувач хірургічним відділенням обласного онкодиспансеру – Анатолій Протопопов , завідувач поліклінічного відділення – Сергій Спетрук ,лікар хірург- онколог- Віталій Супрунець, лікар мамолог- онколог- Сергій Кучко, лікарі первинної медико- санітарної ділянки.

Людмила Бубенова ознайомила лікарів з основними онкологічними показниками за І  півріччя 2017року, акцентувала увагу на ранню  діагностику візуальних форм раку в І-ІІ ст  в області . Віталій Супрунець  детально зупинився на діагностиці меланоми  шкіри та злоякісних новоутвореннях ротової порожнини .

Сергій Кучко  нагадав присутнім про основні  причини виникнення  раку молочної залози  на первинному рівні, зауважив на ранній діагностиці та  самообстеженні.

Анатолій Протоповов акцентував увагу  на ранній, клініці раку та передраку   прямої кишки.

7 вересня в Києві відбувся щорічний семінар спільного зі Світовим банком проекту МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», на якому підсумовують роботу за другий рік впровадження субпроектів, аналізують досягнуті результати та обговорюють плани на майбутнє. Від Волині участь у заході беруть начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, а також консультанти субпроекту Марія Адамчук та Ігор Нестеренко.

У вступному слові керівник програм з людського розвитку Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Фон Зао наголосив, що саме робота над змінами у системі охорони здоров’я в Україні є надважливою частиною діяльності організації, яку він представляє. А від кожного з восьми регіонів, де впроваджують субпроекти, залежить загалом терміни реалізації проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, доповідаючи про стан реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області», поінформував, що в області уже підписано 32 контракти загальною вартістю понад  – 1 мільйон 135 тисяч доларів США. Окрім того, на стадії оголошення – 9 процедур загальною вартістю майже 12 мільйонів доларів США.

Також головний медик уточнив для присутніх стан справ у впровадженні кожного з компонентів. Він зазначив, що оголошено тендери на реконструкцію та капітальний ремонт приміщень під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини першої фази, публічне розкриття цінових пропозицій за якими заплановано на 12 і 19 вересня. Триває підготовка та отримання експертного погодження проектно-кошторисної документації на об’єкти другої фази. І плановий термін подачі тендерної документації на розгляд та погодження Світового банку – жовтень 2017-го.

Проводяться навчальні семінари для лікарів загальної практики – сімейних лікарів і сестер медичних загальної практики – сімейної медицини. Провідні фахівці кардіологічного та кардіохірургічного напрямків, а також менеджери охорони здоров’я з метою запозичення досвіду та передових практик з робочими візитами побували за кордоном. Такі навчання заплановано проводити упродовж усього часу реалізації субпроекту.

Для покращення матеріально-технічної бази заплановано закупівлю медичного обладнання, медичних меблів та розхідних матеріалів для медзакладів усіх рівнів надання допомоги. Один із тендерів уже відбувся і підписання контракту з переможцем заплановано на жовтень 2017 року. Він постачатиме найнеобхідніше для «первинки». У серпні оголосили конкурсні торги для закупівлі медобладнання та розхідних матеріалів для закладів вторинного та третинного рівнів.

У рамках субпроекту створено, протестовано та встановлено в усіх медичних закладах на закупленому також за кошти позики комп’ютерному обладнання медичну інформаційну систему «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області».

Отож, як резюмував Ігор Ващенюк, усі процеси відбуваються відповідно до плану закупівель і зображених у ньому графіків. Представник  Світового банку, підсумовуючи почуте і побачене, висловили задоволення діяльністю команди, що реалізовують у краї субпроект «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

Консультант із впровадження субпроекту Марія Адамчук запевнила, що усі заходи та закупівлі і надалі будуть відбуватися максимально прозоро та якісно, а усе заплановане виконається вчасно і на високому рівні.

Вже вдруге проводиться селекторна нарада пов’язана із спалахом кору в Україні. Для участі в нараді запрошені головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Павло Пахолюк, директор ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Янко та завідувач відділу епідемічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Ірина Єнжиєвська, дитячі інфекціоністи, педіатри, сімейні лікарі. Питання профілактики захворювання на кір стоїть на контролі в Міністерстві охорони здоров’я та Кабінеті Міністрів України – повідомили на нараді.

На сьогодні випадків кору в Волинській області не зареєстровано. Проте, враховуючи багаторічні спостереження, циклічність виникнення епідемічних ускладнень, аналіз охоплення щепленнями населення, прогнозується неблагополучна ситуація з кору.

Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби.

До обговорення на селекторі запропоновано План заходів з посиленої рутинної імунізації проти кору в Україні.

І ще раз наголошувалось на тому , що епідемічне благополуччя з кору  у всіх областях потребує уваги перш за все у питаннях досягнення стабільно високих показників щеплення.

19 вересня на базі Волинської обласної клінічної лікарні відбулась міжнародна науково-практична конференція «Розвиток штучного серця та систем його підтримки. Перспективи розвитку кардіологічної служби Волині» за участі всесвітньовідомого кардіохірурга професора Райнера Кьорфера (Німеччина).

20 вересня проведено робочу нараду з головними лікарями, лікарями сімейної медицини, педіатрами лікувально-профілактичних закладів області. Розглядались питання посиленого фармаконагляду застосування панзинорму у дітей з міковісцидозом, опрацьовано план заходів щодо недопущення поширення кору серед населення області. Наголошувалось на  підготовці та проведенні додаткових заходів з імунізації проти кору.

21 вересня розпочато виїзний цикл тематичного удосконалення “Управління якістю медичної допомоги” для керівників закладів охорони здоров’я Волинської області, їх заступників, завідувачів відділень та інших спеціалістів закладів охорони здоров’я області, які відповідають за питання управління якістю медичної допомоги.

Заняття проводяться очно-заочною формою освіти з елементами дистанційного навчання представниками кафедри управління охороною здоров’я Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика в період з 21.09.2017 по 06.10.2017.

В залі колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації розпочалась перша частина очного навчання, слухачі отримали теоретичні знання(з 21.09 по 25.09.2017).

З 26.09 по 04.10.2017 відбудеться заочна частина з елементами дистанційного навчання вона передбачає самостійне опрацювання слухачами матеріалів програми циклу, а з 05.10 по 06.10.2017 – друга частина очного навчання, яка передбачає отримання практичних навичок, залік, підведення підсумків та видачу документів про результати навчання.

27 вересня відбулася зустріч представників управління охорони здоров’я, головних лікарів лікувально-профілактичних закладів з організаторами Всеукраїнського туру “ЗміниТИ”, мета якого – залучити найактивніші спільноти країни до вироблення нової державної політики.

Експерт медичної реформи Реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка розповів, що над зміною концепції фінансування вже працюють.

«У 2018 році розпочнеться реформа первинки, впродовж цього часу збиратимуться дані щодо фінансування послуг. У 2019 році відбуватиметься збір реальних даних про потреби медпослуг. Далі в 2020 році держава повністю перейде на закупівлю медпослуг у закладах, які ці послуги надають. Також медзаклади матимуть більшу автономію: зараз заклад підпорядковується міським органам сомоврядування, обласним, далі центральній медичній структурі. А перспективу буде мати автономію від багатьох керівників та матиме змогу самостійно впроваджувати ефективний менеджмент», – пояснив Олександр.

Начальник відділу юридичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України Олександр Правило розповів присутнім про те, що на базі закладів Академії медичних наук зараз триває пілотний проект, відповідно до якого підраховують реальну вартість медичних послуг.

«Впродовж місяця вже будуть представлені розрахунки вартості медпослуг. Вони враховуватимуть витратні матеріали, оплату праці, витрати на комунпослуги тощо. Відбудеться підрахунок й виведення середнього показника. Після того, як його затвердять на рівні Кабміну, вартість послуг, після закінчення реформи, буде однакова на теренах всієї України». 

Серед представників засідання тривала довга дискусія, під час якої головні лікарі лікувально-профілактичних закладів зауважили на тому, що проводячи реформу, необхідно  провести її так, аби молоді лікарі залишалися в нашій державі, а не шукали «великих грошей» за кордоном.

Про стан надання медичної допомоги населенню Любешівського району обговорювалось на черговому засіданні колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації 27 вересня 2017 року.

В Любешівському районі наявні умови для надання кваліфікованої медичної допомоги – прозвітували головні лікарі закладів. Медична допомога жителям району надається двома районними комунальними закладами – Центром ПМСД, головний лікар Наталія Ланевич та центральною районною лікарнею,головний лікар Бодан Іванів. Основним завданням у роботі цих закладів – це якісна медична допомога пацієнтам. Головні лікарі ознайомили присутніх з поширеністю хвороб та захворюванням населення району, зауважили на тому, що постійно проводиться покращення матеріально-технічної бази.

Про результати зарахування в інтернатуру та працевлаштування випускників ВНМЗ ІVрівня акредитації доповіла на засіданні колегії Людмила Згоран – завідувач сектору управління медичним персоналом та організаційної роботи відділу медичних кадрів, бухгалтерського обліку та планування управління охорони здоров’я.

Микола Берник – головний спеціаліст з терапії УОЗ ОДА розповів  про організацію роботи фармакотерапевтичних комісій в лікувально-профілактичних закладах області.

Підводячи підсумок засідання колегії начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк зауважив на тому, що роботи стає з кожним роком все більше, потрібно удосконалюватись.  Нагадав про підготовку закладів до осінньо-зимового періоду.