Діяльність управління у жовтні 2015 року

16 жовтня начальник управління охорони здоров’я І. Ващенюк прийняв участь у науково-практичній конференції «Пріоритетні питання діяльності закладів охорони здоров’я та сучасні підходи до їх вирішення», що проходила в м.Києві. На конференції обговорювалися організаційні та методичні питання, пов’язані з розробкою та впровадженням нормативно-правових актів щодо діяльності закладів охорони здоров’я.

Учасники конференції розглянули можливі підходи до зміни організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я. За результатами науково-практичної конференції було ухвалено Резолюцію, яка стане підґрунтям для взаємодії законодавчої та виконавчої влади в реформуванні сфери охорони здоров’я, створення в Україні сучасної ефективної системи медичної допомоги за міжнародними стандартами.

Розпочато виконання запланованих заходів проекту Світового банку на 2015 рік по реформуванню охорони здоров’я області.

20-24 жовтня у Києві пройшов XХІІІ з’їзд хірургів України, участь у роботі якого взяли завідуючі хірургічним відділенням, лікарі-хірурги лікувально-профілактичних закладів області.

21-23 жовтня головні лікарі педіатри, імунологи та епідеміологи взяли участь у тренінгу з питань кризової комунікації щодо вакцинації проти поліомієліту, який проходив в м. Києві.

29 жовтня Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко відвідала Волинську область у рамках додаткової трьохраундової імунізації проти поліомієліту в Україні. Мета візиту – пересвідчитися у тому, що в область вчасно прибула вакцина від поліомієліту та розпочався перший раунд вакцинації. Олександра Павленко у супроводі начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Ващенюка відвідали Підгаєцьку амбулаторію загальної практики-сімейної медицини Луцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги та кабінет щеплень КЗ «Луцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1», де ознайомилися з роботою кабінетів щеплень, поспілкувалися з батьками, які привели своїх діток на вакцинацію.

Перший заступник Міністра дала високу оцінку проведенню в області вакцинальної кампанії проти поліомієліту, організації вакцинопрофілактики та формуванню прихильності населення до вакцинації. Під час прес-конференції «Про імунізацію населення від поліомієліту у 2015 році», яка відбулася у Волинській обласній клінічній лікарні, Олександра Павленко зауважила, що вакцинація є ефективним засобом попередження поліомієліту. Вірус поліомієліту загрожує передусім дітям. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років. У менш ніж 1% випадків вірус вражає нервові вузли в спинному мозку, викликаючи параліч на все життя.

Захиститися від хвороби можна імунізацією і дотриманням простих правил гігієни. Також Олександра Павленко повідомила, що з 19 жовтня розпочалась кампанія додаткової імунізації проти поліомієліту, яка включає проведення 3-х раундів додаткової вакцинації. Два тури – дітям віком від 2 місяців до 6 років (5 років, 11 місяців, 29 днів). Третій – розширений тур, із залученням дітей віком від 2 місяців до 10 років (9 років, 11 місяців, 29 днів). Олександра Павленко закликала батьків подбати про здоров’я своїх діток та привести їх до вакцинального кабінету. «Вакцини вистачить на усіх» -, зазначила посадовець.

Начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк повідомив, що на сьогодні в області є 18 600 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) та 64 000 доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) вакцини, яка розподілена серед закладів охорони здоров’я області, де проводиться додаткова імунізація.

За словами обласного педіатра Людмили Рожко питання імунопрофілактики на сьогодні залишається одним із найважливіших. На сьогодні в Україні запроваджено усі складові державної політики щодо імунопрофілактики, а саме: законодавче підґрунтя (Закони України), Загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, Національний календар профілактичних щеплень, система контролю за імунізацією, контроль якості вакцин, постійне безперервне навчання медичних працівників з основних питань вакцинації. Надзвичайно важливою та конструктивною для України є співпраця з міжнародними організаціями. За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Україна отримала якісну вакцину від поліомієліту, вироблену відомою французькою компанією «Санофі Пастер» та надану Україні в якості гуманітарної допомоги від канадського уряду.

Для підвищення фахового рівня лікарі області побували у службових закордонних відрядженнях, а саме в м.Глівіце Республіка Польща на курсах інформації та стажування щодо ведення пацієнтів після галогенної трансплантації кісткового мозку.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

В лікувалиних закладах області проводиться санітарно-просвітницька робота з метою профілактики основних епідемічних та неепідемічних захворювань.

У лікувально-профілактичних закладах області проведено переоцінку на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка, дружня до молоді».

Впродовж місяця була здійснена оцінка на відповідність критеріям акредитації Горохівської центральної районної лікарні, горохівської районної стоматологічної поліклініки, Берестечківської районної лікарні, КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги».

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.

Проводились перевірки лікувально-профілактичних закладів з метою підготовки до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.