Діяльність управління у жовтні 2016 року

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк з 26 жовтня по 01 листопада приймає участь у  навчальній поїздці групи українських фахівців до Республіки Хорватія в межах реалізації субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

03 жовтня по 05 жовтня  в м. Луцьку, м. Ковелі та м. Нововолинську  відбулося  навчання  по відпрацюванню  практичних та теоретичних  навиків  по європейських  стандартах надання екстреної медичної допомоги. Навчання  проводили три працівники Станції Медичного  Порятунку в м. Хелм- SPZOZ  (Республіка Польша), що мають  сертифікати інструкторів по наданню екстреної медичної допомоги, а також  директор Станції  Томаш  Казімєрчик та старший  фельдшер Анетта Шепель. Польські колеги привезли із собою манекени, на яких можна відпрацювати серцево-легеневу реанімацію, дитячі травми, елементи інтубації трахеї, встановлення масок, фіксації хворих, які мають важкі ураження скелету. Навчання проводяться у відповідності з договором про співпрацю між Станцією Медичного  Порятунку в м. Хелм- SPZOZ   та комунальним закладом  «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

6 жовтня під керівництвом заступника начальника управління Івана Грицюка відбулась нарада з керівниками лікувальних закладів охорони здоров’я області з питання юридичних аспектів діяльності головного лікаря. Захід проводиться з метою отримання нових практичних знань для налагодження процесу управління та адаптації до нових реалій в умовах реформування галузі. Детальну інформацію щодо правових аспектів діяльності головного лікаря усіх присутніх ознайомила юрисконсульт обласної психіатричної лікарні №1 Тетяна Тарасюк. Основними питаннями, які розглядалися були: огляд змін в законодавстві, що регулюють діяльність медичних закладів; внутрішні нормативні документи в медичному закладі; конфіденційна інформація в лікувальному закладі; юридична відповідальність медичного закладу та медичних працівників; особливості захисту лікаря і медичного закладу у судових спорах з пацієнтами. Також було прийнято проект Статуту громадської організації «Волинська Асоціація Головних Лікарів», головною метою якої є сприяння подальшому розвитку медичної галузі та зміцненню здоров’я населення Волинської області, задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, вікових та інших спільних інтересів своїх членів, сприяння професійній діяльності керівників (менеджерів) лікувально-профілактичних закладів, спрямованої на поліпшення рівня вітчизняної медичної науки та практики.

З метою вдосконалення роботи лікарів первинної ланки, однією з основних функцій яких є профілактика і раннє виявлення захворювань, для керівників Центрів первинної медико-санітарної допомоги, лікарів загальної практики-сімейної медицини 18 жовтня в залі колегії  управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбувся навчальний семінар на тему: «Профілактика та раннє виявлення візуальних форм раку».

Захід проведено за ініціативи головного лікаря Волинського обласного центру здоров’я Сергія Новосада.

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я 21 жовтня 2016 року пройшла відеоселекторна нарада стосовно питання підготовки закладів системи охорони здоров’я до діагностики та надання медичної допомоги населенню на грип та ГРВІ, проблемні питання та шляхи їх вирішення, за участю Івана Грицюка – заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Миколи Берника  – головного спеціаліста з терапії управління охорони здоров’я облдержадміністрації та Галини Морочковської – головного позаштатного спеціаліста з інфекційних хвороб управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Метою проведення селекторної наради є вироблення спільної стратегії для запобігання поширення захворюваності на грип та ГРВІ та забезпечення лікувально-профілактичних закладів вакциною.

21 жовтня 2016 року у Волинській обласній дитячій клінічній лікарні відбувся науково-практичний семінар «Медико-соціальна реабілітація дітей з особливими потребами та паліативна допомога». Актуальними питаннями, які розглядалися на науково-практичному семінарі були завдання щодо подальшого впровадження системи медико-соціальної реабілітації та паліативної допомоги дітям в Україні, ураження  нервової системи в перинатальний період, ризик формування церебрального паралічу; коморбідні розлади при епілепсії: від етіопатогенетичної концептуалізації до сучасних терапевтичних стратегій; сучасні підходи до діагностики та лікування окремих органних захворювань.

В залі колегії управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації 25 жовтня відбувся навчальний семінар на тему: «Сучасні підходи до лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД, в тому числі хворих на поєднану патологію ВІЛ-інфекція/туберкульоз. Впровадження антиретровірусної терапії в лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я Волинської області». Семінар проводився за підтримки Благодійного фонду «Шанс». Участь у семінарі взяли  спеціалісти КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», лікарі-інфекціоністи, медичні сестри пунктів видачі АРТ-терапії, кабінетів «Довіра» та кабінетів інфекційних захворювань лікувально-профілактичних закладів області. Метою тренінгу є покращення у медичних працівників лікувальних закладів обізнаності щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та області, формування в учасників необхідних навиків для більш ефективного залучення населення до обстеження на наявність антитіл до ВІЛ, постановки на облік для проведення медичного нагляду, призначення антиретровірусної терапії.

Німецький Фонд «Чорнобильська допомога» (м. Хільдесхайм, Німеччина) протягом останніх років надає безкоштовну допомогу Волинському обласному дитячому територіальному медичному об’єднанню. 26 жовтня 2016 року голова Фонду Ріта Лімрот в черговий прибула до Луцька та привезла з собою гуманітарний вантаж – нове сучасне медичне обладнання відомих німецьких виробників, яке було придбано в Німеччині завдяки зібраній фондом гуманітарній допомозі. Всього ж з початку співпраці заклад отримав понад 1 млн. євро благодійної допомоги з Німеччини. Пані Ріта Лімрот відвідала структурні підрозділи Волинської обласної дитячої клінічної лікарні і поспілкувалася з лікарями.

У рамках реалізації субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області» двоє провідних кардіохірургів краю підвищують фаховий рівень за кордоном. Навчальний курс розпочався 24 жовтня і триватиме 4 дні у Віндзорі (Англія). За словами консультанта з управління субпроектом Марії Адамчук, навчання практикуючих торакальних та кардіохірургів Асоціація EACT (Європейська асоціація серцевих та торакальних хірургів) проводить уже багато років . Під егідою цієї організації працюють найвидатніші медики світу, які діляться знаннями та досвідом на конференціях, семінарах та практичних тренінгах. Для кардіохірургії Волині, як наголошує начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадмінітрації Ігор Ващенюк, є надзвичайно важливим отримання нових знань щодо впровадження новітніх методик лікування серцево-судинних захворювань та удосконалення існуючих.

28 жовтня в рамках співпраці, з метою покращення умов лікування пацієнтів, Благодійний фонд «Відродження» Володимира Мунтяна» надав благодійну допомогу у вигляді 55 телевізорів для Волинського обласного онкологічного диспансеру.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Грицюк провів засідання колегії УОЗ, яке відбулося 28 жовтня. В засіданні колегії взяли участь головні лікарі ТМО, ЦРЛ, ЦМЛ, обласних лікувально-профілактичних закладів, центрів первинної медико-санітарної допомоги та директори медичних коледжів області. Основними питаннями, які розглядалися на колегії були: підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів області за 9 місяців 2016 року; хід виконання «Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області у 2012-2016 роках»; результати працевлаштування випускників медичних коледжів області у 2016 році.

Для медичних працівників області та підвищення їх фахового рівня на базі лікувальних закладів області проводиться курси інформації та стажування за різними напрямками діяльності з метою набуття практичних навичок та вмінь.

На базі лікувально-профілактичних закладів області організовано постійне надання консультативної і стаціонарної медичної допомоги учасникам АТО, переселенцям, проводиться їх реабілітація.