Діяльність закладів охорони здоров’я з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.

З метою вивчення  питання проведення медичного нагляду за ВІЛ-інфікованими особами, надання практичної  допомоги, відповідно до наказу управління охорони здоров’я обладміністрації від 05.03.2018 р. №98-од «Про виїзди в райони спеціалістів КЗ «Волинський обласний центр з профілактики і боротьбі зі СНІДом»,  фахівцями КЗ «Волинського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом»  05 листопада 2018 року було проведено навчальний семінар для керівників, їх заступників, керівників структурних підрозділів, лікарів різного фаху, молодших спеціалістів з медичною освітою Камінь-Каширської центральної районної лікарні та комунального некомерційного  підприємства  «Камінь- Каширський   центр   первинної медико-санітарної   допомоги  Камінь-Каширської    районної ради»  на тему: 

«Актуальні аспекти ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та Волинській області. Діяльність закладів охорони здоров’я (первинної, вторинної  та ланок надання медичної допомоги) з питань профілактики, медичного нагляду та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу».

В заході прийняло участь 69 осіб. Лікар-епідеміолог КЗ «ВОЦПБ СНІД» надала сучасну інформацію з основних питань пов’язаних з розповсюдженням ВІЛ-інфекції/СНІДу в області та у Камінь-Каширському районі. Заступник головного лікаря КЗ «ВОЦПБ СНІДом» Орлецька Н.М. проінформувала  про діючі нормативно-правові документи з діяльності закладів охорони здоров’я з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу  особливо у ЦПМСД, про ризики професійного зараження ВІЛ.

Також було надано інформацію про особливості проведення медичного нагляду за ВІЛ-інфікованими, призначення лікування, проведення клінічного та лабораторного моніторингу антиретровірусної терапії; надано інформацію про стан профілактики вертикального шляху передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.