Додаткова інформація щодо створення медичної інформаційної системи “Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області”

Уряд України отримав від Міжнародного банку реконструкції та розвитку  позику №8475-UA від 19.03.2015р. на цілі проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» (далі Проект). Цілями проекту є удосконалення якості медичних послуг у відібраних областях, із особливим акцентом на первинній і вторинній профілактиці серцево-судинних захворювань і раку, та поліпшення ефективності системи охорони здоров’я. Волинська область входить в перелік областей, які приймають участь у реалізації зазначеного Проекту. В рамках виконання Проекту буде створено медичну інформаційну систему “Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області” з єдиним центром обробки даних (далі Система). Користувачами Системи будуть всі амбулаторії загальної практики сімейної медицини області та інші заклади охорони здоров’я області (загалом понад 250 установ). Створення Системи розбито на три етапи, а саме:

  • закупівля спеціалізованого програмного продукту для ведення Системи;
  • закупівля комп’ютерного обладнання та загальносистемного програмного забезпечення для ведення Системи;
  • закупівля і впровадження комплексної системи захисту інформації Системи.

Основними складовими першого етапу є адаптація спеціалізованого програмного продукту до Технічних вимог Системи  та проведення навчання користувачів та адміністраторів роботі в Системи. Однією з важливих вимог є вимога внесення до електронної картки пацієнта інформації про лабораторні обстеження та діагностичні дослідження шляхом підключення до такого обладнання або прикріплення до картки файлу з відповідною інформацією.

Варіанти вирішення цієї задачі будуть розроблені в процесі адаптації спеціалізованого програмного продукту, таким чином кардіограми, холтерівське моніторування та інші дослідження після їх обробки будуть зберігатися в базі даних та завжди будуть доступні для їх аналізу спеціалістами. Відповідно до затвердженого графіку, роботи по першому етапі будуть проводитися протягом 29 тижнів з дати підписання договору з розробником спеціалізованого програмного продукту. За цей період будуть розроблені механізми обміну інформацією між Системою та діагностичним обладнанням  і медичними інформаційними системами які уже експлуатуються в закладах охорони здоров’я.

Після підписання договору з розробником спеціалізованого програмного продукту та погодження з ним вимог до комп’ютерного обладнання і  загальносистемного програмного забезпечення розпочнеться другий етап. В рамках другого етапу буде закуплено сервери бази даних та застосувань, комп’ютери та периферійне обладнання для робочих місць користувачів, загальносистемне програмне забезпечення (операційні системи, антивірусне програмне забезпечення, система керування базою даних), мережеве обладнання для серверної кімнати Центру обробки даних.

На третьому етапі, який розпочнеться після придбання комп’ютерного обладнання, буде побудовано комплексну систему захисту інформації Системи. Така робота є необхідною, щоб гарантувати безпеку персональних даних пацієнтів в Системі відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».