Дорога милосердя, доброти, чистоти – завдовжки 40 років

vydertska_amb

1-го серпня 2015 року Видертська амбулаторія загальної практики сімейної медицини святкувала 40-річний ювілей. Лікувально-профілактичний заклад був створений на основі рішення виконкому Камінь-Каширської районної ради . Першим завідувачем лікарської амбулаторії було призначено Ферчука Федора Антоновича.

Селяни були раді такій установі та із задоволенням відвідували лікувальний заклад. Саме ж приміщення перевезли із Камінь-Каширська, на той час воно там слугувало інфекційним відділенням. Відбудовували амбулаторію медпрацівники колишнього ФАПу, завідувачем якого була Ольга Миколаївна Мацерук. Працівники амбулаторії Ганна Дмитрівна Пархомович – лаборант (пізніше патронажна, а згодом фельдшер), Антоніна Іванівна Матвійчук –патронажна (згодом сестра медична фіз.кабінету), Лідія Серафимівна Михальчук – акушерка, які на той час вже мали повагу від людей, щиро служили довгі роки та нещодавно пішли на заслужений відпочинок. Видертчани й нині не обходяться без їхньої допомоги, за що є щиро вдячні. Недоспані ночі, щире бажання допомогти людям, хороша порада були супутниками їх життя. Вони – авторитет для кожного жителя села.

Особливо теплим словом хочеться згадати нині покійного фельдшера Дмитра Павловича Шуміка, якого чекали в оселях не тільки у Видерті, а й у навколишніх селах. Його життя було сповнене постійними випробуваннями, думкою врятувати людину від смерті. До останнього подиху він творив дива: лікував, тішив, вселяв надію на життя.

Нове покоління, а це персонал, який поповнив лікувальний заклад пізніше, сумлінно ставиться до своїх обов`язків, надаючи медичну допомогу жителям сіл Видерта та Ворокомле. Це сімейна медична сестра Людмила Петрівна Назарчук, лаборант – Любов Петрівна Білаш, акушеркаОльга Іванівна Малащук. Здобула неабиякий авторитет серед людей сімейна медична сестра Галина Дмитрівна Гречковська. Із перших днів роботи із добротою і повагою ставиться до своїх пацієнтів сестра медична фізіотерапевтичного кабінету Оксана Петрівна Михалюк. Дякують люди патронажній сестрі Світлані Михайлівні Наумик, яка з відповідальністю відноситься до діточок, та реєстратору Ніні Василівні Сахарук.

Потяглися люди до лікаря Ірини Леонідівни Шумік та сестри медичної Валентини Петрівни Михальчук молодих спеціалістів стоматологічного кабінету. Чисто та охайно у приміщенні завдяки Євгенії Микитівни Євчук – молодшому медперсоналу. Завжди напоготові для виїзду до хворого шофер швидкої Василь Петрович Лисюк.

По особливому з ювілеєм АЗПСМ хочеться привітати завідувача амбулаторією – Миколу Адамовича Ткачука. Протягом 21-го року він, очолюючи цей колектив, віддається своїй справі сповна, бо знає, що кожен хворий бачить в лікарях рятівника-професіонала, який допоможе у хвилину біди, поверне посмішку людині.

Влітку цього року працівники амбулаторії своїми силами та з допомогою «спонсорів», зробили частковий ремонт приміщення. Щиро вдячні за неабияку допомогу головному лікарю ЦПМСД Соловей Ігорю Петровичу, директору держлісгоспу Кузьмичу Станіславу Петровичу, сільському голові Євчуку Михайлу Арсентійовичу та жителям села – Марчуку Петру Володимировичу та Матвійчуку Сергію Петровичу. Результати роботи хороші, завдяки чому амбулаторія отримала підтвердження вищої категорії під час акредитації закладу.

З нагоди свята хочеться щиро відзначити працю колишніх санітарних працівників – Уляну Філімонівну Михальчук, Євгенію Арсентіївну Хомик, реєстратора Анастасію Пилипівну Шумік та водія – Федора Адамовича Михальчука.

Міцного здоров`я, мирного неба, життєвої мудрості, добра, хорошої долі вам, шановні ювіляри!
Наснаги, багатства, радості й людської поваги!!!

 

©Полісся