Ескулап-професіонал – 2015

24-25 вересня у Луцьку проходив IХ Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-професіонал – 2015». Участь у конкурсі приймали медичні сестри з усієї країни – переможці обласних, міських змагань, які закінчили медичні навчальні заклади і мають стаж роботи не менше трьох років. За традицією, конкурс проводять у тій області, представник якої переміг минулого року на аналогічному конкурсі. У 2014 році найкращою медсестрою України була визнана медична сестра з Любешівської центральної районної лікарні Надія Павлючик.

Гостинна Волинь цьогоріч приймає особливо професійно грамотних медичних сестер України.

24 вересня у Луцьку відбулось урочисте відкриття у міському народному домі «Просвіта».

Учасниць і гостей вітали очільники області, представники духовенства, керівництво галузі охорони здоров’я області, представники Асоціації медичних сестер України та медична спільнота регіону. На початку заходу медсестер привітав митрополит Луцький та Волинський УПЦ КП Михаїл. «Лікар встановлює діагноз, призначає лікування, але навіть не лікар, а медсестра більше впливає на стан хворого. Від того, як вона поставить крапельницю – залежить твоє життя. Я хочу звернутись до вас зі словами вдячності, за ту працю, яку ви робите у повсякденному житті», – сказав він. Також побажала успіху конкурсантам заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець, яка зазначила, що Луцьк сьогодні приймає кращих з кращих представниць медсестринства: « Те що ви сюди прийшли, вказує на те, що ви не просто хочете допомагати хворим, а маєте бажання постійно вдосконалюватись».

Луцький міській голова Микола Романюк відзначив, що у нас завжди раді гостям міста. Він також побажав, щоб конкурсантки не тільки приділяли увагу змаганням, але й ознайомились з історичною і культурною спадщиною Луцька. «Саме основне, це не перемогти у конкурсі, а те, що ви сьогодні всі тут зустрілись і маєте нагоду поспілкуватись. Людське спілкування може дати вам набагато більше», – додав він. З теплими словами та побажаннями виступив начальник управління охорони здоров’я області Ігор Ващенюк: – «Нехай цей конкурс стане сходинкою до вершин вдосконалення ваших знань і вмінь, вдосконалення самого себе, і вірю, що ви гідно представите свої регіони. Пам’ятайте, що ви вже кращі з кращих серед медичних сестер».

Загалом у конкурсі, теоретична та практична частина якого відбувалася на базі Луцького базового медичного коледжу, змагалися 21 конкурсантка. Всі учасники – медичні сестри, майстри своєї справи, два дні демонстрували свої професійні знання, уміння, навички, необхідні для надання сестринської допомоги. Конкурс проходив у три етапи. Першим було тестування: за сто хвилин учасниці мали дати відповідь на сто запитань, які стосувалися педіатрії, хірургії, терапії, невідкладної допомоги та інфекційних захворювань. Другий етап – практичні навички з усіх галузей. І третім етапом конкурсу стала хірургічна, гігієнічна обробка та демонстрація усіх етапів антисептики рук.

Самі змагання відбувалися в аудиторіях та комп’ютерних класах Луцького базового медичного коледжу, а досягнення учасниць оцінювали високопрофесійні суддівські бригади, до складу яких входили директори, заступники директорів, голови циклових комісій медичних коледжів, провідні медичні сестри з різних областей України. Очолювала журі директор ДУ «Центральний методичний кабінет підготовки молодших спеціалістів» МОЗ України Тетяна Чернишенко.

«Сучасна медсестра має бути в повній мірі обізнаною в усіх сферах медицини, володіти усіма практичними навичками, знати комп’ютер. Такі конкурси – це, насамперед, стимул для додаткового навчання. А ще вони дають змогу познайомитися з кращими медсестрами усіх обласних центрів України, це спілкування та обмін професійним досвідом», – зауважила директор Луцького базового медичного коледжу Аліса Хмелькова.

Закриття конкурсу стало ще одним урочистим моментом для всіх гостей свята. Всі учасниці отримали квіти та подарунки від Асоціації медичних сестер Волинської області, цінні подарунки та призи від Асоціації медичних сестер України та спонсорів конкурсу. У напруженій професійній боротьбі кращою медичною сестрою стала Майя Теперчук, яка працює у відділенні хірургічної стоматології Чернівецької обласної клінічної лікарні. Наступного року конкурс поїде до Чернівців.