Голова облдержадміністрації лобіює фінансування Субпроекту

Виконувач обов’язків Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підтримує пропозиції щодо внесення змін до бюджету в частині фінансування проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» в цілому та, зокрема, заходів, що реалізовуються у Волинській області, а Міністр фінансів Олександр Данилюк отримав відповідне доручення щодо виділення коштів від Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Ця інформація прозвучала з вуст голови облдержадміністрації під час засідання координаційної ради з впровадження Субпроекту Світового Банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області».

Координаційна рада щодо реалізації Субпроекту вчергове зібралася на засідання. Присутні заслухали доповіді, обговорили проблемні ситуації та шляхи вирішення питань.

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик найперше повідомив про результати робочих зустрічей, що тривали у столиці 7-8 лютого. Найважливіше – про те, що виконувач обов’язків Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підтримує пропозицію ОДА щодо внесення змін до бюджету в частині фінансування проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Прем’єр-міністр Володимир Гройсман також запевнив, що проблем не буде, відповідне доручення Міністр фінансів Олександр Данилюк отримав, Субпроект буде профінансовано. Володимир Гунчик наголосив, що наразі основним завданням є почати більш тісну співпрацю з заступником Міністра охорони здоров’я (координатором проекту) та іншими центральними структурами влади – для того, щоб все виконувалося вчасно і належним чином.

Наразі на часі, запевнив голова ОДА, робити все, щоб проект працював на повну силу: задля здоров’я українців та міжнародного іміджу держави. Тож уже є попереднє прохання наступного тижня зустрітися з представниками Міністерства охорони здоров’я та Міністерства фінансів України, щоб окреслити коло питань, які потребують нагального вирішення.

Окрім того, Володимир Гунчик обурений ситуацією, що виникла з потенційними учасниками тендеру на ремонт та реконструкцію амбулаторій. Адже подання пропозицій завершується 16 лютого, тендерну документацію викупили 19 компаній, а документів на участь у торгах наразі не подала жодна. Є певні зауваження щодо робочих моментів, як-от вимога мати банківську гарантію, проти яких заперечують забудовники. Натомість голова ОДА вважає їх необхідними. Тож такі протести – ніщо інше, як спроба тиску, – впевнений він.

Влада Волині сподівалася, що реалізацією будівельного компоненту в краї будуть займатися місцеві фірми. Адже це – і робочі місця, і податки. Однак якщо вони з певних причин не бачать себе у проекті, то роботу виконають підрядні організації з інших регіонів. Тож до керівника групи управління Субпроектом, заступника голови ОДА Сергія Кошарука прозвучало прохання ще раз провести переговори з потенційними учасниками закупівлі ремонтно-будівельних робіт в рамках Субпроекту та довести до них позицію голови облдержадміністрації.

Сергій Кошарук, взявши слово, зупинився на основних моментах роботи у 2016 році, уточнив найближчі плани по усіх компонентах станом на сьогодні.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк, своєю чергою, уточнив, що на часі – закупівля обладнання й розхідних матеріалів для медзакладів первинного, вторинного і третинного рівня надання послуг. Він наголосив на вчасності та актуальності створення реєстру пацієнтів із хворобами системи кровообігу. За словами головного медика, результати першого модуля навчань лікарів-сімейників та медичних сестер вже показали їхню важливість. Також Ігор Ващенюк розповів про те, що у рамках реалізації навчального компоненту з’явилася гарна пропозиція – закупити обладнання (тренінговий клас) для навчань серцево-легеневої реанімації.

Начальник управління капітального будівництва ОДА Лілія Павлова розповіла про те, що кошти співфінансування для реалізації Субпроекту рішенням Волинської обласної ради виділено. Вона зупинилася на проблемних моментах і додала, що відповіді на найбільш дражливі питання вже попросять дати ті структури, які потім будуть контролювати використання бюджетних коштів . Тож офіційні листи щодо надання роз’яснень надішлють Управлінню захисту економіки у Волинській області, управлінню Служби безпеки України у Волинській області, прокуратурі Волинської області, Державній фінансовій інспекції у Волинській області. Так застрахуються від імовірних порушень, що можуть виникнути через суперечності між українським та міжнародним законодавством і вимогами Світового банку.

Із короткими доповідями виступили і консультанти Субпроекту, наголосивши на зробленому та тому, що реалізується і які з цим виникають проблеми. Їх голова облдержадміністрації попросив узагальнити в реєстрі та подати на контроль голові координаційної ради й керівнику групи управління Субпроектом.

Також Володимир Гунчик висловив пропозицію підготувати інформацію по закупівлі 6.1.1 «Реконструкція та капітальний ремонт приміщень під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, 31 об’єкт (перша фаза)» для оприлюднення її на нараді 13 лютого. Адже відкриття тендерних пропозицій по цьому пакету відбудеться 16 лютого, акцепт пропозицій заплановано на 17 травня, а підписання контракту – на 16 червня 2017 року. А ще наголосив на необхідності запрошувати до участі у тендері малі будівельні організації. «Якщо волиняни не бачать прийнятних для себе умов для роботи зі Світовим банком, ми знайдемо інших підрядників і вихід з ситуації. Але дороги назад не буде. Після 16 лютого будуть зовсім інші підходи», – висловив він свою позицію.