Голова Волинської обладержадміністрації Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем

Посадовець вирішив обрати лікаря в Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Він пояснив своє рішення тим, що, незважаючи на київську прописку, планує працювати на Волині.

Переглянувши інформаційне табло у центрі, Олександр Савченко вирішив довірити здоров’я лікарці загальної практики-сімейної медицини Світлані Юзефчук. Вона – лікар вищої категорії, закінчила Вінницький медичний університет у 1993-му році, працює 24 роки.

За словами начальника управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігоря Ващенюка, на сьогодні волиняни уклали більше 320 тисяч декларацій з лікарями, це – 31% населення області.

«Це хороший показник, але він нас не задовольняє, тому потрібно максимально привертати увагу до необхідності підписувати декларації. Без цих декларацій з нового року не буде фінансування нашої первинної ланки. Тут все залежить від нас, якщо всі укладемо договори – «первинка» матиме фінансування», – сказав Ігор Ващенюк.

Олександр Савченко зазначив: «Лікарі, з якими підписали декларації, отримають за це кошти, а заклади первинної медичної ланки – фінансування. Населення має зрозуміти, що не підписуючи декларацій, ми втрачаємо професіоналів, бо, не отримуючи гідної зарплати, вони можуть і «втекти» за кордон».