Грип відступає

Станом на 22 лютого 2016 року спостерігається стабільне зниження рівня захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення області і він є нижчим від епідемічного порогу на 7,4%. При цьому протягом 7 тижня кількість хворих в порівнянні з 6 тижнем зменшилась на 31% (6820 осіб проти 9940). Протягом останнього тижня госпіталізований 251 хворий (проти 400 за попередній тиждень), з них 166 (66%) – діти до 17 років. Кількість випадків тяжких гострих респіраторних інфекцій знизилась в 2,3 рази (58 випадків проти 136), нових повідомлень про померлих не поступало.

На фоні зниження захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями залишаються перевищеними епідемічні пороги в 4 районах області, а саме в: Ковельському на 36%, Любомльському – на 82%, Горохівському в 2 рази, у Шацькому районі – на 15%.

Поновлено навчання в усіх дитячих навчальних закладах, крім одного, який залишається закритим дошкільний навчальний заклад в Рожищенському районі.

За оперативними даними з початку епідемічного сезону (28.09.2015 – 18.02.2016 року) в області зареєстровано більше 122 тис. хворих на грип та ГРВІ, перехворіло 11,5 % населення.

Із загальної кількості захворілих 60 % становлять діти віком до 17 років, перехворіло 30 % дитячого населення. За цей же період госпіталізовано 4,2 тис. хворих, 67% з яких діти до 17 років.

Всього з підозрою на грип в області померло 10 осіб. У 5 випадках виділено грип А (Н1N1), у 4 грип А.

Проведений аналіз летальних випадків показав, що за медичною допомогою своєчасно звернулася 44% померлих, 55% належали до груп ризику по супутніх захворюваннях, всі померлі не щеплені проти грипу.

За даними вірусологічної лабораторії ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» протягом епідсезону захворюваності на грип проведено вірусологічні дослідження 258 зразків матеріалу. В тому числі методом ПЛР досліджено 118 зразків від хворих з підозрою на грип, отримано 31 позитивний результат (27 зразків – виявлено пандемічний грип А(Н1N1), 4 – грип А).

З 40 тижня 2015 року (початок епідемічного сезону грипу) Держсанепідслужбою області проводиться щотижневий оперативний моніторинг епідемічної ситуації щодо захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, а з моменту загрози ускладнення епідситуації – щоденний моніторинг.

Запроваджено щоденний моніторинг епідемічної ситуації в дитячих навчальних закладах районів та міст області, профтехучилищах, середніх та вищих учбових закладах для своєчасної діагностики епідускладнення в цих закладах та прийняття обмежувальних заходів щодо запобігання поширенню інфекції.

Стан епідситуації щодо грипу знаходиться під постійним контролем Держсанепідслужби області. Рекомендуємо продовжити виконання усіх протиепідемічних заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій на території області.