ІV Всеукраїнський чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги з міжнародною участю

25 – 27 травня відбувся ІV Всеукраїнський чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги з міжнародною участю «Слобожанські медичні ралі – 2016» у м. Харкові. Участь у змаганнях взяла тридцять одна бригада швидкої допомоги з усіх регіонів України, а також бригада швидкої допомоги з Литви. Цьогоріч Волинь представила команда КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у складі медичних працівників – лікар Анатолій Каленюк, фельдшери Іван Канюк, Сергій Проць та водій Олександр Гережун.

У перший день заходу відбулися наукова конференція «Надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних та конфліктних ситуаціях» та майстер-класи, де лікарів і фельдшерів швидкої допомоги навчали оперативно і правильно діяти в найрізноманітніших екстрених умовах. На конференції були розглянуті питання подальшого удосконалення організації та надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях соціального і військового характеру. Висвітлені питання надання екстреної медичної допомоги постраждалим з полі травмою, черепно-мозковою травмою, термічною травмою та інше.

Особлива увага акцентована на надання такої допомоги дітям. Обговорені аспекти особливостей надання екстреної медичної допомоги постраждалим токсикологічного профілю в умовах мирного та воєнного часу. Також були проведені майстер-класи надання екстреної медичної допомоги в зоні бойових дій, майстер-класи з медичного сортування постраждалих, зупинки кровотечі в умовах бойових дій, що тривають, майстер-класи з транспортної іммобілізації за допомогою сучасного удосконаленого обладнання та транспортування постраждалих. Ще однією особливістю проведення змагань бригад швидкої допомоги в цьому році став конкурс для водіїв, що пройшов на Харківському автодромі, за умовами якого водій повинен був пройти складний та звивистий маршрут, встановлений організаторами, за максимально короткий час.

Конкурсні завдання були максимально наближені до сучасного життя, а клінічні ситуації – імітовані реальними людьми, при цьому умови, в яких довелося здійснювати надання медичної допомоги, були екстремальними, а остання – дійсно екстреною. Основний акцент робився на наданні допомоги пацієнтам з різного роду травматичними ураженнями, чи це були одиничні пацієнти, чи це були – велика кількість потерпілих. Конкурси та майстер-класи чемпіонату проходили на мальовничій території санаторію «Березівські мінеральні води» як вдень, так і в нічний час.

[ngg_images gallery_ids=”22″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” images_per_page=10 ]